کد خبر: ۱۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۰

این واحد که به صورت قاچاق اقدام به کشتار دام و توزیع گوشت به صورت غیربهداشتی در سطح شهر می ‌کرد، پس از شناسایی با همکاری فرمانداری، شهرداری و نیروی انتظامی پلمپ شد.

مدیرکل اداره دامپزشکی استان یزد گفت: بازرسان شبکه دامپزشکی یزد موفق به شناسایی و پلمپ یک واحد کشتارگاه غیرمجاز در شهرستان یزد شدند.

به گزارش مهر، علی اکبر حدادزاده اظهار داشت: این واحد که به صورت قاچاق اقدام به کشتار دام و توزیع گوشت به صورت غیربهداشتی در سطح شهر می ‌کرد، پس از شناسایی با همکاری فرمانداری، شهرداری و نیروی انتظامی پلمپ شد.

وی خاطرنشان کرد: پرونده تخلفاتی این واحد غیرمجاز از سوی ادارات یاد شده تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع شد.

حدادزاده افزود: در این بازرسی 9 لاشه گوسفند به وزن 160 کیلوگرم و 16 دست از سایر اجزای دام به همراه دو دستگاه خودروی حمل فرآورده ‌های خام دامی توقیف شد.

این مسئول بیان داشت: همچنین در یک اقدام مشابه بازرسان شبکه بهداشتی دامپزشکی پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر فروش غیربهداشتی ماهی در شهرستان تفت، پس از مراجعه به این شهرستان، یک خودروی حمل ماهی که به صورت غیرمجاز و غیربهداشتی اقدام به حمل و عرضه ماهی می‌ کرد را توقیف کردند.

وی عنوان کرد: از این خودرو نیز بیش از یک تن ماهی غیرقابل مصرف کشف و معدوم شد.

حدادزاده یادآور شد: نظارت شبکه بهداشت بر عرضه فرآورده‌ های خام دامی تنها مربوط به ایام نوروز نیست و بازرسان این اداره بعد از این ایام به ویژه با گرم شدن هوا و احتمال فساد بیشتر این فرآورده‌ ها، اقدامات نظارتی خود را افزایش خواهند داد.

وی از مردم نیز خواست؛ در این زمینه به عنوان یک ناظر عمل کرده و شبکه دامپزشکی را در این امر خطیر همراهی کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: