کد خبر: ۱۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۵
یک نماینده مجلس در گفتگو با «شفاف» بررسی کرد؛

در صورت تصويب هدفمند کردن يارانه‌ها طرح تحول اقتصادي و اصلاح الگوي مصرف در يک راستا حرکت خواهند.

اختلاف نظر بین دولت و مجلس در مورد نحوه اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها موجب به تعویق افتادن اجرایی شدن این طرح شده است.

محمدعلي پرتويي نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس هشتم با بیان این مطلب به خبرنگار «شفاف» افزود: برای اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه ها نیاز به همکاری و هم نظری دولت است که تاکنون این امر محقق نشده و به دلیل وجود اختلاف سليقه در جزئيات مانع از هدفمند کردن يارانه‌ها شده است.

وی در ادامه افزود: چند سال است که موضوع هدفمند کردن يارانه‌ها در دولت و مجلس مطرح شده است و همگان بر اجرایی شدن اصل موافق هستند، اما در جزئيات و نحوه اجرایی شدن مساله اختلاف دارند که همین موضوع باعث به نتيجه نرسيدن بحث هدفمند کردن يارانه‌ها شده است.

وي تاکید کرد: ما در مجلس بر این نظر هستیم که کميسيون ويژه ای که دولت تشکیل داده است بايد با نگاهي وسيع‌تر و باز تری به اين طرح را بنگرد در واقع ما تاکید داریم که اين طرح باید منطبق بر موارد مطرح شده در مجمع تشخيص مصلحت نظام باشد و با سند چشم انداز بیست ساله مطابقت بکند.

پرتويي در پايان تصریح کرد: در صورت تصويب هدفمند کردن يارانه‌ها طرح تحول اقتصادي و اصلاح الگوي مصرف در يک راستا حرکت خواهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار