کد خبر: ۱۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۵

دبیر کمیته سیاسی کارگزاران ضمن اعلام حمایت همه جانبه از نامزد اصلاح طلبان، به وی و حامیانش هشدار داد که مباحثی نظیر «گشت ارشاد» نه دغدغه مردم است و نه در حوزه اختیارات رئیس جمهور.

دلال ناکام کرسنت مأمور سياه نمايى شد(خبر ويژه)

دلال ناکام قرارداد کرسنت، دعوت به همکاری در تبلیغات منفی علیه دولت اصولگرا در آستانه انتخابات شد.

به گزارش جهان نیوز اخیراً یکی از مدعیان اصلاحات به ملاقات «هـ.الف» رفته و با توجه به این که وی به شدت از به هم خوردن قرارداد کرسنت خشمگین است، از او دعوت کرده تا در پروژه حمله به دولت و رئیس جمهور سرمایه گذاری کند. براساس قرارداد مذکور، گاز ایران برای 20 سال و به قیمت تقریبا مفت (5/17دلار به جای حداقل 230 دلار) به طرف اماراتی هدیه می شد و در ازای توجیه کردن مقامات ارشد وزارت نفت در دولت سابق، دلالان ماهیانه 270هزار دلار به عنوان رشوه از طرف اماراتی ها دریافت می کردند اما روی کار آمدن دولت اصولگرا باعث لغو قرارداد مذکور شد.

به گشت ارشاد چکار داشتيد؟!(خبر ويژه)

دبیر کمیته سیاسی کارگزاران ضمن اعلام حمایت همه جانبه از نامزد اصلاح طلبان، به وی و حامیانش هشدار داد که مباحثی نظیر «گشت ارشاد» نه دغدغه مردم است و نه در حوزه اختیارات رئیس جمهور.

محمد هاشمی در گفت وگو با سایت حامیان موسوی(قلم نیوز) اظهار داشت «حزب به این نتیجه رسیده که باید از میرحسین موسوی حمایت کند و در این مسیر از هر نوع حمایتی که در ظرفیت کارگزاران باشد از ایشان دریغ نمی شود». وی در عین حال با بیان اینکه «ایشان هنوز به طور صریح در حوزه اقتصادی صحبت نکرده و در حوزه اجتماعی نیز به مسئله گشت ارشاد اشاره کرده اند»، گفت: «به نظر می رسد دغدغه اصلی جامعه گشت ارشاد نباشد و بهتر است به حوزه هایی که مستقیماً تحت اختیار رئیس جمهور است توجه بیشتری شود؛ مسائلی چون تورم، مسکن، ازدواج».

مشغول شدن مدعیان اصلاحات به بحث های حاشیه ای و جنجالی که محافل افراطی و رسانه ای خاص تبدیل به موضوعات مهم می کردند، باعث سقوط جریان یاد شده نزد مردم شد و مواضع نامزد اصلاح طلبان پس از 20 سال کناره گیری از گود سیاست برای حامیان باتجربه تر وی اسباب نگرانی را فراهم آورده است. مخالفان موسوی در میان اصلاح طلبان می گویند وی به خاطر این انزوای 20 ساله، به روز نیست.

اينجا برزخ است لکنت و خجالت ممنوع! (خبر ويژه)

یک عنصر فعال گروهکی، نامزد اصلاح طلبان را به لحاظ موضع اش «دربرزخ» توصیف کرد. سعید مدنی در سایت روز آن لاین نوشت: موسوی در جلسه مطبوعاتی اخیر اگرچه تلاش کرد تا در پاسخ خبرنگاران مواضع صریح تری نسبت به قبل اتخاذ کند اما او در برخی موارد همچنان در برزخ گذشته و آینده به سر می برد و نتوانست ابهامات جاری درباره مواضعش را روشن کند.
وی ضمن ستایش از سیاه نمایی های این نامزد علیه دولت اصولگرا نوشت: وی تا انتخابات فقط کمتر از 2 ماه فرصت دارد تا دیدگاهش را توضیح دهد و این برای کسی که 20 سال حضور کمی در فضای افکار عمومی داشته بسیار کم است و با ادامه روند کند و محتاطانه، امیدی به کسب نتیجه از سوی او نخواهد بود.
این عنصر گروهکی افزود: او اگر نه به عنوان تفنن بلکه برای کسب آرای بیشتر و پیروزی در انتخابات وارد عرصه سیاست شده، باید لکنت زبان را کنار گذارد، خجالت و پرده پوشی را دور بریزد، و به صراحت به نقد وضع موجود بپردازد.

مخالفت خاتمى با بررسى حمايت از کروبى در مجمع (خبر ويژه)

خاتمی در جلسه اخیر مجمع روحانیون مبارز با بررسی مجدد حمایت این تشکل از کروبی مخالفت کرده است.
برخی شنیده ها حکایت از آن دارد که پس از اظهارات موسوی در این جلسه (یکشنبه شب) برخی اعضا خواستار برگزاری یک جلسه مجدد با کروبی و سپس اتخاذ تصمیم شده اند، خاتمی به عنوان رئیس جلسه با این اقدام مخالفت کرده و تاکید کرده است که باید همین امشب تعیین تکلیف کرد.

از 22 نفر حاضران در جلسه 18 نفر به موسوی و 3 نفر به کروبی رای داده اند و رای یک نفر هم ممتنع بوده است.

مردم ديگر به اين حرفها گوش نمى دهند (خبر ويژه)

یک سایت ضدانقلابی از وضعیت آرای مدعیان اصلاحات ابراز نگرانی کرد.

روزنت با بیان اینکه « به اصحاب کهف و کسانی که در این سال ها موضع خود را در برابر حوادث پیش آمده اعلام نکرده اند نمی شود اعتماد کرد» نوشت: با توجه به بررسی انتخابات سالهای اخیر (مجلس و شوراها)، حمایت گروههای اصلاح طلب مثل مشارکت، مجاهدین انقلاب و مجمع روحانیون و حتی اشخاص سرشناس آنها مثل خاتمی از یک لیست یا کاندیدای خاص، تاثیر بسیار کمی در نظر مردم برای رای دادن به آن خواهد داشت. مردم دیگر مثل سالهای بعد از دوم خرداد، به نظر این گروهها و افراد بها نمی دهند و بیشتر با تحلیل یا سلیقه شخصی خود رای می دهند. شاهد اصلی آن استفاده از عنوان «یاران خاتمی» در تبلیغات انتخابات دوره قبل مجلس برای لیست اصلاح طلبان بود که رای نیاورد.

نویسنده اضافه می کند: آمارهای اعلام شده از طرف نیروهای اصلاح طلب درباره میزان رای داشتن فلان کاندیدا با استناد به نظرسنجی هایشان، با توجه به سوابق دوره های قبل، شدیداً مخدوش است. اینکه نظرسنجی ها نشان میدهد که موسوی بیش از کروبی رای دارد، مانند همان ادعایی است که 4 سال پیش گفته می شد معین بیشتر از کروبی رای دارد.

اختلاف در جبهه اصلاحات درباره حمايت خاتمى از ميرحسين (خبر ويژه)

برخی گزارش ها نشان می دهد که درون جبهه اصلاحات اختلافاتی درباره نحوه حمایت محمد خاتمی از موسوی شکل گرفته است.

این خبرها حکایت از آن دارد که با وجود آنکه موسوی در روزهای اخیر سعی کرد، خود را «کاندیدای خاتمی» جلوه بدهد، اکنون برخی از اطرافیان خاتمی با حمایت و فعالیت علنی وی به نفع موسوی مخالف هستند.

علت این مخالفت ها که در گفت وگوهای برخی از چهره های شاخص مجمع روحانیون و سازمان مجاهدین به آن اشاره شده این است که برخی از حامیان خاتمی اساساً اعتقاد ندارند موسوی بتواند در دور اول انتخابات موفقیتی نسبی کسب کند و به دور دوم راه یابد. خصوصاً استقبال سرد مردم ایلام از موسوی این دیدگاه را تقویت کرده است. از دید این افراد اگر خاتمی پس از ضربه ای که با کنار کشیدن ناگهانی و ترس از حضور در رقابتها به خود زد از یک کاندیدای شکست خورده نیز حمایت کند به اعتبار آینده خود تیر خلاص زده است.

پیشنهاد این دسته از حامیان خاتمی به وی این است که او صبر کند و اگر میرحسین توانست به دور دوم برود حمایت خود را از او اعلام و به نفع او فعالیت نماید.

میرحسین، نیز از خاتمی و هاشمی درخواست کرده حمایت خود از او را علنی کنند.

تشويش دوباره به ائتلاف اصلاحات برگشت (خبر ويژه)

استقبال سرد و کم فروغ مردم ایلام از نامزد اصلاح طلبان، نگرانی های موجود در این جبهه را گسترش داد.

این دومین شوک، پس از شوک ناشی از سفر خاتمی به شیراز و یاسوج و بوشهر بود که پایگاه مردمی مدعیان اصلاحات را نشان می داد.

هرچند سفر موسوی به ایلام و دیدار با مردم اولین سفر تبلیغاتی وی بود و گفته می شود با توجه به محروم تلقی شدن این استان، طراحان سفر در ستاد موسوی تصور می کردند با استقبال گسترده مردمی مواجه خواهند شد و بساط تبلیغات بعدی جور خواهد شد اما مردم ایلام از این سفر استقبالی نکردند به نحوی که در دیدار نامزد اصلاح طلبان با مردم در مسجد جامع ایلام جمعیتی بین هزار تا 1200 نفر حضور داشتند. تصاویر منتشره از سفر توسط سایت های حامی موسوی که قابلیت انتشار در روزنامه های همسو را نداشت و سانسور شد! نشان از این استقبال سرد دارد. گفته می شود مشاهده روحیه خدمتگزاری دولتمردان در سفر استانی و خدمات انجام گرفته از سوی دولت نهم تاثیر بسزایی در کم اقبالی مردم به سفر تبلیغاتی نامزد اصلاح طلبان داشته است و این در حالی است که طراحان اصلی در جبهه اصلاح طلبان با تاکید بر این که ما در گذشته از مناطق محروم و طبقات فرودست غافل شدیم، محور تبلیغات خود را بر مسائل اقتصادی، سیاه نمایی علیه دولت و هدفگذاری طبقات پایین جامعه به عنوان صاحبان اصلی رأی گذاشته بودند.

به نظر می رسد همچنان که سفر اول و آخر خاتمی به 3 استان، دل مدعیان اصلاحات را خالی کرد و عرصه را بر وی تنگ نمود تا موسوی فرصت بیابد تا به میدان بیاید، اکنون همین آزمون گریبان نامزد جایگزین خاتمی را هم گرفته است. این در حالی است که حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران در راستای جنگ روانی و دوپینگ روحی مجموعه اصلاح طلبان مدعی شده بود این طیف حداقل 60 درصد آرای مردم را دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: