کد خبر: ۱۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۲۴

اصلاح طلبان می گویند ما از این که رهبری در کشور حرف اول را بزند انتقاد داریم در حالی که رهبری حرف اول را نمی زند و هر جا حرفی زد برای جلوگیری از اختلاف بوده است.

" تقسیم جناح های سیاسی کشوربه حق و باطل یا سیاه و سفید اشکالی است که از تنگ نظری ها نشأت می گیرد."

این جمله را حبیب ا.. عسگر اولادی درگفتگو با برنامه صحن علنی از شبکه جهانی صدای آشنا بیان کرد و گفت: کشور فقط مال ما نیست بلکه متعلق به آحاد جامعه می باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبكه جهاني صداي آشنا دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در عین حال تاکید کرد:"ما با همه جناح هایی که قانون اساسی و نظام اسلامی را قبول دارند تشریک مساعی خواهیم کرد همچنانکه پس از پیروزی محمد خاتمی در انتخابات دوم خرداد سال 76 با وجود اینکه کاندیدای اصلح حزب موتلفه آقای ناطق نوری بود ، به عنوان دبیر کل حزب بلافاصله به ایشان تبریک گفتم و در تمام مدت 8 سال ریاست جمهوری ایشان با هم در تماس بودیم."

وی که به مناسبت انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در شبکه جهانی صدای آشنا حضور پیدا کرده بود در بخش دیگری از اظهارات خود به نقاط افتراق میان اصول گرایان و اصلاح طلبان اشاره کرد و گفت:
"این اختلاف نظر ها حول محور برداشت از خط امام،ولایت فقیه و اسلامیت نظام وجود دارد." وی در عین حال تاکید کرد این نقاط افتراق،با برخی از چهره های اصلاح طلب می باشد.

عسگر اولادی که از پایه گذاران حزب موتلفه اسلامی می باشد در توضیح این اظهارات ادامه داد: "اصلاح طلبان می گویند ما از این که رهبری در کشور حرف اول را بزند انتقاد داریم در حالی که رهبری حرف اول را نمی زند و هر جا حرفی زد برای جلوگیری از اختلاف بوده است."

به عقیده وی انتصابی بودن رهبری به جای انتخابی بودن،نقطه اختلاف دیگری میان اصول گرایان و اصلاح طلبان است که به گفته عسگر اولادی این نیز صحیح نیست چرا که رهبری با دو درجه انتخاب به رهبری می رسد. یک درجه انتخاب تعدادی از فقهای جامع الشرایط توسط مردم است تا به واسطه آنها انتخاب دوم یعنی فرد واجد شرایط رهبری برگزیده شود. وی ادامه داد:" از سوی دیگر آیین نامه داخلی خبرگان رهبری نیز نظارت جدی بر رهبری دارد."

عسگر اولادی در ادامه اظهارات خود آرایش سیاسی اصلاح طلبان در انتخابات دهم را مرموز خواند و گفت:"اعلام آمادگی چندین کاندیدا برای ریاست جمهوری در اردوگاه اصلاح طلبان و اینکه همگی هم اصرار بر ماندن دارند ، نشان دهنده جدیت آنهاست و اما مرموز بودن این تاکتیک از نظر این سیاستمدار کهنه کار از آن روست که شاید اصلاح طلبان به این وسیله به دنبال سنجیدن شرایط جامعه هستند و بعد از آن در نهایت به کاندیدای واحد خواهند رسید."

وی در پایان خاطرنشان کرد"هر کسی از جناح اصول گرایان که به میدان انتخابات ریاست جمهوری بیاید باید در اصول گرایی با احمدی نژاد رقابت کند."
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: