کد خبر: ۱۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۰

با شعار براي سرمربيگري تصميم‌گيري نمي‌كنيم. اين باشگاه هيات مديره دارد و آنجا تصميم‌گيري مي‌شود. اگر بخواهيم اينگونه عمل كنيم مانند آن است كه برخي در حمايت از زريبافان شعار سر دهند و از علي‌آبادي بخواهند كه او در استقلال بماند يا برود. اين شعارها بيشتر شوخي بوده است.

مديرعامل باشگاه استقلال گفت: با شعار براي سرمربيگري تيم استقلال تصميم نمي‌گيرم.

به گزارش فارس اميررضا واعظ آشتياني امروز در يك برنامه زنده تلويزيوني درباره مسائل مختلف استقلال و فوتبال ايران صحبت‌هايي انجام داد كه بخشي از آن به شرح زير است:

* تيم ها براي كارخانجات تبليغ مي‌كنند
مديرعامل استقلال در مورد بحث خصوصي‌سازي در صنعت مبني بر اصل 44 قانون‌اساسي گفت: كارخانه‌ها به سهامدار واگذار مي‌شود و سهامداران نيز ورزش را منهاي مسائل ديگر نمي‌بينند. بنابراين ورزش چگونه بايد خصوصي شود. تيم‌هاي ورزشي به نوعي براي كارخانه‌ها تبليغ محسوب مي‌شوند. مثلا سپاهان در آسيا باعث تبليغ فولاد سپاهان مي‌شود. در كارخانه‌ها مجمع تصميم‌گيرنده است و عمده سهامداران هستند كه در اين زمينه تصميم‌گيري مي‌كنند. بنابراين اگر كارخانه‌ها خصوصي شوند ورزش را با حساب وكتاب مدنظر قرار مي‌دهيم. البته وجود تيم‌هاي صنعتي در ليگ برتر مثبت است و باعث ايجاد رقابت شده است آنها در آخر هر سال براي سال آينده‌شان بودجه ريزي مي‌كنند.

* علي‌آبادي قول تعيين بودجه براي استقلال را داد
از مهندس علي‌آبادي خواستم براي سال آينده استقلال به ما بگويد كه چه مقدار بودجه و در چه فواصلي به باشگاه از سوي سازمان تربيت بدني پرداخت مي‌شود تا ما هم تلاش كنيم با توجه به شرايط استقلال و هواداران بي‌شماري كه دارد درآمدزايي كنيم و اين درآمد را در كنار آن بودجه قرار دهيم تا دخل و خرجمان تنظيم شود.

* با شعار سرمربي استقلال را تعيين نمي‌كنيم
واعظ‌آشتياني در مورد شعار هواداران استقلال مبني بر حمايت از قلعه‌نويي گفت: با شعار براي سرمربيگري تصميم‌گيري نمي‌كنيم. اين باشگاه هيات مديره دارد و آنجا تصميم‌گيري مي‌شود. اگر بخواهيم اينگونه عمل كنيم مانند آن است كه برخي در حمايت از زريبافان شعار سر دهند و از علي‌آبادي بخواهند كه او در استقلال بماند يا برود. اين شعارها بيشتر شوخي بوده است.

* بعد از دربي در هر ديدار يك پنالتي استقلال ناديده گرفته شد
در هر مسابقه استقلال يك پنالتي ناديده گرفته شده است. من با وجود ارادتي كه به تاج دارم اما از نايب رئيس فدراسيون فوتبال مي‌خواهم كه براي كميته داوران فكري بكنند و كلاس‌هاي آموزشي گذاشته شود. در شرايط كنوني با رفتن يك نفر مشكل حل نمي‌شود. بايد بصورت ريشه‌اي به مسئله پرداخت اگر واقعيت را بخواهيد بعد از دربي در تمام برنامه‌هاي نود مشخص شد كه بطور متوسط در هر مسابقه يك پنالتي استقلال ناديده گرفته شده است آن پنالتي‌ها چقدر مي‌توانست در سرنوشت تيمي اثربخش باشد. از فدراسيون فوتبال استدعا دارم كه در اين زمينه تدبير كنند. من با مسئولان فدراسيون مشكلي ندارم و با آنها حشر و نشري هم ندارم و اين حرف‌ها را از سر دلسوزي مي‌گويم.

* فقط پول دادن به بازيكنان حرفه‌اي شده است
وقتي بحث از ليگ حرفه‌اي به ميان مي‌آيد فقط پول دادن به بازيكنان به فوتبال ما حرفه‌اي شده است و بخش‌هاي ديگر حرفه‌اي نيست در حالي كه بايد به گفته يك كارشناس وقتي بازيكن پول حرفه‌اي مي‌گيرد رفتار حرفه‌اي هم داشته باشد. مديرعامل هم بايد حرفه‌اي باشد. من هم مي‌گويم كارشناسان هم بايد حرفه‌اي باشند تا همه اين عوامل در كنار هم شرايط مطلوب را ايجاد كنند. وقتي پول بي‌رويه مي‌دهيم اما برداشت خوبي از آن نداريم فدراسيون و متوليان ورزش بايد در مورد قرارداد بازيكنان، مربيان، مديرعامل‌ها و هر شخص ديگري كه پول مي‌گيرد تدبير لازم را بكند و راهكار مناسب ارائه دهند. اينكه يك بازيكن با دستمزد 200 ميليوني يكباره دستمزدش به 400 يا 600 ميليون مي‌رسد مهار شدني نيست و در انتها هم چيزي حاصل نشده است.

* جباري اعتراضي به مسائل مالي نداشت
جباري فقط يكبار نسبت به مسائل مالي اعتراض داشت كه آن هم در ابتداي ورود من به باشگاه استقلال بود كه با او صحبت كردم و مشكل حل شد و اكنون هيچ اعتراضي به مسائل مالي نداشته است. او جوان فهيم و مودبي است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار