کد خبر: ۱۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۴

صبا كه اميد چنداني به صعود از گروه نخست ليگ حرفه‌اي آسيا ندارد، در ليگ برتر 50 امتيازي است و شانس سومي اين تيم و راهيابي به دوره بعدي ليگ حرفه‌اي آسيا هم بسيار ضعيف است.

به فاصله تنها 2 هفته تا پايان ليگ برتر، رقابت فشرده‌اي بين 4 تيم مس، سپاهان، پرسپوليس و صبا براي كسب عنوان سومي و كسب سهميه حضور در ليگ حرفه‌اي سال بعد باشگاه‌هاي آسيا وجود دارد، رقابتي كه حساسيت آن به هيچ وجه كمتر از قهرماني يا فرار از سقوط به ليگ آزادگان نيست.

به گزارش جام جم، در اين مسير، مهم‌ترين بازي ديدار صبا و مس كرمان است؛ ديداري كه هم 3 امتياز آن به اندازه 6 امتياز در سرنوشت اين 2 تيم تاثير دارد و هم نتيجه آن بر سرنوشت پرسپوليس و سپاهان تاثير مي‌گذارد. در حالي كه اين روزها خبر پيشنهاد سرمربيگري مس به لوكا بوناچيچ كروات پيچيده است، برهاني‌نژاد مديرعامل اين باشگاه براي تقويت روحيه سرمربي تيم خود و حفظ تمركز در شرايط حساس كنوني، از حفظ مظلومي و آرزوي حضور تيمش در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي جهان خبر داد. اميد اول مسي‌ها كه اكنون براي مسجل شدن عنوان سومي خود به 4 امتياز نياز دارند، ادينيو (هافبك مهاجم برزيلي)‌ است. هرچند لوسيانوي برزيلي هم در هفته‌هاي اخير بازي‌هاي خوبي براي كرماني‌ها نشان داده است.

اما فيروز كريمي سرمربي صبا كه 3 روز پيش با اظهاراتي جنجالي به جان فدراسيون فوتبال و علي دايي افتاده بود، پس از آن در سكوت به ريكاوري تيم خسته و كم‌اميد خود پرداخته است.

صبا كه اميد چنداني به صعود از گروه نخست ليگ حرفه‌اي آسيا ندارد، در ليگ برتر 50 امتيازي است و شانس سومي اين تيم و راهيابي به دوره بعدي ليگ حرفه‌اي آسيا هم بسيار ضعيف است.

پرسپوليس كه امسال در دور رفت مرحله گروهي ليگ حرفه‌اي آسيا هم كارنامه قابل قبولي ارائه كرد، ديگر نامزد كسب عنوان سومي ليگ است. اين تيم هم‌اكنون با 52 امتياز در رده پنجم جدول قرار دارد و امروز مهمان تيم در معرض سقوط استقلال اهواز در خوزستان است.

نلو وينگادا سرمربي پرتغالي پرسپوليس درباره شرايط تيمش گفت: بايد عنوان سومي ليگ را به دست آوريم، پس حتما براي پيروزي به ميدان اهواز پا مي‌گذاريم.

سپاهان ديگر تيم 52 امتيازي كه به دليل تفاضل گل بهتر از پرسپوليس در رده چهارم قرار دارد، در مشهد مهمان ابومسلم است، در حالي كه مشهدي‌ها براي تضمين‌ بقاي خود در ليگ به امتياز اين بازي نياز دارند و به همين منظور تماشاي اين ديدار را رايگان اعلام كرده‌اند.

سپاهان كه محرم نويدكيا و عباس محمدي را به دليل مصدوميت و رسول خطيبي را به دليل محروميت در اختيار ندارند از مهره‌هاي سرشناس فراواني سود مي‌برد كه غيبت ستاره‌هاي اين تيم را كمرنگ مي‌كند. ابومسلمي‌ها كه هفته گذشته يك امتياز از سايپا گرفته بودند بنا بر ادعاي سرمربي خود (علي حنطه)‌ از سپاهان هم حتما امتياز مي‌‌گيرند در حالي كه در ديدار اخير ابومسلم با سايپا 2 بازيكن خارجي اين تيم با 2 بازيكن ايراني همبازي خود درگير شدند و به زد و خورد پرداختند كه اين نشان‌دهنده شرايط بد روحي موجود در اين تيم است. هر چند خطيبي نيز به دليل توهين به عماد رضا در ديدار اخير سپاهان، بازي با ابومسلم را از دست داد كه نشان‌دهنده وضعيت روحي تقريبا مشابه سپاهاني‌ها با حريفان مشهدي خود است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: