کد خبر: ۱۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۱:۳۶

نباید به گمانه زنی‌هایی مانند تغییر مدیریت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری توجه کرد

شهردار تهران درباره شائبه تغییر مدیریت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: با توجه به رویدادهای مهم پیش رو و حساسیت فضای رسانه‌ای کشور، خبرها و گمانه‌زنی‌هایی از این دست بیشتر شنیده خواهد شد که به نظرم نباید خیلی به آنها توجه کرد.

به گزارش مهر، محمد باقر قالیباف در حاشیه بازدید از پروژه احداث تونل توحید با اعلام این مطلب گفت: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری امسال به نام سال اصلاح الگوی مصرف مسیر حرکت و تمرکز بخش‌های مدیریتی را مشخص فرموده و لزوم دقت و بازنگری در شیوه مصرف را متذکر شدند تا مدیران و مسئولان کشور در این راستا به شیوه‌ای درست برای مصرف بهینه به فرهنگ سازی پایدار بپردازند.

شهردار تهران ادامه داد: شهرداری تهران از جمله سازمانهایی است که از همان روزهای آغاز سال جدید به تبیین سیاستهای جدید در این دستگاه براساس اصلاح درست الگوی مصرف پرداخت.

وی درباره اصلاح الگوی مصرف و چگونگی اصلاح این الگو در شهرداری تهران گفت: اصلاح مفهومی الگوی مصرف نیازمند فرهنگ‌سازی با هدف تغییر پایدار الگوهای رفتاری است که خود نیز راهکارهای متنوعی را می‌طلبد تا تمامی اقشار جامعه را در این عزم عمومی و ملی به مشارکت رهنمون سازد که در آن صورت می‌توان به الگویی نهادینه شده دست یافت که به یک رفتار اجتماعی، فرهنگی در عرصه‌های مختلف مصرف تبدیل شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه اصلاح الگوی مصرف یکی از الزامات مهم در برنامه‌ریزی توسعه است، گفت: از این رو با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری می توان استنباط کرد که اصلاح الگوی مصرف تنها به سال 88 محدود نشده و باید همواره مد نظر قرار گیرد.

وی در تشریح برنامه‌های شهرداری برای نهادینه‌ سازی فرایند اصلاح الگوی مصرف گفت: بدین منظور ستادی در شهرداری تهران تشکیل شده است که الگوسازی در زمینه مدیریت بهینه منابع و فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف خردمندانه از اولویتهای اصلی آن است و تلاش ما این است که در این راستا مصادیق اصلی و عینی اصلاح الگوی مصرف نظام‌مند شهری را استخراج و برای هر مصداق، وضعیت مناسب را تبیین کنیم. این انگیزه و اقدام مسلماً در برگیرنده تعیین شاخصهای ارزیابی برای کنترل بهینه و تشریح اقدامات و گامهای اصلی در جهت تبدیل الگوی مصرف غیر بهینه موجود به وضعیت مطلوب نیز خواهد بود.

محمد باقر قالیباف همچنین با اشاره به محورهای کلی در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به تشکیل شورای عالی اصلاح الگوی مصرف در شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: در این شورا مقرر شده است با در نظر گرفتن تجارب پیشین و مفاد مقررات مندرج در برنامه اول و دوم توسعه، واحدهای مختلف شهرداری اقدامات خود را برای اصلاح الگوی مصرف در حوزه‌های مربوط به مدیریت منابع مالی و مصرف کالا و خدمات، برنامه‌ریزی و در زمینه جلوگیری از استفاده از محصولات وارداتی، عدم استفاده از کالاهای تشریفاتی، استفاده بیشتر از تولیدات داخلی و ارتقاء بهره‌وری منابع انسانی، استفاده از فناوری نوین در ارائه خدمات و استاندارد سازی و ارتقای کیفیت پروژه‌های شهری بکار گیرند.

محمد باقر قالیباف شهردار تهران درباره شائبه تغییر مدیریت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و جایگزینی فرد دیگری در این سمت گفت: با توجه به رویدادهای مهم پیش رو و حساسیت فضای رسانه‌ای کشور، خبرها و گمانه‌زنی‌هایی از این دست بیشتر شنیده خواهد شد که به نظرم نباید خیلی به آنها توجه کرد.

وی افزود: اگر هم نیاز باشد تغییراتی در بخشهایی از شهرداری انجام شود مدیریت شهری مثل هر نهاد دیگری از اختیار عزل و نصب برخوردار بوده و در زمان مناسب تصمیم‌گیری خواهد کرد.

شهردار تهران اظهار داشت: جناب آقای نوریان به عنوان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مشغول فعالیت‌ هستند و امیدواریم همچون گذشته حضور ایشان در حوزه‌های فرهنگی مدیریت شهری منشاء خیر و برکت باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: