کد خبر: ۱۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۹

احمدی‌نژاد تا كنون كارنامه شفاف و روشنی ارائه داده است

رييس مركز سياسي حزب موتلفه‌ اسلامي گفت: مردم تصور خوبي از دولت كنوني دارند؛ بنابراين فكر نمي‌كنم انتخابات رياست‌جمهوري دهم به مرحله‌ دوم كشيده شود.

محمدكاظم انبارلويي افزود:‌ اگرچه در عرصه‌ رقابت‌هاي انتخابات رياست‌جمهوري، احمدي‌نژاد، ميرحسين موسوي و كروبي مطرح هستند و تا كنون هيچ نامزد ديگري به طور جدي خود را معرفي نكرده است، اما قاعدتا اصول‌گرايان نگاهشان به احمدي‌نژاد است و اصلاح‌طلبان نيز دو گزينه دارند كه بايد براي حضور اين دو نفر در عرصه‌ رقابت‌هاي رياست‌جمهوري تصميم‌گيري كنند.

انبارلويي گفت: غير از آقاي احمدي‌نژاد كسي در صحنه نيامده است كه در موردش نظر بدهيم، با اين حال آقاي احمدي‌نژاد تا كنون كارنامه شفاف و روشني از خود ارائه داده و ديدگاه‌هايش نيز كاملا مشخص است؛ اگرچه انتخاب با مردم است و بايد ديد مردم چه گزينه‌اي را برمي‌گزينند.

رييس مركز سياسي حزب موتلفه‌ اسلامي هم‌چنين درباره طرح دولت ائتلافي و ميزان مقبوليت اين طرح از سوي مردم گفت: من تصور شفافي از دولت ائتلافي ندارم. دولت ائتلافي در صورتي تشكيل مي‌شود كه احزاب و گروه‌هايي كه با هم اختلاف دارند در رابطه با چينش اعضاي دولت گرد هم جمع ‌شوند، رايزني ‌كنند و به توافق برسند و از يك نامزد خاص حمايت ‌كنند؛ اين در حالي است كه تا كنون كسي به طور رسمي وارد ميدان نشده كه طرح موضوع كند؛ پس مسائل مطرح شده در اين راستا وجود خارجي ندارد و تنها در حد گمانه‌زني بوده است.

وي هم‌چنين در پاسخ به پرسشي مبني بر احتمال دو مرحله‌اي شدن انتخابات گفت:‌ من فكر مي‌كنم انتخابات دو مرحله‌اي نمي‌شود؛ چرا كه مردم تصور خوبي از دولت كنوني دارند و تجربيات گذشته نيز نشان داده است مردم به دولت هشت ساله راي مي‌دهند و نه چهار ساله.

انبارلويي در ادامه ضرورت برنامه محور بودن كانديداها را مورد توجه قرار داد و اظهار كرد: قاعدتا بايستي نامزدها برنامه‌هاي خود را در چارچوب سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه پنج ساله ارائه دهند.

وي همچنين در مورد احتمال تمايل برخي اصول‌گرايان به ميرحسين موسوي با بيان اين‌كه « من علايمي در اين راستا سراغ ندارم» ‌گفت: آقاي ميرحسين موسوي تا كنون خود را به عنوان شخصي در طيف اصول‌گرا معرفي نكرده است.

انبارلويي در پايان گفت: اگر اصول‌گرايان با احمدي‌نژاد موافق نيستند پس با چه كسي موافقتند، با آقاي كروبي و يا ميرحسين موسوي موافقند كه در جريان رقيب اصول‌گرايان هستند؟ چطور ممكن است اصول‌گرايان به رقيب خود راي دهند و به او تمايل داشته باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار