کد خبر: ۱۸۹۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: همیشه در انتخاب همکارانم سنگ‌تمام می‌گذارم و آنها دست راست و چپ من هستند.

علی دایی پس از موافقت مسئولان باشگاه راه‌آهن به پرسپولیس پیوست و روز گذشته در نشستی مطبوعاتی شرکت کرد اما به دلیل کمبود وقت و همچنین شروع تمرینات نتوانست پاسخ کاملی به برخی از سؤالات رسانه‌ها بدهد، به همین منظور دایی امروز در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صحبت های زیر را مطرح کرده است:

فارس: نظرتان چیست از استقبال ۲ هزار نفری هواداران در تمرین روز گذشته شروع کنیم؟

خدا را شکر می‌کنم هواداران همیشه به من نگاهی ویژه دارند. اگر اینطور هواداران از من استقبال می‌کنند فقط نظر لطف خدای بزرگ است. باور کنید ممنون تک‌تک این هواداران هستم و یکی از دلایل بزرگ حضورم در پرسپولیس این مورد بود.

فارس: یعنی حضور هواداران؟

بله، این موضوع باعث شد که پایم به پرسپولیس کشیده شد. خدا می‌داند باعث اصلی همین مردم که سرمایه‌های باشگاه پرسپولیس هستند، بودند. خدا کند شرمنده این هواداران نشوم و بتوانم سربلند پیش آنها باشم. این هواداران همیشه مثل کوه پشت علی دایی بودند و بعد از خدا این مردم به من آبرو دادند. دست تک‌تک این هواداران را می‌بوسم انشالله خدمتگذار کوچکی برای این سرمایه‌های عظیم باشگاه پرسپولیس باشم.

فارس: همه دوست دارند بدانند که جدایی شما از راه‌آهن در آرامش بود یا خیر؟

من یک سال خوب و بدون هیچ حاشیه‌ای را در تیم راه‌آهن سپری کردم، از همینجا از همه راه‌آهنی‌ها تشکر می‌کنم و ممنون آنها هستم، مخصوصاً از آقای زنجانی تشکری ویژه دارم که به من در آمدنم به پرسپولیس سنگ تمام گذاشت. دوست داشتم از زنجانی تشکری ویژه داشته باشم که امروز از طریق خبرگزاری شما این کار را انجام می‌دهم. من همیشه برای راه‌آهن آرزوی موفقیت می‌کنم.

فارس: روزهای خوبی را با راه‌آهن داشتید؟

بله همینطور است، من در راه‌آهن بدون تنش و حاشیه با آرامش کامل کار کردم. من همیشه از صمیم قلب برای راه‌آهن و مدیریتش آرزوی موفقیت و سربلندی دارم. انشالله به هدف های خوب خود در ورزش خواهند رسید.

فارس: از مهره‌هایی که تا الآن در پرسپولیس گرفته‌اید راضی هستید؟

کسانی که تا الآن دوست داشتم جذب کردیم اما چند نفر دیگر باید اضافه شوند تا تیم تکمیل شود. ما طبق خواسته‌هایمان مهره‌ها را می‌گیریم و از ظرفیت‌های فصل گذشته هم استفاده می‌کنیم اما هواداران هم باید به ما کمک کنند.

فارس: چه کمکی؟

مشخص است، هواداران همیشه به من لطف دارند و همیشه من شرمنده این هواداران هستم. مطمئن باشید اگر هوادار درست بیاید و پشت آن باشد من با این بچه‌ها می‌توانم کار بزرگی را انجام دهم. ما احتیاج به حمایت مردم در طول این فصل داریم نه یک یا دو بازی بلکه همه بازی ها.

 

 

فارس: امکان دارد در روزهای اول دچار مشکل شوید؟

سعی و تلاش من این است که از روز اول محکم قدم برداریم و بتوانیم انشالله شادابی و خوشحالی را به مردم هدیه بدهیم. ما باید با وجود اینکه کار سختی داریم دل این هواداران را به دست بیاوریم.

فارس: اما انتخاب دستیاران شما کمی باعث انتقاد شده، مخصوصاً بهزاد غلامپور .نظرتان چیست؟

اصلاً در فوتبال حرفه‌ای دنیا که ما دم از آن می‌زنیم، رنگ و این حرف ها مطرح نیست. مطمئن باشید من بر اساس یک سری از فاکتورها همکارانم را انتخاب می‌کنم که قابلیت و توانایی فنی، مسائل شخصیتی و اجتماعی در آن نقش دارد. سپس به دنبال وجدان کاری این دستیاران هستم و تعهد به تیمی که در آن خدمت می‌کنم اینها همه برای من مهم است.

فارس: پس خیلی از سؤالات را با این جواب پاسخ دادید؟

من حرف حق را می‌زنم، به دنبال کسی هستم که با من هم‌فکر باشد و تعامل کاری سرلوحه کارش باشد. اینگونه مسائل را همیشه کنار یکدیگر قرار می‌دهم و کادر خودم را انتخاب می‌کنم. من هیچ‌وقت همینطوری بر اساس دوستی، رفاقت، دست به این کار نمی‌زنم که دستیار انتخاب کنم. من دوست دارم با کسانی کار کنم که یار و همفکر من باشند. دوست دارم با کسی کار کنم که بار من نباشد و باری از روی دوش علی دایی بردارد و نه اینکه یک بار روی دوش من بگذارد. به نظرم این حساسیت‌ها که برخی‌ها مطرح می‌کنند بی‌مورد است. مطمئن باشید من با شناختی که از تک‌تک همکارانم دارم در انتخاب‌هایم سنگ تمام می‌گذارم چون الآن موفقیت و سربلندی پرسپولیس برایم مهم است نه چیز دیگر.

فارس: پس این گروه می‌تواند به شما کمک کند؟

بله من گروهی انتخاب کردم که به پرسپولیس و علی دایی  کمک کند. اینها که انتخاب شدند دستان راست و چپ علی دایی هستند و مطمئن باشید به من کمک می‌کنند. یکسری مسائلی که مطرح می‌شود با تمام احترامی که همیشه برای پیشکسوتان قائل هستم و همه آنها را دوست دارم درست نیست.

فارس:‌می‌شود منظورتان را شفاف‌تر بگویید؟

 

 همیشه می‌دانم پیشکسوتان به من لطف دارند حتی دست کسانی را هم می‌بوسم که مخالف من هستند. دوست دارم پیشکسوتان صحبت  و به علی دایی کمک کنند ، اگر صحبت‌های آنها مخالف نظر من هم باشد ناراحت نمی‌شوم و سعی می‌کنم از این صحبت‌ها بهترین استفاده را کنم. مطمئن باشید همه آزاد هستند تا دیدگاه‌های خود را مطرح کنند و نظرات خود را بگویند. بالاخره این پیشکسوتان برای پرسپولیس زحمت کشیدند. قرار نیست من در پرسپولیس در مقابل کسی جبهه بگیرم و یا با کسی دعوا کنم. من آمده‌ام به پرسپولیس کمک کنم و مطمئن باشید حرف‌هایی که به ضررم باشد یک جوری از آنها استفاده می‌کنم.

فارس: این اظهارنظر شما نسبت به قبل فرق ندارد؟

خیر، من حرف حق را می‌زنم پیشکسوتان باید به ما کمک کنند، الآن این حرف را می‌زنم پیشکسوتانی که یادشان افتاده که غلامپور استقلالی است مگر سال قبل مربی دروازه‌بانهای ما خارجی نبود، چرا کسی حرفی نزد؟ الآن مگر مربی تیم‌های بزرگ سراسر دنیا قبلاً در همان تیم‌ها بازی کرده‌اند؟ ما حرفه‌ای هستیم  دستیارانی که در تیم‌های مختلف مربیگری می‌کنند مگر در همان تیم‌ها عضویت داشتند؟ رئال مادرید و یا بایرمونیخ بهترین مثال‌ها هستند. اکثر تیم‌های دنیا و حتی منچستر و یا آرسنال .این اصلاً بدعت بدی است. ما باید به پیشکسوتان احترام بگذاریم و همیشه حرمت آنها را نگه داریم.

فارس: اما با این شرایط؟

در هر شرایطی باید اینطور باشد اما شما ببینید پرسپولیس چند پیشکسوت دارد، شما هیچ‌وقت نمی‌توانید از همه نظرات پیشکسوتان استفاده کنید باید حداقل از دوتای آنها که به دردت بخورد استفاده کنید اما من در کل بهترین کادر را انتخاب کردم که اگر آن را دقیق نگاه کنید سابقه آنها در فوتبال و تحصیلی و حتی تحصیلات فوتبالی بسیار قوی و قدرتمندی دارند. من همه فاکتورها را کنار یکدیگر قرار دادم و هر موقع  هرجا بروم کادر فنی من دستخوش تغییرات زیادی نخواهد شد.

فارس: تا چه زمانی پرسپولیس تکمیل می‌شود؟

عجله نکنید در حال رایزنی‌های لازم با باشگاه هستیم تا بازیکنان مورد نظر را انتخاب کنیم انشالله هرچه سریعتر این کار را انجام خواهیم داد و بازیکنان مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. مطمئن باشید لیستی که انتخاب کردم و یا بازیکنانمان را کارشناسی شده و همیشه سعی کردیم بهترین تصمیم‌ها را بگیریم تا سالی خوبی داشته باشیم.

فارس: رضا حقیقی اعلام کرده که اگر موافقت کنید می‌خواهد از پرسپولیس جدا شود، نظر شما چیست؟‌

رضا بازیکن ماست و از او رضایت کامل داریم. من روی حقیقی در فصل بعد حساب باز کردم چون خط میانی‌ام باید پر قدرت باشد. او در پرسپولیس می‌ماند چون  می‌خواهیم تیمی پرقدرت بسازیم پس بهتر است وارد این مسائل نشویم و انشالله همه با هم کمک کنیم تا سال خوبی را داشته باشیم. پتانسیل این موفقیت وجود دارد و انشالله با یک همدلی و کمک سعی می‌کنیم که به اهدافمان برسیم. پرسپولیس تیم بزرگی است و هواداران از آن انتظار دارند و ما آمده‌ایم که با کمک خدای بزرگ به این تیم کمک کنیم همه چیز دست اوست ولی ما هم باید تمام تلاش خودمان را از روز اول جدی به کار بگیریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: