کد خبر: ۱۸۶۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۱
دستور کار اتاق فکر تخریب مدیریت جهادی چیست؟

پروژه «دروغ پردازي» عليه قاليباف پس از آن كليد زده شد كه مشخص شد بر اساس نظرسنجي‌هاي محافل رسمي داخلي، شهردار تهران به دليل توفيق در كسب رضايت مردمي بيشترين شانس را در ميان چهره‌هاي رياست‌جمهوري براي راهيابي به ساختمان پاستور داراست. يكي از ابعاد پروژه «دروغ پردازي» تحريف اظهارات قاليباف به شيوه مستندنمايي از طريق تقطيع و به هم چسباندن بخش‌هاي مختلف سخنراني‌هاست

شفاف: محمدباقر قاليباف اين روزها موضوع اصلي اتاق‌هاي فكر رقبا و دشمنان شده است. محبوبيت نسبي و كارنامه موفق مديريتي اين نامزد انتخابات رياست‌جمهوري باعث شده تا جريان‌هاي سياسي با گرايش‌هاي متفاوت و بعضا متناقض بر اين نكته اتفاق نظر داشته باشند كه حضور قاليباف در جايگاه رياست‌جمهوري براي آنها خطري بزرگ محسوب مي‌شود چرا كه نه از سوي سياسيون مديريت مي‌شود و نه در حوزه كارآمدي مي‌توان با او رقابت كرد و به همين دليل در پيوند پنهاني و نانوشته از طرق مختلف، تخريب چهره او را دنبال مي‌كنند.

يكي از مهم‌ترين شيوه‌ها و ابزارهاي رسيدن به اين مقصود، به راه انداختن جنگ رواني از طريق دروغ پردازي و تحريف اظهارات و واقعيات است. شنيده‌هاي خبرنگار ما حاكي است در روزهاي آينده از پرده ديگري از اين پروژه رونمايي مي‌شود و از سوي يكي از جريانات مدعي ارزشگرايي در فضاي سياسي كه از حمايت آقاي «ص.ميم» بهره مند است، يك لوح فشرده تخريبي عليه قاليباف منتشر خواهد شد.

در هفته گذشته همچنين شبكه تلويزيوني بي‌بي سي و رسانه‌هاي ضدانقلاب به استناد يك فايل صوتي تقطيع شده، پروژه «مستندنمايي» عليه محمد باقر قاليباف شهردار تهران را كليد زدند. پيش‌تر البته شبكه تلويزيوني صداي آمريكا نيز يك مستند تخريبي اختصاصي عليه اين نامزد انتخابات رياست‌جمهوري را سه بار پخش كرد. برخي رسانه‌هاي داخلي نيز از مدتها پيش سعي كردند كه كارنامه موفق مديريتي قاليباف را با حاشيه‌سازي، دروغ و تحريف مخدوش كنند.

 البته پروژه «دروغ پردازي» عليه قاليباف پس از آن كليد زده شد كه مشخص شد بر اساس نظرسنجي‌هاي محافل رسمي داخلي، شهردار تهران به دليل توفيق در كسب رضايت مردمي بيشترين شانس را در ميان چهره‌هاي رياست‌جمهوري براي راهيابي به ساختمان پاستور داراست. يكي از ابعاد پروژه «دروغ پردازي» تحريف اظهارات قاليباف به شيوه مستندنمايي از طريق تقطيع و به هم چسباندن بخش‌هاي مختلف سخنراني‌هاست تا نتيجه مورد دلخواه به مخاطب تحميل شود. ضدانقلاب خارج از كشور در چند روز گذشته بخشي از اين پروژه را به نمايش گذاشت كه بر اساس آن كوشيده شده بود محمدباقر قاليباف را متهم اول برخورد با دانشجويان جلوه دهد.

در بخش ديگر پروژه «دروغ پردازي» كه از چندماه قبل همزمان در رسانه‌هاي سه جريان فتنه، انحراف و مدافع گفتمان تحجر كليد زده شد، كوشيده شده بود با نسبت دادن موضوعات دروغ، افكارعمومي را نسبت به عملكرد قاليباف بدبين كند. سه جريان نامبرده اگرچه علي الظاهر هماهنگي چنداني در راهبردها و تاكتيك‌ها بايكديگر ندارند اما در عمل هدف واحدي را دنبال مي‌كنند.يكي از مهم‌ترين دروغ‌هايي كه در اين پروژه تلاش مي‌شود به قاليباف نسبت داده شود به رسميت شناختن رژيم صهيونيستي است كه اين پروژه از ديروز توسط رسانه‌هاي جريان انحرافي كليد زده شد. اين در حالي است كه ليدر جريان انحراف پيش از اين از دوستي با ساكنان سرزمين‌هاي اشغالي سخن گفته بود و بارها واژه اسرائيل را در گفتمان خود به كار برده است.

دروغ ديگري كه پيش از اين و با آشكار شدن حضور قاليباف در انتخابات محرز شد، اعلام رنگ نارنجي به عنوان رنگ انتخاباتي قاليباف براي شبيه‌سازي فعاليت انتخاباتي شهردارتهران با آنچه در سال 1388 گذشت، بود. اين دروغ در رسانه‌هاي حامي جريان تحجر و منسوب به آقاي «ميم» بازتاب گسترده‌اي داشت و باوجود تكذيب رسمي آن، اين رسانه‌ها حاضر به عقب نشيني از اين دروغ نشدند.


مهم‌ترين برنامه ها

يكي از مهم‌ترين پروژه‌هاي «دروغ پردازي» عليه قاليباف كه سال گذشته افشا شد، سخنان ليدرجريان انحرافي درباره شهردار تهران بود كه صراحتا در حاشيه يك مراسم افطاري گفته بود: «براي قاليباف برنامه مفصلي داريم.» با وجود آنكه سخنان وي بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌ها داشت اما وي هيچ گاه حاضر به عقب نشيني از اين سخن نشد.

افزايش حملات روزنامه رسمي دولت در روزهاي بعد از سخنان اين چهره جنجالي دولت، نشانه بزرگي از اجرايي شدن اين پروژه بود. هم اينك روزنامه ايران صفحات تهران خود را صرفا به تخريب عملكرد شهرداري و شخص محمدباقر قاليباف اختصاص داده و اينگونه مي‌نمايد كه در هشت سال حضور قاليباف در راس مديريت شهري كوچك‌ترين كار مثبتي در شهر انجام نشده است.

چندي از اين سخنان نگذشته بود كه روزنامه ايران در تحليلي، قاليباف را دشمن شماره يك دولت ناميد. كنفرانس مطبوعاتي محمود احمدي‌نژاد تجلي اين تحليل بود كه وي در پاسخ به سوالي كه ارتباطي با حوزه شهري نداشت به انتقاد از اين موضوع پرداخت كه «شما چرا از شهرداري انتقاد نمي‌كنيد؟» احمدي‌نژاد البته سخن از درختاني گفت كه سحرگاهي به هنگام حركت كاروان رياست‌جمهوري برجاي بوده و درهنگام بازگشت، محوشده بودند. با وجود چندبار درخواست روابط‌عمومي شهرداري، رياست‌جمهوري هيچ گاه حاضر به بيان آدرس جايي‌كه احمدي‌نژاد گفته بود نشد و موضوع در گذر زمان به فراموشي سپرده شد.آنچه قاليباف را در معرض تهاجم و حمله سه جريان تحجر، انحراف و فتنه قرارداده چيزي نيست جز تاكيد مكرر وي بر لزوم احياي مديريت جهادي، مبارزه با سياست زدگي و پرهيز از فرهنگ سرمايه‌داري و عاملان اين پروژه هم كساني‌اند كه كارنامه و عملكرد مشخصي براي عرضه ندارند و چاره كار را در تهاجم به كارآمدي و مديريت جهادي مي‌بينند. پروژه دروغ‌سازي عليه قاليباف آنگونه كه در محافل رسمي و غير رسمي وعده داده شده در روزهاي آتي منتهي به انتخابات وارد حوزه‌هاي جديدتري هم مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۳۸
غیر قابل انتشار: ۱
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
112
24
کسی که دشمن نداشته باشد منافق است .اینو مولایمان فرمودند.شما فیلم ونوار صوتی رو برا بینندگان پخش کنید تا مردم بفهمن که دشمنان سخنان ایشون رو گزینشی پخش کردن .مرگ بر bbc
مهدی
NETHERLANDS
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
4
117
جریان تحجر کدومه باز؟!! چقد جریان داریم تو این کشور!!!
امیرحسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
125
30
مگه مردم حرف راست و دروغ رو نمی فهمن؟کارنامه درخشان قالیباف مهر تاییدی بر سلامت و مدیریت جهاد گونه ایشان است..ایشان بسیجی پاک و مومنی ولایت مدار است....
hadi
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۹
61
23
دشمنان ايشان يا بنوعي بدخواهان ايشان هر ناجوانمردي مي خواهند بكنند ملت با تشخيص و بصيرت خود عمل مي كننند.