کد خبر: ۱۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۰۶

در هر صورت من خود را براي اين مسائل آماده كرده بودم. من به همسرم گفتم در اين سه ماه من را رها كن؛ چرا كه تنها كسي كه مي‌توانم به او زور بگويم همسرم است و در جاهاي ديگر هميشه به من زور گفته مي‌شود. به او گفتم كه اگر در شب گفتم روز است تو هم بگو كه روز است. من خود را براي اين شرايط آماده كرده بودم اما تماشاگران استقلال بگويند كه آيا بازيكناني چون نامداري، كاظمي و اميرآبادي محصول همين تيم سايپا نيستند؟ گناه ما چيست كه نمي‌خواهيم حق كسي را بخوريم؟

افشاگری مايلي‌كهن درباره برخی مربیان، بازیکنان و داوران
وي افزود: تنها دوست داريم همواره حريفان مقابل ما ببازند و انتظار نداريم كه آنها هم شرافتمندانه كار كنند و توان فني خود را نمايش دهند.

سرمربي تيم سايپاي كرج گفت: از اين‌كه شرايط براي لذت بردن در فوتبال ايران فراهم نيست بسيار ناراحتم.

به گزارش ايسنا؛ محمد مايلي‌كهن در پايان بازي استقلال و سايپا در جمع خبرنگاران اظهار كرد: فوتبال زنجيره‌اي است كه افراد مختلفي در آن حضور دارند و زحمت مي‌كشند. اين افراد شامل مربيان، بازيكنان، خبرنگاران، داوران و ساير مسوولان فوتبال است. در تمام دنيا آنها تلاش مي‌كنند تا از فوتبال لذت ببرند اما متاسفانه در كشور ما اين‌گونه نيست. ما همواره دوست داريم كه حريفان را دست و پا بسته مقابل‌مان بياندازند و هرچقدر كه تيم محبوب‌مان خواست گل بزنيم.

وي افزود: تنها دوست داريم همواره حريفان مقابل ما ببازند و انتظار نداريم كه آنها هم شرافتمندانه كار كنند و توان فني خود را نمايش دهند.

سرمربي تيم فوتبال سايپاي كرج افزود: من بازي چلسي و ليورپول را ديدم. در آن بازي چهار گل رد و بدل شد و در آخر بازي اين بازيكنان ليورپول بودند كه بازيكنان چلسي را در آغوش كشيدند. مي‌دانيد كه ليورپول با اين نتيجه ميليون‌ها دلار ضرر كرد و شرط‌ بندي‌هاي وحشتناكي در فوتبال اين كشورها صورت مي‌گيرد اما من مي‌گويم درود به شرف آنها؛ چرا كه تماشاگران ليورپول در پايان بازي براي هر دو تيم دست مي‌زدند. نه در ابتداي بازي به عابدزاده توهين مي‌كردند و نه در پايان آن به مايلي‌كهن فحش مي‌دادند.

مايلي‌كهن در پاسخ به اين سوال كه در فوتبال بريتانيا با توجه به نحوه‌ي برخوردها اين مسائل طبيعي است اما در فوتبال ايران كه تماشاگران براي ورود به ورزشگاه بايد انواع توهين‌ها را تحمل كنند، چگونه مي‌توان از آنها انتظار داشت؟ نيز گفت: اينها بهانه است. البته من با اين موضوع مخالف نيستم اما من كه با تيم‌هاي جوانان و اميد ايران كار كرده‌ام و تيم فوتسال را به مقام چهارم جهان و كاپ اخلاق رسانده‌ام شايسته‌ي چنين برخوردي هستم؟ من مي‌گويم در همه‌ي دنيا افراد در حال لذت بردن از فوتبال هستند. حال گناه تيم ما چه بود كه بايد فحش بخوريم.

وي ادامه داد: در سال‌هاي گذشته برخي دانشجويان من به من مراجعه مي‌كردند و مي‌گفتند واقعا اين چه چهره‌اي است كه شما ساخته‌اند. مگر بازيكناني چون ابوالقاسم‌پور، ماماني، عباس آقايي و شيث رضايي شاگردان من نبوده‌اند؟

سرمربي تيم فوتبال سايپاي كرج ادامه داد: در هر صورت من خود را براي اين مسائل آماده كرده بودم. من به همسرم گفتم در اين سه ماه من را رها كن؛ چرا كه تنها كسي كه مي‌توانم به او زور بگويم همسرم است و در جاهاي ديگر هميشه به من زور گفته مي‌شود. به او گفتم كه اگر در شب گفتم روز است تو هم بگو كه روز است. من خود را براي اين شرايط آماده كرده بودم اما تماشاگران استقلال بگويند كه آيا بازيكناني چون نامداري، كاظمي و اميرآبادي محصول همين تيم سايپا نيستند؟ گناه ما چيست كه نمي‌خواهيم حق كسي را بخوريم؟

محمد مايلي‌كهن درباره‌ي اين سوال كه در برنامه‌ي تلويزيوني بحث تباني را مطرح كرده نيز گفت: مسائل بسياري در فوتبال ما وجود دارد. از جام حذفي سال گذشته تا اتفاقات ديگر. من مي‌گويم اگر تنها برخي خبرنگاران را به دليل مسائل پشت پرده‌ي فوتبال بازداشت كرده‌اند اما هستند مربياني كه در اين مسائل دست داشته و حتي به بازيكنان خود آمپول مي‌زنند و يا مديران و داوراني كه در اين اتفاقات نقش داشته‌اند.

وي درباره‌ي استفاده از بازيكنان ذخيره‌ي خود در بازي‌هاي گذشته‌ي سايپا نيز گفت: باور كنيد بازيكناني چون منوچهري، ترائوره، رضا محمودي، مجيد ايوبي و عباس آقايي بازيكنان مصدوم تيم سايپا در هفته‌هاي اخير بودند. من كه نمي‌توانم از اين بازيكنان استفاده كنم. امروز هم كه ديديد بازيكني چون شيخ‌ويسي را درون دروازه قرار دادم كه دروازه‌بان دوم تيم است. آيا به اين مساله كاري نداريد؟

سرمربي تيم فوتبال سايپاي كرج درباره‌ي بازي با استقلال نيز گفت: استقلال تيم خوبي است اما مي‌دانستيم كه اگر بازيكنان اصلي اين تيم را مهار كنيم به بازي بلند روي مي‌آورند. شما امروز ديديد بغير از يك مورد كه سياوش اكبرپور صاحب فرصت شد، تيم استقلال موقعيتي را بر مبناي كار تاكتيكي ايجاد نكرد و ما كاري كرديم تا استقلال به توپ‌هاي بلند روي بياورد؛ چرا كه حضور بازيكناني چون حسيني، ترائوره و شيخ‌ويسي باعث مي‌شد بتوانيم اين فرصت‌ها را مهار كنيم.

مايلي‌كهن ادامه داد: ما براي هركدام از بازيكنان اصلي استقلال يك مهره گذاشته بوديم و مي‌دانستيم كه بازيكن بازي‌ساز استقلال فابيو جانواريو است. در هر صورت معتقدم برخي بازيكنان ما در حد و اندازه‌هاي خود نبودند؛ چرا كه اگر از فرصت‌هاي خود استفاده مي‌كرديم و بازيكناني چون انصاري‌فرد در ضدحملات باهوش‌تر بودند مي‌توانستيم بازي را به سود خود خاتمه دهيم.

وي از ابراز نظر درباره‌ي داوري مسابقه خودداري كرد و گفت: در هفته‌ي گذشته شاهد بوديد كه در بازي مقابل ابومسلم داور در اخراج من و حسين كعبي اشتباه كرد اما همان‌طور كه در آن‌باره صحبت نمي‌كنم، پيرامون داوري اين مسابقه نيز حرفي نمي‌زنم.

سرمربي تيم فوتبال سايپاي كرج درباره‌ي صحبت‌هاي يكي از مسوولان سازمان بازرسي كل كشور مبني بر دوشغله بودن سرمربي تيم ملي نيز گفت: من ايوبي را نمي‌شناسم. ضمن آن‌كه به مجموعه‌ي سايپا نيز مامور نشدم و از مرخصي‌هاي استحقاقي خود در سازمان تربيت بدني استفاده مي‌كنم و مرخصي بدون حقوق مي‌گيرم.

مايلي‌كهن درباره‌ي قراردادش با باشگاه سايپا نيز گفت: قراردادم با سايپا 18 ماهه است و بي‌ترديد در كنار حضور در تيم ملي، با افتخار در اين باشگاه هم خواهم ماند.

وي در پايان درباره‌ي انتخاب دستيارانش در تيم ملي نيز گفت: پس از مطالعه‌ي كافي اين كار را انجام خواهم داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۰۵ - ۱۳۸۸/۰۱/۳۰
0
0
ضرورت تدوين منشوراخلاقي ورفتار متين وانساني براي مديران ومربيان وبازيكنان ورزش وقانونگرايي دقيق بسيار مهم وحياتي است فضاي ورزش كشور فاجعه اميزاست وماجدي مشكل فرهنگي درعرصه هاي گوناگون داريم.