کد خبر: ۱۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۶:۲۸

این حرکت در حالی صورت می گیرد که همزمان با حمله به سرور جمعیت الحماه، از زمان شروع جنگ غزه حمله به سرورهای مجمع وبلاگ نویسان مسلمان نیز افزایش یافته بود، خصوصا که پایگاه هایی چون اقصانا و بمب گوگلی غزه توسط این مجمع مدیریت می شدند.

یکی از کارگروه های نظارت بر اینترنت رژیم اسرائیل دامنه AlHomat.org متعلق به جمعیت حامیان مقاومت اسلامی را از تملک و مدیریت مدیران این جمعیت خارج کرد.

به گزارش «شفاف» پایگاه این جمعیت که طبق گفته صفی الدین نماینده حزب الله لبنان در تهران، در نشستی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال، مسئولیت ارتباط مردمی و سازماندهی فعالیت های اجتماعی در حمایت از مقاومت را دارد؛ با شدت گرفتن فعالیت های اینترنتی صهیونیست ها علیه مقاومت در اینترنت مورد حملات شدید هکری و داس قرار گرفت؛ اما از آنجائیکه این حملات نتیجه نداد و این پایگاه حتی برای ثانیه دچار اختلال نشد؛ در نهایت یکی از لابی های اسرائیل در فعالیت های اینترنتی با استناد به گزارش یکی از کارگروه ها درباره گسترش فعالیت این جمعیت به کشورهای مجاور اسرائیل، دامنه بین المللی این پایگاه از تملک مدیران آن خارج شد.

در گزارش فوق با اشاره به اعزام تعدادی از اعضای این جمعیت به سوریه و لبنان این گونه تحلیل شده بود که جمعیت قصد فعالیت های خراب کارانه دارد؛ و در نامه ای که از طرف شرکت ثبت کننده دامنه به مدیران سایت ارسال شده است علت مسدود کردن دامنه فعالیت تروریستی این تشکل گزارش شده است. این حرکت در حالی است که فعالیت های این تشکل منحصر به فعالیت رسانه ای، رصدی، تبلیغاتی و سازماندهی وبلاگ نویسان می شده است؛ و اعزام نیروهای ذکر شده نیست در راستای فعالیت های عمومی بسیاری از تشکل های ایرانی است که برای آشنایی با مقاومت و ایجاد ارتباط صمیمانه با کشورها دوست سفرهایی را به مناطق فوق ترتیب می دهند.

این حرکت در حالی صورت می گیرد که همزمان با حمله به سرور جمعیت الحماه، از زمان شروع جنگ غزه حمله به سرورهای مجمع وبلاگ نویسان مسلمان نیز افزایش یافته بود، خصوصا که پایگاه هایی چون اقصانا و بمب گوگلی غزه توسط این مجمع مدیریت می شدند؛ و بعضی سرورهای این تشکل در حال حاضر نیز به دلیل شدت حملات یا تحریم ها در دسترس نیستند.

حمله و فشار به پایگاه های تشکل های حامی مقاومت در اینترنت در حالی صورت می گیرد که دولت تلاشی در جهت حمایت جدی و تامین سرورهای امن و پیشرفته در کشور برای آنها انجام نداده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: