کد خبر: ۱۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۰

زمانی که پسربچه‌ای بیش نبودم در خیابان‌های کثیف جاکارتا فوتبال بازی می کردم. فوتبال، بچه‌هایی که در همسایگی ما زندگی می کردند را گرد هم می آورد. اکنون که یک پدر هستم، همان روحیه متحد بودن را در داخل و بیرون زمین فوتبال شیکاگو می بینم که دخترانم در آنجا بازی می کنند.

رئیس جمهور آمریکا به منظور حمایت از میزبانی کشورش در یکی از دو جام جهانی 2018 یا 2022 برای سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال نامه نوشت.

به گزارش مهر، اوباما در نامه خود که روز سه شنبه در اختیار فدراسیون فوتبال آمریکا قرار گرفت، نوشته است: زمانی که پسربچه‌ای بیش نبودم در خیابان‌های کثیف جاکارتا فوتبال بازی می کردم. فوتبال، بچه‌هایی که در همسایگی ما زندگی می کردند را گرد هم می آورد. اکنون که یک پدر هستم، همان روحیه متحد بودن را در داخل و بیرون زمین فوتبال شیکاگو می بینم که دخترانم در آنجا بازی می کنند.

کمیته اجرایی فیفا در دسامبر سال 2010 در خصوص میزبانان جام‌های جهانی 2018 و 2022 تصمیم گیری خواهد کرد. ایالات متحده آمریکا در سال 1994 برای نخستین بار میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت که رکورد 59/3 میلیون بیینده برای 52 دیدار (هر بازی به طور میانگین 68 هزار و 991 نفر) در اختیار این کشور است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: فوتبال واقعا یک ورزش جهانی است. جام‌های جهانی حس همدلی و دوستی را در سرتاسر دنیا توسعه می بخشند. به همین دلیل است که پیشنهاد میزبانی این بازی ها، بیشتر از یک بازی برای ما اهمیت دارد. در نظر داریم جهانیان را از هر سو دعوت کنیم تا در کشور بزرگ ما گرد هم آیند و در جشن مشترک امیدها و رویاهای‌مان شرکت کنند.

آمریکا به انگلستان و اسپانیا و پرتغال که مشترکا پیشنهاد میزبانی رقابت‌های جام جهانی 2018 را تسلیم مقامات فیفا کرده‌اند، پیوسته است. استرالیا، اندونزی، ژاپن، مکزیک، روسیه، هلند - بلژیک، قطر و کره جنوبی برای جام جهانی 2022 پیشنهاد خود را به فیفا ارائه کرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار