کد خبر: ۱۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۰۰

"اسفنديار رحيم مشايي" در مراسم اختتاميه همايش بزرگ ايرانيان مقيم خارج از کشور در سالن اجلاس سران تهران افزود: ملت ايران، ملتي غير عرب بودند، اما در پايه گذاري تمدن اسلامي و فرهنگ اسلامي در جهان سهم بسيار بالايي در مقايسه با ملت هاي عرب دارند.

جانشين رييس جمهور در شوراي عالي ايرانيان خارج از کشور گفت: دين اسلام به اين که ايرانيان اين دين را پذيرفته و مسلمان شده اند، افتخار مي کند چرا که ايرانيان را ملتي فرهيخته ،‌ تاريخ ساز و با ظرفيت هاي عظيم مي داند.

به گزارش ايرنا، "اسفنديار رحيم مشايي" در مراسم اختتاميه همايش بزرگ ايرانيان مقيم خارج از کشور در سالن اجلاس سران تهران افزود: ملت ايران، ملتي غير عرب بودند، اما در پايه گذاري تمدن اسلامي و فرهنگ اسلامي در جهان سهم بسيار بالايي در مقايسه با ملت هاي عرب دارند.

وي با بيان اين که ملت ايران همواره داراي تاريخي يکپارچه بوده است، اظهار داشت: جدا کردن تاريخ ايرانيان به قبل از اسلام و بعد از اسلام جفا به ملت بزرگ و تاريخ ساز ايران است چرا که ايرانيان در همه دوره هاي تاريخي با استفاده از ظرفيت هاي عظيم خود ،‌ نقش بزرگي در شکل گيري تمدن بشري داشتند.

وي با بيان اين که جدا کردن تاريخ ايران به قبل از اسلام و بعد از اسلام، دفاع از ايران و اسلام نيست، تصريح کرد: ايرانيان امروز نيز پرچمدار اسلام در جهان هستند ، پرچمدار اسلامي که نداي عدالت طلبي ، آزادي خواهي و بشر دوستي آن جهان را فرا گرفته است.

معاون رييس جمهور با اشاره به پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي و ماهيت آن گفت: ‌انقلاب اسلامي ايران داراي ماهيتي کاملا فرهنگي است و همين امر موجب حضور يکپارچه و قاطع مردم در صحنه انقلاب شد.

رحيم مشايي افزود: انقلاب اسلامي ايران داراي ابعاد مختلفي است و حضور گسترده مردم در عرصه انقلاب، تحول بزرگي را در جهان ايجاد کرد به گونه اي که اين تحول در عرصه ساختاري و حاکميتي براي جهانيان قابل تصور نبود .

وي با اشاره به اين که ملت ايران از تهديد جهانيان در دوره گذشته به ستوه آمده بود، افزود : مردم ايران با حضور در صحنه انقلاب و زمينه سازي براي پيروزي انقلاب اسلامي در واقع جايگاه، توانمندي و اقتدار خود را به جهانيان نشان دادند .

مشايي به دستاوردهاي بزرگ انقلاب در طول 30سال گذشته براي کشور اشاره کرد و افزود: دستاوردهاي بزرگ ملت ايران در 30 سال گذشته ، نشانه تاريخ کهن و درخشان ايرانيان در گذشته بوده و همواره با استفاده از ظرفيت هاي عظيم اين سرزمين ، تحولات بزرگي را ايجاد کرده است .

معاون رييس جمهور با اشاره به اين که پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، دشمني زورمداران با ملت ايران آغاز شد، افزود: آنها به دليل اين که منافع خود را در خطر مي ديدند به دشمني با ملت و انقلاب پرداختند، در صورتي که ملت ايران براساس آموخته هاي ديني و تاريخي خود همواره به دنبال تعميق دوستي ها و گسترش همکاري ها بوده است.

وي به پيشرفت هاي ايران در عرصه فناوري صلح آميز هسته اي اشاره کرد وگفت: دستاوردها و موفقيت هاي بزرگ ايرانيان در اين عرصه که همگي برگرفته از دانش بومي و توانمندي متخصصان ايراني است، جهانيان را حيرت زده و دشمنان اين ملت را گيج کرده است .

معاون رييس جمهوري با بيان اين که تهديد به صدور يک قطعنامه براي تسليم يک ملت کافي است، تصريح کرد: صدور چهار قطعنامه جهاني عليه ملت ايران نه تنها خللي در اراده آنان ايجاد نکرده بلکه موجب شده است که قامت ملت ايران افراشته تر شود.

رييس سازمان ميراث فرهنگي افزود: مقاومت دولت در برابر تهديدات دشمنان که برگرفته از حمايت هاي قاطع ملت ايران است، نشان از ظرفيت هاي عظيم ،تاريخي ، تمدن سازي و جايگاه والاي ايرانيان در همه دوره هاي تاريخي است.

معاون رييس جمهور با تاکيد براين که شاخص امنيت در ايران امروز در بالاترين سطح خود قرار دارد، اظهار داشت: ملت ايران در پايان سه دهه مبارزه و مقاومت در عرصه جهاني مدعي است که امروز سايه تهديد را براي هميشه از سر سرزمين خود برداشته است.

جانشين رييس جمهور در شوراي عالي ايرانيان خارج از کشور اظهار داشت: امروزه ايران براساس جايگاه و اقتدار جهاني خود، مسووليت بزرگتر و بيشتري را در عرصه جهاني دارد و بايد در ساختار جديد مديريت جهان به صورت جدي نقش آفريني کند.

رحيم مشايي که به شدت از سوي حاضرين تشويق مي شد، گفت : ملت ايران همواره ملتي فرصت ساز در دوره هاي مختلف تاريخي بوده و اقتدار و جايگاه رفيع ايران ما نشانه تاريخ سازي گذشتگان اين سرزمين بوده است تا فرصتي را براي بهره برداري آيندگان در طول قرنها ايجاد کنند.
معاون رييس جمهور افزود: امروز اصرار داريم که جهانيان حرف ما را بشنوند و به پيام ما توجه کنند ولي لازمه اين مهم آن است که ظرفيت هاي خود را شناسايي کرده و به دنيا بگوييم که هستيم و در چه جايگاهي قرار داريم .

همايش بزرگ ايرانيان مقيم خارج از کشور از 25 فروردين ماه با حضور 800 نفر از ايرانيان مقيم خارج از کشور در تهران آغاز شد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: