کد خبر: ۱۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۴:۰۶

شرایط قیرهای اصلاح شده با وضعیت گذشته قابل مقایسه نیست و با روشهای جدید، عمر آسفالت بیشتر می شود. البته داشتن آسفالت مناسب تابع شرایط دیگر مانند زیرساختها، وضعیت نگهداری و بهره برداری نیز است .

پس از ثبت اختراع آسفالت با فناوری نانو این محصول وارد مرحله تولیدی شده است و به زودی شاهد آسفالت خیابانهای تهران با استفاده از فناوری نانو آسفالتها خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر نیز ماشین آلات این نوع آسفالت تهیه شده و مباحث اجرایی تولید آسفالت نانو در دست پیگیری است.

جدا شدن قیر از مصالح سنگی و عریان شدن آسفالت در کنار خسارات وارده به معابر به دلیل استفاده از نمک در فصل زمستان و هنگام بارش برف، خسارات زیادی را به آسفالت معابر می زند. از سوی دیگر نبود مصالح سنگی مناسب برای احداث، روسازی و تولید آسفالت از دیگر مشکلاتی است که چسبندگی قیر به مصالح را ضعیف کرده و عمر آسفالت معابر را کوتاه می کند.

دکتر مسعود نصرآزادانی همچنین بیان کرد: با استفاده از دانش روز و تکنولوژی نانو با تحقیقاتی که در بافت معدنی پودرها و مشخصات هندسی فنی قیر انجام شد موفق شدیم وضعیت چسبندگی قیر به مصالح را بهتر کرده و آسفالت مناسبتری را تولید کنیم.

مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران با اشاره به اینکه برای تهیه آسفالت مناسب، چسبندگی قیر به مصالح اهمیت زیادی دارد افزود: شرایط قیرهای اصلاح شده با وضعیت گذشته قابل مقایسه نیست و با روشهای جدید، عمر آسفالت بیشتر می شود. البته داشتن آسفالت مناسب تابع شرایط دیگر مانند زیرساختها، وضعیت نگهداری و بهره برداری نیز است .

آسفالتهای تهیه شده از فناوری نانو به صورت آزمایشی در بخشی از بزرگراه بابایی بکار گرفته شده تا پس از بررسیهای میدانی نتایج به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: