کد خبر: ۱۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۳۷

اين روزها فيلمي به اكران و نمايش‌ روي پرده سينماها گذاشته شد كه هنر‌پيشه‌اي در آن نقش برجسته‌اي بازي مي‌كند كه از مدت‌ها قبل از كشور فرار كرده و به عنوان سرباز دشمن در هاليود به حالت برهنه به بدترين وضع به ايفاي نقش پرداخت، با توجه به اينكه اين مسائل براي ما زهر و سم است اما‌ برخي اين فضا را به عنوان يك امتياز تلقي مي‌كنند.

حجت الاسلام حسن روحاني در گفتگو با فارس در بابل اظهار داشت: زبان هنر قابل فهم‌ترين زبان است و از قدرت نفوذ و اثر‌گذاري بسيار بالايي برخوردار است.

وي بيان داشت: دشمنان ملت ما اين مسئله را به خوبي درك كرده و سعي كرده‌‌اند از زبان هنر بهترين و بيشترين بهره را ببرند، هاليود را به وجود آوردند و شبكه‌هاي بزرگ تلويزيوني و رسانه‌اي و خبري ساختند و فرهنگ خود را اثر گذار كردند.

روحاني افزود: سرمايه‌گذاري عظيم دشمنان در زمينه هنر نشان‌دهنده عمق تاثير‌گذاري هنر در جان انسان‌هاست، ما پس از انقلاب اميدوار بوديم كه هنر اسلامي تاثيرگذاري خويش را در جامعه اسلامي و ديگر جوامع نشان دهد اما‌ سرمايه‌گذاري شاياني در اين زمينه انجام نشده است.

وي با اشاره به اينكه بايد با نگاهي اسلامي و انقلابي هنرمند تربيت شود نه اينكه شاهد هنرمندان خنثي در جامعه باشيم، تصريح كرد: هنرمند خنثي هنرمندي است كه برايش فرقي نمي‌كند چه اثري توليد كند، بلكه در ازاي دريافت دستمزد كار هنري انجام مي‌دهد و هنرمند خنثي هنرمندي است كه بين اثر انقلابي و ديني و غير‌ديني تفاوتي قائل نمي‌شود.

وي افزود: برخي از هنرمندان و بازيگران عرصه‌هاي مختلف تنها در ازاي دريافت پول و دستمزد نقش خويش را به‌ خوبي ايفا مي‌كنند، اما به مفاهيم و مضامين انقلاب و نقشي كه در آن ايفا كردند، متعهد نيستند.

امام جمعه بابل با انتقاد از اكران برخي فيلم‌ها به ويژه اكران فيلم جنجالي با هنرنمايي بازيگر زن فراري كه در هاليود به بازيگري پرداخت، بيان داشت: اين روزها فيلمي به اكران و نمايش‌ روي پرده سينماها گذاشته شد كه هنر‌پيشه‌اي در آن نقش برجسته‌اي بازي مي‌كند كه از مدت‌ها قبل از كشور فرار كرده و به عنوان سرباز دشمن در هاليود به حالت برهنه به بدترين وضع به ايفاي نقش پرداخت، با توجه به اينكه اين مسائل براي ما زهر و سم است اما‌ برخي اين فضا را به عنوان يك امتياز تلقي مي‌كنند.

روحاني با انتقاد از صدا و سيما در بزرگ كردن شخصيت برخي از هنرمندان و برجسته كردن آنها در جامعه‌ افزود: رفتار و منش برخي از هنرمندان قابليت الگو‌دهي در جامعه را نداشته و زشت‌ترين صحنه‌ها كه با مباني فرهنگي جامعه ما تطبيق نداشته و ضد فرهنگي‌ست، از برخي هنرمندان مشاهده مي‌شود.

وي تصريح كرد: اين مسائل براي جامعه ما خطرناك و خسارت‌آور است و به صرف اينكه هنرمندي نقشش را به خوبي بازي كند، نمي‌تواند براي جامعه ما الگو باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار