کد خبر: ۱۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۶

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعتراض به فیلترینگ پایگاههای خبری و سیاسی در مجلس، با محمدحسین صفارهرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار خواهند کرد.

یک عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی از دیدار قریب الوقوع جمعی از نمایندگان مجلس با وزیر ارشاد در خصوص فیلترینگ سایت های اطلاع رسانی، خبر داد.

به گزارش مهر، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعتراض به فیلترینگ پایگاههای خبری و سیاسی در مجلس، با محمدحسین صفارهرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار خواهند کرد.

داریوش قنبری، نماینده مردم ایلام دراین باره به خبرنگار مهر گفت: بعد از فیلترینگ سایت های خبری، اداره اخبار و اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که این فیلترینگ، ربطی به خود مجلس ندارد و مربوط به وزارت ارشاد است.

وی افزود: البته اعلام شد که فیلترینگ سایت ها بخاطر مقابله با سایت های مستهجن، بوده است که این حرف اهانت به نمایندگان مجلس است، ضمن اینکه هیچ کس با برخورد با سایت های مستهجن مخالف نیست.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درست نیست که کانال های ارتباطی و اطلاعاتی نمایندگان مسدود شود، لازمه تصمیم گیری، داشتن اطلاعات است و این مسئله با فیلترینگ سایت های خبری برای نمایندگان مغایرت دارد.

قنبری تصریح کرد: قرار است جمعی از نمایندگان در این خصوص با وزیر ارشاد دیدار کنند تا محدودیت های فعلی و فیلترینگ سایت های خبری برای نمایندگان مجلس رفع شود، البته موضوع فیلترینگ سایت های خبری در محیط بیرونی نیز خود قابل بررسی است، چون حق آحاد افراد جامعه است که به اطلاعات و اخبار دسترسی داشته باشند.

وی خبر داد که موضوع فیلترینگ سایت های خبری در سطح جامعه و در آستانه انتخابات نیز در دیدار نمایندگان با وزیر ارشاد بررسی و برای آن چاره جویی خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار