کد خبر: ۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۱۰

در مرحله جدید ثبت نام های سفر زمینی و هوایی به عتبات عالیات میزان افزایش هزینه ها در نظر گرفته می شود.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از افزایش 6 تا 9 درصدی هزینه های سفر زمینی و هوایی به عتبات عالیات خبر داد .

به گزارش مهر، حسین اکبری با بیان این مطلب افزود: در مرحله جدید ثبت نام های سفر زمینی و هوایی به عتبات عالیات میزان افزایش هزینه ها در نظر گرفته می شود.

ثبت نام زائران به صورت اینترنتی انجام می شود و زائران عتبات عالیات حداکثر 2 ماه و حداقل یک ماه برای اعزام باید در نوبت باقی بمانند.

معاون عتبات عالیات سوریه و عراق سازمان حج از افزایش 6 تا 7 درصدی هزینه سفر زمینی و افزایش 9 درصدی هزینه سفر هوایی به عتبات خبر داد و تاکید کرد: نرخ سفر زمینی به عتبات عالیات بدلیل گران شدن قیمت هتل‌ها و مواد غذایی در عراق است و همچنین افزایش هزینه سفر هوایی به عتبات نیز به علت اضافه شدن سفر به سامرا برای زائران خواهد بود.

براساس اعلام سازمان حج و زیارت با افزایش قیمتها هزینه سفر زمینی به عتبات عالیات 307 هزار تومان و هزینه سفر هوایی 540 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

اکبری همچنین از افزایش تعداد استانهایی که اعزام هوایی به عتبات عالیات در آنها انجام خواهد شد ، خبر داد و تصریح کرد: تا کنون اعزام هوایی به عتبات تنها در 6 استان انجام می شد که براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته از این پس سفر هوایی به عتبات در 20 استان کشور صورت خواهد گرفت.

هم اکنون روزانه 3 هزار نفر از طریق آژانسهای زیارتی زیر نظر سازمان حج به عتبات عالیات اعزام می شوند که از این میان بطور متوسط یک سوم این زائران متقاضی اعزام هوایی هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: