کد خبر: ۱۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۰

پليس تنها در رابطه با موضوعي كه نياز با هماهنگي پليس دارد، پاسخگواست كه در اين زمينه‌ تا به حال هيچ‌گونه مشكلي گزارش نشده است.

فرمانده نيروي انتظامي نحوه تعامل و هماهنگي نيروهاي بسيج با پليس را در اجراي طرح گشت‌هاي بسيج در محلات كه با هدف تامين امنيت اجتماعي، هر شب از ساعت 24 تا شش صبح از اول آذر ماه سال گذشته در كشور اجرا شده است، را مطلوب ارزيابي كرد.

به گزارش ایسنا، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم درباره چگونگي اجراي اين طرح با بيان اين كه بايد اين موضوع از بسيج سوال شود، گفت: پليس تنها در رابطه با موضوعي كه نياز با هماهنگي پليس دارد، پاسخگواست كه در اين زمينه‌ تا به حال هيچ‌گونه مشكلي گزارش نشده است.

وي با بيان اين كه هماهنگي‌هاي لازم در بين ردهاي بسيج با رده‌هاي نظير خود در نيروهاي انتظامي وجود دارد، ادامه داد: در اجراي طرح گشت‌هاي بسيج، دستورالعمل و نحوه هماهنگي بين نيروهاي انتظامي و بسيج اعلام شده و چنانچه مشكلي هم در رتبه‌هاي پايين‌تر به وجود آيد، با توجه به روش‌هايي كه خود دارند، حل و فصل خواهد شد.

فرمانده نيروي انتظامي با تاكيد بر اين كه تاكنون مشكلي در اين رابطه به او گزارش نشده است، تصريح كرد: بسيج طبق قانون، ضابط قضايي است و در جايي كه نيروي انتظامي حضور ندارد، به تنهايي مي‌تواند اقدام كند.

طرح گشت‌هاي بسيج در محلات به منظور تامين امنيت محله‌ها از سال گذشته آغاز شده است كه بنابر گفته سردار رادان ـ جانشين فرمانده نيروي انتظامي ـ در صورت مشاهده جرايم مشهود مانند سرقت، اراذل و اوباش و مزاحمان نواميس و غيره وارد عمل شده و مجرمان را پس از دستگيري، به پليس تحويل خواهند داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار