کد خبر: ۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۶

ما به آخرین سخنرانی که در ایران صورت گرفت احترام می گذاریم و از گفتگو استقبال می کنیم".

وزیر خارجه آمریکا در اشاره به آخرین تحولات موضوع هسته ای ایران اعلام کرد که ما از گفتگو با تهران استقبال می کنیم.

به گزارش مهر ، هیلاری کلینتون در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به سخنان اخیر دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران گفت: ما به آخرین سخنرانی که در ایران صورت گرفت احترام می گذاریم و از گفتگو استقبال می کنیم".

رئیس جمهوری اسلامی ایران اخیرا در اصفهان در واکنش به پیام نوروزی رئیس جمهوری آمریکا گفت: ملت ایران یک ملت پیشتاز با فرهنگ و تمدن است شما گفته اید که صادقانه دست دوستی دراز کرده اید بنده هم در همین جا اعلام می کنم که ملت ایران از دستی که با احترام و ادب به سویش دراز شود استقبال می کند ولی اگر غیر از این باشد ملت ایران همان پاسخی را خواهد داد که به بوش داد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت که پنج عضو دائم شورای امنیت بعلاوه آلمان از ایران خواسته اند تا وارد گفتگوها شود؛ این کشورها هفته گذشته از خاویر سولانا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستند تا ایران را به دور جدید گفتگوها دعوت کند اما سولانا گفت که هنوز از ایران پاسخی رسمی به این دعوت به منظور جستجوی راهکاری برای حل موضوع هسته ای این کشور دریافت نکرده است".

وی افزود: ما می گفتیم که به دنبال همکاری با ایران هستیم، اما هرگز این را نگفته ایم که این همکاری به مثابه هر نوع پیشنهادی خواهد بود.

کلینتون در عین حال ضمن رد گزارش برخی رسانه های آمریکایی درباره کنار گذاشتن شروط اصلی غرب در قبال ایران تاکید کرد که ایالات متحده از پیش شرطهای خود در قبال ایران دست برنداشته و همچنان جمهوری اسلامی را به کنار گذاشتن غنی سازی فرا می خواند.

گفتنی است که برخی روزنامه های آمریکایی بویژه روزنامه نیویورک تایمز اخیراً درگزازشی خبر داده بودند که آمریکا و متحدین غربی آن در حال رایزنی برای برداشتن پیش شرط توقف غنی سازی از سوی ایران هستند.

این مقام آمریکایی افزود: "ما هیچ شرطی را حذف و یا اضافه نکرده ایم".
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار