کد خبر: ۱۸۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۵

آزمایشگاه NSS در آزمایش جدیدی دریافته که اینترنت اکسپلورر مایکروسافت نسخه 10 بدافزارهای بیشتری را نسبت به مرورگرهای کروم، سافاری و اپرا مسدود می‌کند.

در این آزمایش عملکرد آخرین نسخه‌های پنج مرورگر محبوب در مدت 28 روز در برابر 754 آدرس URL آلوده شده به بدافزار مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این بررسی IE10 با مسدود کردن 99.9 درصد آدرس‌های آلوده در صدر قرار گرفت پس از آن کروم با 83.1 درصد، فایرفاکس با 10 درصد، سافاری با 9.9 درصد و اپرا 1.8 با درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.

با توجه به گزارش آزمایشکاه NSS، مرورگرهای سافاری و فایرفاکس هر دو از Safe Browsing API v1 گوگل استفاده می‌کنند در حالی که اپرا از یک طرح مشابه دیگر استفاده می‌کند. به نظر می رسد هیچ یک از این گزینه‌ها به خوبی کار نمی‌کند. باید توجه داشت که مرورگر کروم از Safe Browsing API v2 استفاه می‌کند.

بنا بر اعلام مرکز ماهر، در مقابل اینترنت اکسپلورر، مانند کروم از ترکیبی از URL و فیلترینگ معروف فایل استفاده می‌کند ولی با استفاده از لایه اضافی Application Reputation توانسته است در صدر این جدول قرار گیرد و بدافزارهای بیشتری را مسدود کند.

فن آوری شرکت‌های مایکروسافت و گوگل در اصل با یکدیگر تفاوت ندارد اما به نظر می رسد مایکروسافت تجزیه و تحلیلهای مبتنی بر فایل پیچیده‌تری را برای کشف تهدیدات به کار می‌برد.

آزمایشگاه NSS، عملکرد IE10 در ویندوز 8 را مورد آزمایش قرار داده است، سیستم App Rec نیز در IE9 برای کاربران ویندوز 7 وجود دارد اما مشخص نیست که این سیستم درIE9 بتواند حفاظتی مشابه با IE10داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: