کد خبر: ۱۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۴۴

براى خودنمايى به مردم اهانت مى كنند

شبهه افكنى، اتهام زنى، توطئه و تخريب و سنگ اندازى در اراده ملت و دولت خللى وارد نخواهد كرد و عملكرد دولت همگرايى ملى، اعتماد عمومى و اقتدار اسلامى را دوچندان كرده است.

به گزارش ایران معاون اجرايى رئيس جمهور گفت: دولت اسلامى براى شكوفايى، اصلاح ساختارها و روش ها، كاهش بوروكراسى، سرعت در اجرا، توزيع اعتبارات و فروريختن ديوار بى اعتمادى، سفرهاى استانى را در قالب روش مديريتى جديد در كشور نهادينه كرد.

على سعيدلو در آستانه سفر هيأت دولت به استان كرمان تصريح كرد: انباشت امكانات و ثروت ملى در برخى استان ها و شهرهاى خاص، عدم فرصت سازى براى رشد و توسعه متناسب همه مناطق در گذشته، كم توجهى به زيرساخت هاى اقتصادى و توليدى در سراسر كشور موجب عقب افتادگى بخش هايى از مناطق شده و دولت نهم با ايده سفرهاى استانى توانست بستر خدمت رسانى را فراهم كند.

وى يادآور شد: دولت براى اجراى عدالت، اصولى مانند توزيع عادلانه منابع و ثروت، هدايت امكانات و اعتبارات، تغيير الگوى مديريت، صرفه جويى در زمان، برداشتن ديوار بى اعتمادى بين مردم و مسئولان و تمركززدايى از نظام ادارى را در ايده سفرهاى استانى به عنوان يك راهبرد عملياتى كرد.

سعيدلو با اشاره به برخى اظهارات درخصوص سفرهاى استانى هيأت دولت يادآور شد: يكى از دستاوردهاى مهم سفرها بحث تثبيت حق مسلم فناورى هسته اى ايران اسلامى است و مردم با حمايت و پشتيبانى بى دريغ به اين مهم دست يافتند. وى افزود: بعضى ها سعى دارند با زير سؤال بردن اقدامات دولت درخصوص سفرهاى استانى ايجاد ترديد نمايند به كرات توضيح داده شده است كه قبل از سفرهاى استانى كار كارشناسى و برنامه ريزى صورت مى گيرد و در طول اين برنامه ريزى ها هزاران نفر ساعت كار انجام مى شود و مصوبات در جلسه دولت شكل حقوقى و رسمى به خود مى گيرد ولى متأسفانه برخى ها خود را به تغافل مى زنند.

معاون رئيس جمهور خاطرنشان كرد: عده اى با اهداف خاص براى خودنمايى، و جبران فرصت سوزى هاى گذشته گاهى مطالب بى پايه و اساس از قبيل دادن آش و نان و سيب زمينى را مطرح مى كنند اين گونه اظهارنظر و نگاه اهانت به مردم است، آنها بايد از شكيبايى مردم شرمنده باشند، تاريخ هرگز اين نوع نگاه ها را نخواهد بخشيد.

معاون رئيس جمهور اضافه كرد: شبهه افكنى، اتهام زنى، توطئه و تخريب و سنگ اندازى در اراده ملت و دولت خللى وارد نخواهد كرد و عملكرد دولت همگرايى ملى، اعتماد عمومى و اقتدار اسلامى را دوچندان كرده است.

معاون رئيس جمهور در امور اجرايى حركت رو به جلو دولت را در عرصه هاى مختلف درخشان عنوان كرد و گفت: براى نمونه در بخش صنعت نفت طى دو سال گذشته ۱۶ طرح عمده توسعه پالايشگاهى در كشور در دست اجرا است كه ظرفيت توليد بنزين كشور را از ۳۹ميليون ليتر به ۱۲۶ ميليون ليتر در روز افزايش خواهد داد، احداث يا مشاركت در احداث پالايشگاه در ۱۱ كشور در دست اقدام است. در اين مدت توليد گاز غنى شده ۶۵ ميليون متر مكعب در روز افزايش داشته است و پتروشيمى مورد توجه قرار گرفته كه حاصل اجراى برنامه هاى گسترده در حوزه هاى مختلف مرتبط با آن رشد ۲۱ درصدى توليد وزنى محصولات، ۲۶ درصدى ميزان صادرات و ۳۴ درصدى ارزش صادرات را به دنبال داشته است.

وى اضافه كرد: در بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشكى فعاليت هاى گسترده اى صورت گرفته، اورژانس بيمارستان ها به بيش از دو برابر افزايش يافته اند، پزشك خانواده با پوشش ۱۰۰ درصدى روستاها گسترش يافته، ضمن اين كه مرگ و مير مادران در ۹ استان به صفر رسيده، در كل كشور ۲۰ درصد كاهش داشت و مرگ و مير نوزادان حدود ۱۲ درصد كاهش داشته است.

سعيدلو در ادامه با اشاره به سفر هيأت دولت به استان كرمان، گفت: دولت براى شكوفايى استان كرمان و كاهش نابرابرى هاى منطقه اى در دور اول سفرها با تصويب طرح ها و اجراى آن، تحولات چشمگيرى در استان به وجود آورده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار