کد خبر: ۱۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۳۰

وقتي كه متوجه شديم بلوتوث دروغين كه منتصب به بهرام رادان شده بود در سراسر كشور پخش شد تصميم گرفتيم تا شكايت خود را تسليم مقامات قضايي كنيم كه خوشبختانه اين كار به سرعت انجام شد و در حال حاضر پرونده در شعبه ٨ دادسراي ارشاد مشغول رسيدگي است.

وكيل «بهرام رادان» گفت: پرونده ما به اداره يكم عمليات پليس فاتب ارجاع شده است تا يك تيم كارشناسي، هويت واقعي متهم پرونده بلوتوث‌هاي غيرواقعي را شناسايي كند.

به گزارش فارس، وكيل مدافع «بهرام رادان» در خصوص آخرين وضعيت پرونده كايت اين بازيگر سينما از اعملين انتشار بلوتوث دورغين گفت: وقتي كه متوجه شديم بلوتوث دروغين كه منتصب به بهرام رادان شده بود در سراسر كشور پخش شد تصميم گرفتيم تا شكايت خود را تسليم مقامات قضايي كنيم كه خوشبختانه اين كار به سرعت انجام شد و در حال حاضر پرونده در شعبه ٨ دادسراي ارشاد مشغول رسيدگي است.

وي افزود: بازپرس پرونده براي انجام تحقيقات مقدماتي پرونده را به پليس امنيت اخلاقي(فاتب) ارجاع داده است و آنها مشغول پيگيري پرونده شده‌اند تا شكايت ما را از شخصي كه در بلوتوث است و اشخاصي كه نسبت به انتشار اين بلوتوث دروغين در جامعه و فضاي اينترنت نقش داشته‌اند بررسي كنند.

كياني ادامه داد: دوستان در پليس امنيت اخلاقي خصوصا سرهنگ حسيني (رئيس پليس فاتب) تاكنون زحمات زيادي را براي پرونده شكايت بهرام رادان كشيده‌اند كه پرونده براي انجام تحقيقات مقدماتي در اختيار اين عزيزان است و به اتفاق بهرام رادان چند نوبت براي پيگيري پرونده به پليس امنيت اخلاقي مراجعه كرده‌ايم.

وكيل مدافع «بهرام رادان» خاطرنشان كرد: اين شكايت جديد نيست و همان شكايتي است كه چندي پيش تقديم مقامات قضايي كرده‌ بوديم اما به دليل اين كه پيگيري جرايمي اينچنين در كشور ما قانون مدون و مشخصي نداشت، پاره‌اي مشكلات در خصوص پرونده موجود بود كه چگونه بايد با پديده بلوتوث برخورد كرد اما خوشبختانه، پيش‌نويس قانون آن در مجلس تصويب شده است و قوه قضائيه هم تصميم گرفته است شعبات تخصصي و ويژه‌اي را براي پيگيري چنين جرايمي تأسيس كند كه البته هنوز اين امر ميسر نشده است.

وي با اشاره به وجود خلاءهاي قانوني در مورد چنين جرايمي اظهار داشت: به دليل اين كه در مورد نحوه رسيدگي به چنين جرايمي يك خلاءقانوني وجود دارد تاكنون مشخص نبود از چه طريقي بايد اين موضوع بررسي شود اما خوشبختانه با تصويب قانون جديد از سوي مجلس مطمئنا در آينده‌اي نزديك به شكل وسيع با اين موضوع برخورد خواهد شد.

كياني تصريح كرد: پرونده ما به اداره يكم عمليات پليس فاتب ارجاع شده است تا يك تيم كارشناسي هويت واقعي فرد مذكور را شناسايي كند و تاكنون چيزي در مورد هويت شخص مذكور و يا عاملان انتشار آن به ما اعلام نشده است اما نكته مشخص اين است كه اداره تشخيص هويت نيروي انتظامي پس از بررسي‌هاي كارشناسي اعلام كرده است كه فرد داخل بلوتوث به هيچ عنوان «بهرام رادان» نيست.

وي همچنين در رابطه با شيوع انتشار عكس‌هاي خصوصي افراد مشهور خصوصا بازيگران در اينترنت گفت: متاسفانه اينقدر اين موضوع شايع شده است كه الان هيچ‌كس برايش چنين موضوعاتي تعجب‌برانگيز نيست و خصوصا افراد مشهور بيشتر در معرض چنين موضوعي قرار دارند كه به همين قصد داريم در مرحله دوم از شكايت خودمان به عكس‌هاي مجعولي كه در اينترنت پخش شده است خواهيم پرداخت و شكايت جديدي را در اين خصوص تنظيم خواهيم كرد.
وكيل مدافع «بهرام رادان» در خاتمه اظهار داشت:پس از اينكه بهرام رادان اعلام كرد كه از عاملين انتشار بلوتوث دورغين شكايت خواهد كرد. خوشبختانه در قوه قضائيه و نيروي انتظامي اين اراده جدي به‌وجود آمده است كه با اين پديده به صورت قانوني ،فعال و سازنده برخورد شود و در اين مدت نيز نهايت همكاري با اين پرونده انجام شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: