کد خبر: ۱۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۰

با توجه به گزارش روز جمعه اين رسانه ها، مقامات آمريكايي و ديگر كشورهاي غربي گفتند اين حركت در سازمان ملل مانع توانايي ايرانيان در كمك به حزب الله لبنان و حماس در فلسطين خواهد شد.

رسانه‌هاي آمريكايي مي‌گويند دولت اوباما و اسرائيل سازمان ملل را تحت فشار گذاشته‌اند تا به طور رسمي ايران و سوريه را در ارتباط با قاچاق اسلحه مورد انتقاد قرار دهد اما يك ديپلمات نزديك به شورا در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اين موضوع را رد كرد.

به گزارش ايرنا، با توجه به گزارش روز جمعه اين رسانه ها، مقامات آمريكايي و ديگر كشورهاي غربي گفتند اين حركت در سازمان ملل مانع توانايي ايرانيان در كمك به حزب الله لبنان و حماس در فلسطين خواهد شد.

به گزارش اين رسانه‌ها ،در حال حاضر واشنگتن تحريم يك جانبه‌اي را بر شركت كشتيراني جمهوري اسلامي ايران به دليل آنچه داشتن نقش در قاچاق اسلحه و تهيه تجهيزات براي برنامه‌هاي موشكي بالستيك و هسته‌اي ناميده مي‌شود به مورد اجرا گذاشته است.

اين رسانه‌ها اشاره دارندديپلماتهاي آمريكايي در نيويورك در ارتباط با اينكه چه اقداماتي بايد در مورد ايران به مورد اجرا گذاشته شود با كميته تحريم در سازمان ملل در حال مذاكره مي‌باشند..

در همين حال يك ديپلمات نزديك به شوراي امنيت كه نخواست نامش فاش شود در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اين موضوع را تنها يك اقدام رسانه‌اي و تبليغاتي خواند. در حال حاضر امكان هيچ گونه اجماعي عليه ايران در سازمان ملل وجود ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: