کد خبر: ۱۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۰:۴۰

چاوز با اشاره به سفر اخیر خود به تهران اظهار داشت: با امضای قراردادهای جدید انتقال فن‌آوری در بخش راه‌اندازی خط تولید تراکتور، ونزوئلا هم قادر خواهد بود تا این خط تولید را در کشورهای همسایه ایجاد کند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد كه احمدی‌نژاد با هدف گسترش همکاری‌های دوجانبه 20 اردیبهشت به کاراکاس سفر می‌کند.

به گزارش ایلنا، هوگو چاوز با اشاره به روند رو به رشد همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا، اسناد همکاری جدیدی را که با ایران امضا کرده است، برای پیشرفت کشورش راهبردی خواند.

هوگو چاوز این سخنان را دوشنبه شب در مراسمی مطرح ‌کرد که برای یادبود 13 آوریل 2002 میلادی برگزار شد. در آن زمان وی توانست پس از شکست کودتای مخالفان به قدرت بازگردد.

وی اعلام کرد: هر گونه توافق و یا مذاکره با مخالفین غیرممکن است، زیرا آن‌ها در تلاش هستند تا کشور را بی‌ثبات کنند. مخالفان قصد دارند دولت را سرنگون کنند و بار دیگر قدرت را در دست بگیرند، اما مردم و دولت همه طرح‌های آنها را خنثی خواهند کرد.

چاوز همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: با همکاری کشورهای دوست و امضای اسناد راهبردی با آن‌ها، ونزوئلا را به یک قدرت در قاره آمریکا تبدیل خواهد کرد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به تهران اظهار داشت: با امضای قراردادهای جدید انتقال فن‌آوری در بخش راه‌اندازی خط تولید تراکتور، ونزوئلا هم قادر خواهد بود تا این خط تولید را در کشورهای همسایه ایجاد کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار