کد خبر: ۱۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۲:۴۲

روشن است که هیچ کس در دنیا دیگر قادر نیست مانعی در مسیر حرکت ملت ایران ایجاد کند.

رئیس جمهوری کشورمان در جمع ایرانیان خارج از کشور با تاکید بر اینکه ایران اکنون در بالاترین تراز اثرگذاری قرار دارد گفت: جایگاه امروز ایران اسلامی به خاطر ایمان و شجاعت و همبستگی ملت ایران است هر چند که مسیر کمال نقطه پایانی ندارد.

به گزارش مهر، محمود احمدی نژاد در همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور در محل سالن اجلاس سران با یادآوری سابقه تاریخی ملت ایران گفت: امروز یک خیزش و بازگشت و تولد دوباره در حیات ملت ایران اتفاق افتاده است. دشمنان ملت ایران اصرار داشتند که ایران را یک ملت دست ِ دهم و فراموش شده و خارج از مدار تاثیر گذاری جهانی نشان دهند اما ملت ایران با ویژگی فرهنگی و تاریخی بر اراده دشمنان مقابله کرد. در حالی که ملت ایران همواره برای همه بشریت الگو و پیشتاز بوده است اما دشمنان می خواستند ملت ایران را از همه معادلات حذف کنند.

رئیس جمهور افزود: همه دشمنان بسیج شدند که جلوی پیشرفت علمی ملت ایران را بگیرند. موضوع هسته ای یک بهانه بود. دشمنان می خواستند اراده سیاسی خود را به ملت ایران تحمیل کنند که اگر این اتفاق می افتاد امروز تمام مدارس، دانشگاهها و آزمایشگاهها و فناوری های کشور باید تعطیل می شد. آنها به بهانه مبارزه با توسعه سلاحهای هسته ای به سعد آباد آمدند و گفتند که باید آزمایشگاهها و رشته هایی که منجر به توسعه دانش هسته ای می شود، تعطیل شوند. این پایمال شدن استقلال ملت ایران بود اما ملت ایران این را نمی پذیرد و دیدیم که نپذیرفت.

وی ادامه داد: در نشست پاریس گفته شد که حداقل 20 دستگاه تحقیقاتی در ایران داشته باشیم تا حداقل بتوانیم به تحقیقاتمان برسیم اما آنها می گویند 10 سال باید مذاکره کنیم تا ببینیم آیا ایران می تواند تحقیق کند یا خیر؟! با این همه امروز شاهدیم که حدود 7 هزار از این دستگاههای تحقیقاتی در ایران کار می کنند و برای تولید سوخت مورد نیاز کشور جلو خواهند رفت و هیچ کس نمی تواند جلوی ملت ایران را بگیرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز حرکت رو به رشد ملت ایران پرشتاب و با سرعت روزافزون ادامه دارد، خاطرنشان کرد: روشن است که هیچ کس در دنیا دیگر قادر نیست مانعی در مسیر حرکت ملت ایران ایجاد کند. همان کسانی که می گفتند ایران منزوی می شود امروز مجبور شده اند به عظمت ملت ایران اعتراف کنند و همان کسانی که برای ما شرط می گذاشتند، حال درخواست می کنند که تشریف بیاورید به اتفاق یکدیگر مسائل جهان را حل و فصل کنیم.

رئیس جمهور افزود: امیدوارم هم صداقت باشند و هم حقیقتا به جایگاه ملت ایران پی برده باشند که اکنون درخواست می کنند که مسائل جهان را به اتفاق هم حل و فصل کنیم. ایران اکنون در بالاترین تراز اثرگذاری قرار دارد و همه اینها به خاطر ایمان و شجاعت و همبستگی ملت ایران است. هر چند که مسیر کمال نقطه پایانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد : مسیر کمال را باید با وحدت، همدلی، توکل بر خدا و استحکام طی کنیم. مطمئن هستیم با روحیه ای که امروز از کوچک و بزرگ در هر جای دنیا در ایرانیها می بینیم و نشاطی که امروز در کشور حاکم است هدف ایرانیان برای رسیدن به قله کمال و پیشرفت محقق خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران، ملتی فرهنگی، تمدن ساز و الهام بخش است، گفت: ایرانیان در طول تاریخ به هر نقطه دنیا که سفر کرده اند با خود صلح و دوستی به ارمغان برده و سفیر تمدن و فرهنگ و ادب ایران زمین بوده اند.

به گزارش مهر، احمدی نژاد با اشاره به بحران اقتصادی جهانی در جمع ایرانیان مقیم خارج از کشور در سالن اجلاس سران گفت: مسئولیت ما ایرانی ها در قبال بحرانی که در دنیا حاکم شده است سنگین است. بسیار روشن است که این بحران حاصل اندیشه حاکم بر بخش های وسیعی از دنیا است بنابراین نمی توانیم این بحران را حاصل اشتباه یک بانک یا موسسه بدانیم بلکه حاصل نوع نگاه به جامعه بشری و انسان است. نگاهی که روابط بین انسانها را بر اساس تنازع بقاء تعریف کرده است طبیعی است که در نظام اقتصادی حاکم بر جهان نیز ثروت ملت ها را چپاول و تورم خود را بر دیگران تحمیل کند.

وی در بیان ویژگی های مورد نظر برای بایدهای دنیای امروز گفت: امروز باید دنیایی حاکم شود که در آن پاکی موج می زند. انبارهای هستته ای پر نباشند تا به واسطه آن ملت ها را تهدید کند. جهانی عاری از بداخلاقی باید حاکم باشد.


رئیس جمهور افزود: باور عمیق دارم که جز فرهنگ ایرانی و اسلامی نمی تواند نیاز فزاینده بشر را پاسخ دهد. چیزی که می تواند خلاء امروز را پر کند فرهنگ ملت ایران است. بنابراین دو کار باید انجام دهیم. ایران را به سرعت بسازیم و ایران به سرعت بالا برود. برخی که تمایل و توان برای شنیدن موفقیت های ملت ایران را ندارند، وقتی اخبار موشکهای ما را شنیدند آن را ماجراجویی خواندند اما خبر ندارند که موشک های 700 و 1500 کیلومتری قرار است ماهواره های بزرگتری را به فضا بفرستد.

وی با بازگشت به بحث بحران جهانی اقتصادی تاکید کرد: باید بیاندیشیم که چکار باید کرد تا ایرانیها در هیچ کجای جهان به واسطه بحران اقتصادی دنیا آسیب نبینند. امیدواریم بتوانیم در دولت کاری کنیم که از حقوق تک تک ایرانی ها در هر جای دنیا که باشند دفاع شود.

رئیس دولت نهم با بیان اینکه پس از بازگشت در سفرهای خارجی هنگام ورود به فرودگاه در ایران حس دیگری دارد، گفت: وقتی هوای ایران به ما می خورد گویا وارد بهشت شده ایم. ایران همه وجود و هویت ماست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: