کد خبر: ۱۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۲

قرار نبود از برنامه هسته ای ايران دفاع کنی

به تخلفات دولت خاتمى که رسيد "کلمه " موسوى سانسور کرد! (خبر ويژه)

خبر «برملا شدن تخلفات نفتی اصلاح طلبان» که در سایت انتخاباتی میرحسین موسوی (کلمه) منتشر شده بود پس از انتشار آن در دیگر سایت ها از سایت کلمه حذف شد!

به گزارش جهان در این خبر آمده بود: «میرحسین صبح امروز با جمعی از کارشناسان و اعضای انجمن اسلامی مناطق نفت خیز جنوب در اهواز دیدار کرد. به گزارش خبرنگار اعزامی کلمه به اهواز، در این دیدار نمایندگان انجمن اسلامی مناطق نفت خیز جنوب، گزارشات انتقادآمیزی را از عملکرد مدیریت کلان وزارت نفت از سال 76 تا 84 به مهندس موسوی ارائه کردند و سرفصل هایی از ابهامات و تخلفات و سیاست گذاری های غیرکارشناسی انجام گرفته در این دوره را توضیح دادند. کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب، تعارض قراردادهای بیع متقابل در بخش بالادستی با منافع ملی را در دوره مورد بحث تشریح نمودند و افت تولید میادین و غفلت از تزریق گاز را به عنوان یکی از چالش های بزرگ صنعت نفت و اقتصاد کشور برشمردند.

اعضای انجمن اسلامی صنعت نفت با تقدیر از موضع مهندس موسوی درباره شفافیت اطلاعات در بخش بالادستی نفت، توضیحاتی را درباره مفروضات غیرواقعی و اطلاعات خلاف واقع از سوی مدیریت کلان وزارت نفت به مسئولین نظام و مراجع تصمیم گیرنده ارائه کردند. اعضای این انجمن بسیاری از آمار و اطلاعات فنی و اقتصادی ارائه شده در حوزه اکتشاف و تولید را در آن دوره غیرواقعی دانستند و تاکید کردند: برخی از روندهای مدیریتی و سیاست گذاری انجام گرفته در بخش بالادستی نفت مغایر با منافع ملی کشور بوده است.

کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب نتیجه تجزیه، تخریب و تضعیف سازمان های منسجم تولید تحت عنوان تغییرات ساختاری و بازآرایی تشکیلات، بدون انجام مطالعات کارشناسی را موجب افزایش هزینه های بالاسری بوروکراسی اداری، کاهش قدرت نهادهای تولیدی، تمرکزگرایی شدید در وزارتخانه و ایجاد سازمان های متعدد و موازی دانستند. این کارشناسان همچنین اعمال مدیریت آمرانه با ناکارآمد کردن کمیته های کارشناسی عملیاتی فنی، مالی، قراردادی در ایجاد پروژه های سنگین ارزی و ریالی بدون پشتوانه فنی و واگذاری آن ها به شرکت های خارجی و شرکت های واسطه گر داخلی که در مواردی بدون ترک تشریفات مناقصه انجام گرفت را از جمله دیگر انتقادات وارد به این دوره دانستند و واگذاری مسئولیت های حساس و کلیدی وزارتخانه به افراد فاقد صلاحیت های علمی، فنی، تجربی را مغایر با قانون نفت خواندند. کارشناسان مناطق نفت خیز جنوب همچنین گزارشاتی را از برخی از رانت جویی ها و تخلفات فنی و مالی انجام گرفته در قراردادهای بالادستی نفت مانند قراردادهای سروش، نوروز، درود و دارخویین ارائه کردند و با اشاره به موضع مهندس موسوی درباره ضرورت انتشار عمومی قراردادهای نفتی، خواستار بررسی های دقیق تری در این باره شدند.»


شايد زور دو نفر بيشتر باشد! (خبر ويژه)

ناامیدی اصلاح طلبان از رسیدن به اجماع، آنها را وادار به توجیه شکاف موجود میان جبهه اصلاحات کرد.

به گزارش ایسنا سیدابراهیم امینی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، با بیانی توجیه آمیز که از ناامیدی اصلاح طلبان در رسیدن به اجماع خبر می داد، خاطرنشان کرد: «در کنار هم بودن دو کاندیدا باعث می شود مجموع آرای آنها بیش از احمدی نژاد باشد.»

وی در ادامه عنوان می کند: «در صورتی که اگر احمدی نژاد با یکی از آقایان موسوی و کروبی رقابت کند این که بگویند احمدی نژاد بیشتر رأی آورده دور از ذهن نیست».

این اعتراف، به ناتوانی در رقابت با آراء دکتر احمدی نژاد نشانگر آن است که اصلاح طلبان از موفقیت در دور اول انتخابات کاملا مأیوس شده و با وجود شکاف عمیق میان جبهه اصلاحات، درصدد تلاش برای رساندن انتخابات به مرحله دوم هستند.


اگر مذاکره نمى کنيد لااقل عکس يادگارى بگيريم! (خبر ويژه)

یک نماینده مجلس که در اجلاس اخیر اتحادیه بین المجالس شرکت کرده بود از درخواست های مکرر هیات نمایندگی آمریکا برای گفت وگو و ملاقات هیات پارلمانی ایران خبر داد.

یوناتن بت کلیا در گفت وگو با عصر ایران با اشاره به این که اجلاس اتحادیه بین المجالس هفته گذشته در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی برگزار شد تصریح کرد: هیات نمایندگان آمریکا چند مرتبه از طرق مختلف درخواست دیدار با نمایندگان ایران را مطرح کردند ما به این درخواست ها توجهی نمی کردیم تا این که در نهایت آمریکایی ها درخواست خود را از طریق دبیرکل اتحادیه بین المجالس با هیات ایرانی در میان گذاشتند اما هیات ایرانی این درخواست را هم رد کرد.

نماینده آشوریان در مجلس فاش کرد آمریکایی ها پیشنهاد کرده بودند که اگر امکان مذاکره وجود ندارد حداقل یک لحظه با هیات ایرانی روبه رو شوند و با نمایندگان مجلس ایران دست بدهند که این درخواست نیز از طرف هیات ایرانی رد شده است.

وی گفت: هیات ایرانی در پاسخ به دبیرکل اتحادیه بین المجالس اعلام کرد تا زمانی که آمریکایی ها در عمل مواضع خود را در قبال ایران تغییر ندهند، سیاست های ایران هم تغییری نخواهد کرد.قرار نبود از برنامه هسته اى ايران دفاع کني! (خبر ويژه)

مصاحبه میرحسین موسوی با فایننشال تایمز و پافشاری بر موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت صریح با تعلیق غنی سازی اورانیوم به مذاق عناصر افراطی و ضد انقلاب خوش نیامد.

حسن اسدی زیدآبادی از اعضای گروهک موسوم به ادوار تحکیم ، طی مقاله ای در سایت ضد انقلابی روز آن لاین و در واکنش به موضع اخیر موسوی نوشت: در محافل سیاسی گفته می شد موسوی در سیاست خارجی مواضعی مشابه احمدی نژاد دارد و این روزها با گرم شدن انتخابات وی موضعی اتخاذ می کند که حدس و گمان ها را اندک اندک به یقین مبدل می سازد.

موسوی در پاسخ این سؤال فایننشال تایمز که «آیا غنی سازی اورانیوم را به حالت تعلیق درمی آورید» گفت «نه هیچ کس در ایران تعلیق را نمی پذیرد. ما تجربه بدی از تعلیق داریم. این کار در سال 2003 تا 2005 انجام شد و قرار بود سوءظن ها از بین برود اما تعلیق در عوض ابزاری برای محروم کردن ایران از دسترسی به فناوری هسته ای شد. این خاطره بدی است. تضمین برای عدم انحراف برنامه هسته ای ایران را در مذاکرات فنی می توان بدست آورد. راه حل مسئله به ما وابسته نیست بلکه به گفتمان آمریکایی ها بستگی دارد. اگر حق ایران را به رسمیت بشناسند روشن است که شرایط برای یافتن راه حل مساعدتر خواهد شد».

سایت ضد انقلابی روزآن لاین در واکنش به این موضع، موسوی را به عدم صداقت و بی مبالاتی متهم کرد و نوشت: آقای موسوی طی چند کنفرانس خبری بر تنش زدایی تاکید کرده و سیاست دولت و شخص احمدی نژاد در این زمینه را افراطی توصیف کرده است.دبيرکل سازمان تحرکات ضدانقلاب را لو مى دهد! (خبر ويژه)

دبیرکل سازمان مجاهدین (انقلاب) از تحرکات ضدانقلاب برای ضربه به این سازمان خبر داد.

محمد سلامتی به قلم نیوز(سایت حامیان موسوی) گفت: « از طرف ضد انقلاب تحرکاتی بر علیه سازمان آغاز شده است. ما نیز در زمان مناسب با رو کردن دست آنها، ضد انقلاب را افشا خواهیم کرد.»

وی درباره این ادعا که میرحسین موسوی مخالف حمایت سازمان از نامزدی خود بوده، گفت: مهندس موسوی هیچ مشکلی با این اعلام حمایت ندارد.

سلامتی درباره حمایت از موسوی هم گفت: ایشان همواره مورد توجه ما بوده اند. در انتخابات دوره هفتم (سال 76 ) ما ابتدا به سراغ ایشان رفتیم و پس از این که نپذیرفتند از آقای خاتمی برای حضور در انتخابات دعوت کردیم. در دوره نهم هم از ایشان خواستیم که اعلام نامزدی کنند. این موضوع را در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هم مطرح کردیم اما ایشان نپذیرفتند. در دوره دهم هم در ابتدا فکر نمی کردیم که ایشان کاندیدا شوند. اما پس از انصراف آقای خاتمی ما مجدداً به سراغ ایشان رفتیم.»

ادعای تحرکات ضدانقلاب برای ضربه زدن به سازمان مجاهدین (انقلاب) از سوی دبیرکل آن در حالی مطرح می شود که برخی اعضای سازمان ارتباطات گسترده ای با جریان های گروهکی ضدانقلاب نظیر نهضت آزادی و حتی برخی عناصر چپگرای سابق برقرار کرده اند که دیدارهای مکرر با سران نهضت آزادی و حتی دعوت آنها به کنگره سال گذشته خود نمونه ای از این مراودات نزدیک است.

ابراهیم یزدی چندماه پیش در گفت وگو با یکی از سایت های ضد انقلابی تصریح کرد احزاب اصلاح طلب بر خلاف 10 سال قبل که حاضر به همکاری و مذاکره با ما نبودند، اکنون مرز خودی و غیرخودی را به هم زده و با ما مذاکره می کنند در حالی که از خط قرمزهای خود هرگز کوتاه نیامده ایم.

شاید بتوان سخنان محمد سلامتی را این گونه تعبیر کرد که عناصر نفوذی آمریکا و گروهک ها در سازمان، باعث لطمه زدن به حیثیت آن شده اند و این حیثیت ، میراث شهدایی چون محمد جهان آراست. البته بعید است جناب سلامتی اجازه افشای عملکرد نفوذی های جریان ضدانقلاب در سازمان طی ماجراهایی نظیر فشار برای مذاکره پنهانی با آمریکا، تحصن در مجلس ششم و شب نامه پراکنی، فشار بر دولت خاتمی برای تعطیلی انتخابات مجلس هفتم، تلاش برای حرمت شکنی و جسارت به ساحت ائمه معصومین(ع) و مرجعیت و... را داشته باشد.


مردم موافقند مخالفان گشت ارشاد هم که رأى نمى دهند (خبر ويژه)

اظهارات دو نامزد اصلاح طلبان درباره لزوم برچیدن گشت های ارشاد، فضایی ناامید کننده را در میدان عناصر افراطی همکار رسانه های خارجی ایجاد کرده است.

در این زمینه نعمت احمدی به دویچه وله گفت: «من متأسفم که خواسته های ما این قدر حقیر شده اند که کاندیداهای ریاست جمهوری از برداشتن گشت ارشاد صحبت می کنند. تقلیل آزادی به گشت ارشاد، یک انحراف است. به نظر من آقایان موسوی و کروبی، مسیر را بد انتخاب کرده و دارند شعارهای حداقلی را طرح می کنند. اگر نامزدهای اصلاح طلب، کف یا سقف نظرات خود را تا این حد پایین بیاورند، باید گفت بدا به حال ما! جالب اینجاست که اینها وقتی از برچیدن گشت ارشاد یاد می کنند که دیگر خنثی ترین روزهای خود را می گذرانند.

همین الان من از پنجره دفترم سه گشت را می بینم که ساکت ایستاده اند و به کسی کاری ندارند. اما زمانی بود که از همین پنجره نگاه می کردم و می دیدم پنج نفر پنج نفر آدم می برند».

البته بخش اخیر سخنان این عنصر افراطی نشان می دهد که رفتار سنجیده و هدفمند گشت های ارشاد به میزان زیادی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی مؤثر بوده است.

سایت دویچه وله همچنین از قول فرامرز قره باغی نوشت: آقایان موسوی و کروبی به راحتی در مورد این طرح ارتقای امنیت اجتماعی و گشت ارشاد شعار می دهند اما این شعارها تاریخ مصرف انتخاباتی دارد.

شهلا لاهیجی هم به دویچه وله گفت: به نظرم کاندیداها نباید برای جلب رأی زنان، کمپین های انتخاباتی خود را تا حد گشت ارشاد تنزل بدهند.

در همین حال نعمت احمدی در ادامه گفت وگوی خود با دویچه وله تصریح کرد: برچیدن گشت ارشاد تنها در تهران و کلان شهرها معنا دارد و ممکن است تعدادی را به رأی دادن ترغیب کند. تازه آنها که از کار ارشاد ناراضی هستند، اصولاً علاقه ای به رأی دادن هم ندارند. من معتقدم خواست اصلی اقتصادی است.

اخیراً محمد هاشمی عضو مرکزیت کارگزاران هم تصریح کرده بود گشت ارشاد نه دغدغه مردم است و نه در حوزه اختیارات رئیس جمهور.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: