کد خبر: ۱۸۷۲۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۱

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: هرکدام از 15 روز اول ماه شعبان با یک نام خاص در راستای ترویج و نشر فرهنگ مذهبی نامگذاری شده است.

حجت الاسلام مرتضی وافی در نشست خبری ویژه برگزاری مراسم اعتکاف و اعیاد شعبانیه که ظهر سه شنبه برگزار شد، با اشاره به خلق حماسه سیاسی گفت: برنامه‌های فرهنگی مسجد جمکران باید در راستای روشنگری اذهان و افکار عمومی مردم به سمت موضوع خلق حماسه‌ای سیاسی با نام انتخابات برنامه ریزی و پیش رود.

وی با تاکید بر توان این پایگاه فرهنگی - مذهبی ابراز امیدواری کرد: مسجد جمکران با بکارگیری برنامه‌ها و توان‌های فرهنگی - مذهبی در راستای خلق این حماسه موثر و مفید واقع شود.

معاون فرهنگی مسجد جمکران در خصوص مراسم نورانی اعتکاف اظهار داشت: چند سالی است که دانشجویان در این مراسم شرکت می‌کنند که بستر و فضایی برای گذر از دل مشغولی‌های روزمره و دغدغه‌های دنیای مادی و فضایی برای خودسازی جوانان است.

وافی با اشاره به تعداد برادران دانشجو معتکف امسال عنوان کرد: هزار و 200 نفر از برادران دانشجو امسال در مراسم اعتکاف قم شرکت کرده اند که نشان از افزایش اشتیاق و درک مذهبی قشر جوان و دانشجوی ماست.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ماه شعبان و اعیاد شعبانیه ابراز کرد: امسال برای نخستین بار از روز یکم تا پانزدهم ماه شعبان را متناسب با اعیاد و برنامه های موجود نامگذاری شده که هر روز یک خبر ویژه دارد و دارای زمان بندی معینی است که در راستای برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی جامعه پیش می‌رود.

تشکیل اتاق فکر در مسجد جمکران

معاون فرهنگی مسجد جمکران در رابطه با تشکیل اتاق فکر مسجد جمکران بیان کرد: معاونت فرهنگی جمکران اقدام به تشکیل اتاق فکری در شب های چهارشنبه هرهفته با حضور اصحاب رسانه نموده که به عنوان خادمان فرهنگی و روابط عمومی این مکان شرکت نموده و اخبار مسجد را اطلاع رسانی کنند.

"اخلاق و خرد جمعی" شعار امسال ستاد اعیاد شعبانیه

وافی با بیان شعار ایام شعبانیه امسال تصریح کرد: ستاد اعیاد شعبانیه امسال با شعار اخلاق و خرد جمعی آغاز به کار کرده و دلیل این نامگذاری ایجاد خلق حماسه‌ای سیاسی است که خرد و اخلاق دو بال ویژه در زمینه مهدویت است و به منظره حرکت به سوی حماسه در جامعه می‌باشد.

وی افزود: نکته مهم دیگر در خصوص این ایام توجه به مخاطبان خاصی که به این مکان مذهی مراجعه می‌کنند که با بسته‌های برای چهار گروه مختلف کودکان، جوانان و نوجوانان، بانوان و دانشجویان در نظر گرفته شده است.

تمرکز زدایی در اجرای برنامه های مذهبی اعیاد شعبانیه

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: سومین نکته تاکید بر تمرکززدایی است چرا که این مکان مذهبی مورد توجه ملی و بین المللی قرار می‌گیرد و در این خصوص نباید تمرکز مراسم و اعیاد فقط بر جمکران باشد و در دیگر مکان‌ها همچون حرم برنامه هایی اجرا می‌شود.

وافی ادامه داد: حمایت از برنامه‌های موثر و ایجاد برنامه‌های مشارکتی و راه اندازی دفاتر مرکزی در پنج استان برای تشکیل دفاتر مفتاح از جمله اقدامات برای تمکرزدایی است که در ایام شعبانیه افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر اشاعه فرهنگ احیا در جامعه گفت: با ایجاد برنامه‌های مذهبی مدون فرهنگ احیا را اشاعه و گسترش می‌دهیم، همچنین آموزش محوری و ارتقا فکری فرهنگی زائران به عنوان اصل محوری برنامه های معاونت فرهنگی جمکران ادامه خواهیم داد.

معاون فرهنگی جمکران افزود: برنامه های ستاد شعبانیه از سیزدهم تا شانزدهم اردیبهشت به ستاد اجرایی ارسال می‌شود و برای اطلاع بیشتر از برنامه‌های مسجد جمکران علاقمندان می‌توانند با شماره تلفن 37253704  با پیش شماره 025 تماس گرفته و در جریان مراسم اعیاد شعبانیه قرار گیرند.
برچسب ها: شعبان مسجد مقدس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: