کد خبر: ۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۱۰

مهاجرت افراد لیسانس و فوق لیسانس به دیگر کشور براى ادامه تحصیل یا کار بسیار خوب است چون بسیارى از این افراد به کشور بازمى گردند و کشور از وجود آنان بهره مند مى شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناورى گفت: مهاجرت نخبگان ایرانى به خارج از کشور فرار مغزها نیست بلکه فرصت است.

محمد مهدى زاهدى در مصاحبه با واحد مرکزى خبر در حاشیه همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور افزود: من فرار مغزها را قبول ندارم چرا که دنیاى امروز دنیایى نیست که تصور کنیم نخبگان حتما باید در مکانى خاص یا موطن خود مستقر شوند.

وى گفت: معقول ترین حالت این است که بدانیم نخبگان مهاجرت مى کنند نه فرار. آیا نخبگان ایرانى که در سراسر جهان براى کشور نام آورى مى کنند فرار کرده اند؟

زاهدى افزود: حضور نخبگان در کشورهاى خارجى فرصت است نه تهدید و باید با ایجاد ارتباط موثر و تعاملات همه جانبه از وجود هموطنان دور از وطن بهره برد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناورى گفت: مهاجرت افراد لیسانس و فوق لیسانس به دیگر کشور براى ادامه تحصیل یا کار بسیار خوب است چون بسیارى از این افراد به کشور بازمى گردند و کشور از وجود آنان بهره مند مى شود.

وى افزود: حتى اگر نخبگان ایرانى به وطن بازنگردند و در هر جاى دنیا که نام ایران را پرآوازه کنند جاى افتخار دارد.
زاهدى گفت: حقوق و مزایاى اعضاى هیئت علمى در ایران نسبت به دیگر کشورهاى همسایه بالاست و با توجه به پایین بودن هزینه ها در کشور، چه نیکوست که نخبگان براى تدریس به ایران بازگردند و این وزارتخانه هم با آغوش باز پذیراى آنان خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
CANADA
۲۱:۱۰ - ۱۳۸۸/۰۱/۲۶
0
0
?????????????????????????