کد خبر: ۱۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۰

اتهامات مصر علیه حزب الله سیاسی و انتقامجویانه و در واکنش به موضع حزب الله در جنگ اخیر اسرائیل علیه غزه است زیرا حزب الله در جریان جنگ اخیر علیه نوار غزه از حکومت مصر خواسته بود گذرگاه رفح را باز کند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان اتهامات اخیر رژیم مصر علیه این جنبش را سیاسی و انتقامجویی از این جنبش به سبب مواضعش در جنگ 22 روزه رژیم صهیونیستی بر ضد نوار غزه دانست.

به گزارش مهر، شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد : اتهامات مصر علیه حزب الله سیاسی و انتقامجویانه و در واکنش به موضع حزب الله در جنگ اخیر اسرائیل علیه غزه است زیرا حزب الله در جریان جنگ اخیر علیه نوار غزه از حکومت مصر خواسته بود گذرگاه رفح را باز کند.

وی گفت : تمام اتهامات سازمان اطلاعات یا رژیم مصر هیچ ارزشی ندارد، زیرا ادعاهایی هستند که هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات آنها وجود ندارد و این اتهامات بخشی از تصمیمگیری سیاسی برای حمله به حزب الله است.

معاون دبیرکل حزب الله افزود: دادستان مصر تلاش کرد تا حزب الله را متهم به اخلال در امنیت مصر کند در حالی که این ادعا از حقیقت به دور است و هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد.

شیخ قاسم که با خبرگزاری فرانسه گفتگو می کرد تحرکات مصر علیه حزب الله را هتاکی و هوچیگری رسانه ای سیاسی توصیف کرد و گفت : رژیم مصر درصد انتقامجویی از حزب الله است و می خواهد وجهه آن را خدشه دار کند اما معتقدم این رژیم ناامید خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد : این موضوع به طور کامل دارای اهداف سیاسی است که در نهایت به زیان رژیم مصر تمام خواهد شد زیرا حزب الله وجهه خوبی در جهان عرب و اسلام دارد و اتهام حمایت از غزه نشان افتخار است نه محکومیت.

شیخ قاسم درباره اینکه آیا سامی شهاب عضو حزب الله که در بازداشت رژیم مصر قرار دارد بدون گرفتن دستور از رهبران حزب الله اقدام کرده است گفت : درباره جزئیات این مسئله نمی خواهم در رسانه ها صحبت کنم،اما بدیهی است که وی این کار را بدون پیگیری برخی افراد ذیربط انجام نداده است.

معاون سید حسن نصرالله بار دیگر تاکید کرد : حزب الله افتخار می کند که سامی شهاب نقشی در حمایت از فلسطینی ها از طریق رساندن تجهیزات یا مواد غذایی ایفا کرده است که این مسئله اتهام نیست بلکه حمایت از فلسطینی ها بر همه دولتها و ملتهای مسلمان واجب است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: