کد خبر: ۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۲

برای اینکه دکتری افتخاری به یک فرد اعطا شود ضوابطی وجود دارد. ابتدا باید یک شخصیت علمی فرهنگی درخواست خود مبنی بر اعطای دکتری افتخاری به فرد مورد نظرش را به هیئت رئیسه دانشگاه ارائه کند.

رئیس دانشگاه تهران ضمن بیان نحوه صدور مدرک دکتری افتخاری درباره امکان اعطای مدرک دکتری افتخاری به محمود احمدی نژاد نظیر آنچه در سالهای 76 و 84 در مورد آیت الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی روی داد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مهر فرهاد رهبر در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه دولت نهم ماههای پایانی خود پیش روی دارد آیا دانشگاه تهران تصمیمی برای اعطای دکتری افتخاری دانشگاه تهران به رئیس دولت نهم دارد گفت: "فعلا چنین امری در دستور کار نیست و هیچ درخواستی ارائه نشده است.

رئیس دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه آیا مدیریت دانشگاه برای اعطای دکتری افتخاری به محمود احمدی نژاد نیز برنامه ای ندارد گفت: "برای اینکه دکتری افتخاری به یک فرد اعطا شود ضوابطی وجود دارد. ابتدا باید یک شخصیت علمی فرهنگی درخواست خود مبنی بر اعطای دکتری افتخاری به فرد مورد نظرش را به هیئت رئیسه دانشگاه ارائه کند."

وی درباره نحوه ارائه مدرک دکتری افتخاری ادامه داد: ابتدا باید مجموعه ای درخواست خود مبنی بر اعطای مدرک دکتری افتخاری به شخص خاصی را ارائه کند. سپس این درخواست در هیئت رئیسه دانشگاه تهران مورد بحث و بررسی قرار گیرد. در صورتی که اعطای دکتری افتخاری به یک فرد در هیئت رئیسه دانشگاه پذیرفته شود آنگاه موضوع به وزارت علوم پیشنهاد می شود. اگر وزارت علوم موافقت خود را در این زمینه به دانشگاه ابلاغ کرد دانشگاه نیز مدرک دکتری افتخاری را صادر و در مراسمی اعطا می کند."
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
اصغر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
0
3
با سلام- شرايط لازم براي دريافت دكتراي افتخاري چيست؟