کد خبر: ۱۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۷

توکلی با تأکید بر اینکه این سخنان با واقعیت سازگار نیست، افزود: در ایران نظارت های متعددی نظیر افکارعمومی از تقلب جلوگیری می کنند.

مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی و یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات آتی ریاست جمهوری در بیانیه ای مخالفت خود را با نظارت استصوابی اعلام کرده است.

«احمد توکلی» در گفت وگو با ایرنا، در واکنش به بخش دیگری از این بیانیه، تصریح کرد: این جای تأسف دارد که برخی طرح نظارت بیگانگان را بر انتخابات مطرح می کنند، چرا که بارزترین ویژگی امام (ره) اراده ملی و مقابله با دخالت بیگانگان در سرنوشت ملی بوده است.

وی اظهار داشت: تعجب آور است که برخی دوستان که سابقه دفاع از خط امام (ره) را دارند از این سخنان بگویند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مخالفت با نظارت استصوابی را متناقض با اسلامیت و جمهوریت دانست و ادامه داد: معنی این سخن این است که دولت ایران مردمی نیست و لیاقت اعمال اراده مردم را ندارد.

توکلی با تأکید بر اینکه این سخنان با واقعیت سازگار نیست، افزود: در ایران نظارت های متعددی نظیر افکارعمومی از تقلب جلوگیری می کنند.

وی به نمونه هایی اشاره و اضافه کرد: در سال 76 تمام ارکان قدرت تصورشان این بودکه آقای ناطق نوری رییس جمهور می شود اما خاتمی رییس جمهور شد و در دوره انتخابات مجلس هفتم نیز که قدرت مجلس ششم دردست اصلاح طلبان بود اکثریت مجلس به دست اصولگراها افتاد و همچنین در دوره انتخابات ریاست جمهوری نهم نیز چنین اتفاقی افتاد و این اوج وفاداری به رأی مردم است.

توکلی تأکید کرد که اگر کسی بخواهد اعمال تقلب کند مکانیزم به گونه ای است که نمی تواند دست به این اقدام بزند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: