کد خبر: ۱۹۶۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۶

در حالی که در روزهای گذشته اکثر خبرگزاری ها به پوشش اخبار حادثه غرق شدن ۶ جوان کرجی پرداختند بسیار از واقعیت های این حادثه سانسور شد و عمدا یا سهوا منتشر نشد! هرچند تلاش تمامی دست اندر کاران از قبیل اورژانس و تیم امداد و نجات و پلیس و … شایسته تقدیر است اما بعضی روایات نادرست از این حادثه، باعث شده اخبار را بصورت کاملا وارونه منعکس شود. بطوریکه روزنامه دولتی ایران روز پنجشنبه در این باره مطالبی منتشر کرد که به گفته شاهدان عینی این ماجرا با واقعیت منطبق نیست!

حوزه نیوز: در حالی که در روزهای گذشته اکثر خبرگزاری ها به پوشش اخبار حادثه غرق شدن ۶ جوان کرجی  پرداختند بسیار از واقعیت های این حادثه سانسور شد و عمدا یا سهوا منتشر نشد! هرچند تلاش تمامی دست اندر کاران از قبیل اورژانس و تیم امداد و نجات و پلیس و … شایسته تقدیر است اما بعضی روایات نادرست از این حادثه، باعث شده اخبار را بصورت کاملا وارونه منعکس شود. بطوریکه روزنامه دولتی ایران روز پنجشنبه در این باره مطالبی منتشر کرد که به گفته شاهدان عینی این ماجرا با واقعیت منطبق نیست!

فرشته نجات پلیس و تیم غریق نجات بودند یا طلبه فداکار و روستائیان ؟!

روزنامه دولت مدعی شد : "در همان لحظات نخست حادثه، پلیس و تیم غریق نجات توانستند ۴ پسر جوان را از مرگ حتمی نجات دهند” . این در حالی است که شاهدان عینی می گویند تا مدتی طولانی پس از پایان عملیات نجات افرادی که در حال غرق شدن بودند و پایان ماجرا هیچ نیرویی از قبیل نجات غریق، پلیس، تیم امداد و نجات و اورژانس و … در محل حادثه وجود نداشتند!

بلکه طلبه فداکار و و چند تن از دوستانش به کمک روستائیان و افراد محلی که در ساحل مشغول بازی فوتبال بودند برای نجات غرق شدگان دل به دریا زدند .

طلبه فداکار که بود؟!

طلبه فاضل میلاد شیرزاد استاد حوزه علمیه امام رضا (ع) کرج در سالهای گذشته در این حوزه علمیه به تدریس درس منطق مشغول بود. وی و جمعی از دوستان و شاگردانش که برای سفری تفریحی به سواحل شهرک ساحلی پزشکان ایزدشهر رفته بودند حوالی ساعت ۱۹ مشاهده می کنند که به خاطر مواج شدن دریا چند نوجوان در حال غرق شدن در دریا هستند. لذا این طلبه فداکار با کمک چند تن از دوستان خود و جمعی از روستائیان که در ساحل بودند برای نجات این افراد دل به دریا می زنند.

سهیل زارعی یکی از نجات یافتگان این حادثه است که توسط میلاد شیرزاد نجات داده شد . او در مصاحبه با خبرنگار حوزه نیوز ماجرای نجاتش را اینگونه توصیف کرد : وقتی دریا طوفانی شد یک موج بزرگ من را به وسط دریا برد. حس کردم دارم غرق می شوم که آقا میلاد به کمک من آمد و من را تا کنار ساحل آورد. این نوجوان در حالی که اشک در چشمانش جمع شده بود با لحنی بغض آلود گفت : "بعد از اینکه آقا میلاد من را به ساحل رساند برای نجات بقیه به دریا رفت و من از ساحل دور شدم. اما بعد از تمام شدن ماجرا فهمیدم که آقا میلاد برنگشته و در دریا غرق شده…” طلبه فاضل میلاد شیرزاد ، لحظاتی قبل از واقعه

رحیم زمانی یکی دیگر از ناجیانی است که در این سانحه دردناک جان به جان آفرین تسلیم کرد. او که یکی از شاگردان مرحوم میلاد شیرزاد بود که به تازگی در آزمون حوزه علمیه پذیرفته و وارد حوزه علمیه شده بود . به گفته شاهدان عینی ، مرحوم رحیم زمانی در هنگام  وقوع حادثه در ساحل مشغول بازی فوتبال بوده و برای نجات جان غرق شدگان به دریا رفته است .

یاسر عالمیان از شاهدان عینی این واقعه که در ساحل نظاره گر این واقعه بوده گفت : "رحیم زمانی مشغول فوتبال بود و وقتی که دید چند نوجوان در حال غرق شدن هستند، به دریا رفت و چند نفر را از مرگ نجات داد و به ساحل رساند اما در نهایت گرفتار امواج و دریا طوفانی شد..."


مرحوم رحیم زمانی ، لحظاتی قبل از واقعه

هنگام حادثه غریق نجات ها کجا بودند ؟!


با بررسی های خبرنگار حوزه نیوز و صحبت با چند غریق نجات دلیل حاضر نبودن آنها در صحنه اینگونه بیان شد : به علت پرداخت نشدن حقوق غریق نجات ها در سال گذشته امسال اکثر غریق نجات ها برای امرار معاش به شغل های دیگر مشغول شده اند و نتیجه این امر این است که از ابتدای سال ۹۲ تا کنون تنهـــا در سواحل مازندران ۶۳ نفر و در ساحل گیلان نیز ۲۹ نفر غرق شده اند!

در این بین اظهارات ضد و نقیض مسئولین جالب توجه است: علی صمدیان فرماندار شهرستان نور در مصاحبه با فارس اعلام کرد طرح شنا در دریا که زمان رسمی حضور ناجیان غریق است تا ساعت ۴ عصر بوده !

سوال اینجاست در گرمای سوزان ظهر روزهای شهرهای شمالی کشور کدام انسان عاقلی برای شنا به دریا می رود؟ یا منطقا ساعت شنای افراد در دریا از ساعت ۴ عصر که کمی از گرمای هوا کاسته شده تا حدود نیم ساعت قبل از غروب آفتاب نیست ؟!

البته این گفته فرماندار شهر نور در حالی است که ساکنین شهرک ساحلی پزشکان شهرستان نور می گویند حتی قبل از ساعت ۴ عصر هم هیچ غریق نجاتی در آنجا وجود نداشته ! در صورتی که شهرک های ساحلی یقینا از محل هایی است که وجود نجات غریق در آنها الزامی است .

از سوی دیگر روزنامه دولت هم مدعی شده که اصلا غریق نجات ها در محل حادثه حضور داشته اند و غرق شدگان را هم آنها نجات داده اند!

مامورین اورژانس: جنازه را خودتان بلند کنید و با ماشین شخصی تان به سردخانه ببرید!

شاهدان عینی ادامه ماجرا را اینگونه تشریح کردند : پس از اتمام ماجرا وگذشتن مدت زمانی طولانی پلیس و اورژانس از راه رسیدند و اورژانس مصدومانی که به ساحل منتقل شده بودند را به بیمارستان برد . اما هیچ نیرویی برای پیدا کردن اجسادی که در دریا باقی مانده بودند به محل حادثه اعزام نشد .

ساعت ۲۳:۳۰ شب روستائیان اطراف با تلاش و پیگیری فراوان پیکر میلاد شیرزاد را از دریا بیرون کشیدند و به ساحل آوردند. بلافاصله با اورژانس تماس گرفته شد و اورژانس در محل حادثه حاضر شد . مامورین اورژانس اعلام کردند که علائم حیات مشاهده نمی شود و گزارش فوت را صادر نمودند. مامورین اورژانس سپس اعلام کردند به علت فوت به هیچ وجه اجازه انتقال یا حرکت دادن جنازه را ندارند و به دوستان و بستگان این متوفی گفتند در صورتی که مایلند جنازه را خودشان بلند کنند و با ماشین شخصی خودشان به سردخانه منتقل کنند! و دوستان و بستگان متوفی نیز بالاجبار همین کار را کردند و جنازه را با ماشین شخصی به سردخانه منتقل کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۳
در انتظار بررسی: ۱۹
غیر قابل انتشار: ۲۳
محمدر ضا از اصفهون
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
10
264
روحش قرین رحمت باذ
ایران 14
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
این کسی که رای منفی داده آخه انسانه ؟؟ چرا منفی داده ؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
خودتو ناراحت نکن اونایی که رای منفی میدن فقط برای اینکه دیگرانو ناراحت بکنن این کارو میکنن در اصل تعادل روحی ندارن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
12
81
هردم از این باغ بری می رسد.......
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
6
116
کدوم اخبار درست منتشر میشه که این دومیش باشه اینا فقط اخباری رو پوشش میدن که حتما بهشون بگی افرین افرین ولی خرابکاری رو وارونه نشون میدن
رضا از اهواز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
8
118
خداوند دروغ گویان به مردم را لعنت کند. ممنون از اینکه واقعیت رو به آگاهی مردم رسوندید.
iran
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
انگار چیز تازه اییه!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
حالا که راستش رو فهمیدی برو حال کن!
محمود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
5
118
خداوند آن ناجيان راقرين رحمت كند
سارا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
5
100
واقعا تاسف باره. فقط ادعاي انسانيت داريم. خدا رحمتشان كند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
2
60
کجايند مردان بی ادعا
کبوتر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
6
60
من با آقا میلاد دوست بودم, و این اخباری که شما دادید درسته, آقا میلاد و رحیم و بقیه بچه ها از دوستان نزدیک ما بودن و شهادت حقشون بود
چیکا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
من هم از دور ایشون رو می شناسم .اینا برای نجات رفتند و به نظر من شهید واقعی هستند.
لیلا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
2
44
خدا بیامرزدشون ...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
3
76
اگر مردم علت غرق شدگي در درياي خزر را بفهمند بهترين كمك به آمار تلفات مي شوداين امر هم به شناگران و هم به ناجيان كمك مي كند زيرا اكثرغرق شدگي ها براثر امواج شكافنده است كه بسيار پرقدرت بوده و حتي شناگران المپيك نيز نخواهند توانست از چنگال آنها جان بدر ببرند بنابراين بايد خودرا به امواج بسپارند تا پس از استهلاك موج بطور مايل از مسير جت قوي امواج شكافنده كه همان امواج برگشتي ازساحل هستند خارج و در مسير امواج رفت به ساحل قرار گيرند در غير اينصورت تقابل با امواج شكافنده حركت كردن بطرف ساحل باعث فرسودگي ناجيان و شناگران ونهايتا غرق شدن آنها مي گردد. وقت آن نرسيده است كه رسانه ملي علت غرق شدن در خزر را براي مردم توضيح دهد و بگويد كه شنا كردن در دريا رفتاري غير استاندارد است و رفتار استاندارد آن است كه در ساحل بنشينند و زيبايي امواج را تماشا كنند؟ خصوصا درياي خزر كه داراي قويترين امواج شكافنده است
مصیبت زده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
92
33
ارزو می کنم برم تو یه کشوری زیر سگها شونو تمیز کنم ولی فقط برم، دیگه حالم بهم میخوره از این همه بی فکری،بی تعهدی،دروغگویی،فساد،...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
چقدر بی ادب هستی. زودتر برو ...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
کسی مجبورتون نکرده که به زور اینجا بمونید؟
ناشناس
FRANCE
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
زیر سگهاشون رو هم به آدمی مثل شما نمیدن تمیز کنی . طرز تفکرت مسخرس
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۹
عزیزم اگه فکر میکنی اونا الگوی رفتار حسنه اند اشتباه میکنی چون باهاشون زندگی نکردی پدرسوختگیهای عجیب غریبشونو نمیشناسی
ولی اگه اصرار داری زیر سگ تمیز کنی کسی مانعت نیست
amir
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
3
29
خدا رحمت کند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
4
30
پول ناجیان رامیشود ازشنا کنندگان گرفت .... اگربه امید دولت باشید امار غرق شدگان به هزاران نفر میرسد در این کار استانداری مازندران هم تقصیر دارد چرا امکانات ندارید میذارید شنا کنند
پرهام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۶
1
33
اورژانس مایه تاسفه که همچین نیروهایی...داره...
آریامیرآبادی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
51
8
خداوند برای هر یک از بندگانش یک نوع مرگ مقدر کرده که رد خور ندارد. حادثه وقتی بخواهد اتفاق بیفتد ، هر چه قدر هم که ما ضریب ایمنی را بالا ببریم تقدیر کار خود را می کند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
5
37
چقدر تلخ.ولی چه ادمای بزرگی هستن که گمنام هستن . افرین به روح بزرگشون
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
مرحوم آقا میلاد مسئول اردوی 80 نفره طلاب حوزه علمیه امام رضای کرج بوده وباید هم برای کمک به طلاب به دریا می زد ضمن ارج نهادن به فداکاری ایشان اگر بناست ایشان را شهید خطاب کنیم لااقل نصف غرق شدگان دریا از اینگونه افرادند که برای نجات جان دیگران به دریا زده اند وباید همه شهید نامیده شوند .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
1
33
...چرا به فکر مردم نیستید ؟؟؟؟؟ چرا پول مردم رو خرج خودشان نمی کنید؟؟؟چرا چرا چرا
فاطمه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
4
22
وقتي اين خبروخوندم بشدت اشک ریختم.روح این جوانان فداکار با امام حسین محور باد.
بخدا امام حسین هم از اینهمه بی برنامگی دلش خونه
سلام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
1
15
در ایران برای مردن مسابقه و سبقت وجود دارد. جان انسان هدیه الهی است و نباید به دلیل سهل انگاری خود را نابود کرد. غریق نجات ها هم مشکل دارند حقوقشان کم است و همین حقوق کم را با تأخیر می گیرند. خدا رحمت کند این افرادی که برای نجات آن نوجوانان رفته بودند.اما سهل انگاری ما هم زیاد است.برای مردن آن قدر عجله داریم که در تابستان با تصادف و غرق شدگی می میریم و در زمستان با گاز سمی
مهدي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
1
26
طلبه و غير طلبه نداره كارشون واقعا ارزشمند بوده خدا روحشون رو قرين رحمت كنه انشاالله
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
1
24
اینا که شنا بلد نیستن چرا میرن تو اب استخر که نیست دریاست.شوخی نداره.
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
0
21
دلم خیلی برای آن دو برادر جوان سوخت و اشکم سرازیر شد خداوند متعال به پدر و مادرشان صبر جلیل عنایت فرماید باتشکر
سارا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
58
15
همون بهتر که بریم سواحل آنتالیا و ...
سامان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
هیچ جا مثل شمال حال نمیده ... شنا بلد نیستن نرن تو اب
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
0
17
افسوس كه در كشور ما هيچ برخوردي با خاطيان و نجات غريقها كه با پارتي بازي و باند بازي به اين كار آمده اند نميشود .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
12
8
حمل اجساد ازوظایف اورزانس نیست برهام جان
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
به موقع تو محل بودن چی ازوظایفش هست یا نه؟ اگر به موقع اونجا بودن محمد قربانی زنده میموند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
2
11
مطمئنم كه اينها شنا بلد نيستند و اگر هم بلد باشند در حد يكبار عرض استخر و 15 دقيقه استراحت براي رفع خستگي. وگرنه سواحل مازندران از سواحل هاوايي با امواج 10متري كه متلاطم تر نيست كه هر سال هزاران نفر موج سواري ميكنند. با اين اوصاف هيچ بعيد نيست دورتا دورسواحل شمال را سيم خاردار بكشند و ساير مردم را ازاين موهبت محروم كنند
behnaz
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
0
10
خیلی دلم سوخت.مطمین باشید اونها نیازی به این ندارن که شهید خطاب بشن.خداوند پاداششون رو بهتر از هر کسی میده.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
0
14
این همه پولی که به بازیکنان فوتبال میدن 1 هزارومشو بدن به غریق نجاتها والله جای دوری نمیره
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
4
15
آخه شما که نمیدونید برای چی خبر میزنید؟
این گروه که به سفر رفته بودن مال موسسه نور معرفت کرج هستن...بچه های مردم رو بردن با بی احتیاطی به کشتن دادن و حالا طلبکار شدن...... انگار نه انگار که با بی تدبیری شون بچه های مردم رو نابود کردن در کرج هیچ خبری از تشییع اینها نشد...همه میدونن اون روزا دریا طوفانی بود. شاید حدود ده روزی فقط باد بود و موج.
ما خودمون شمال رفتیم اصلا نمیشد نزدیک دریا رفت از بس باد و موج شدید بود.
اینها رسیدن و خودسر رفتن تو دریا. وقتی که طرح تعطیل بوده و پرچم سیاه طرح به نشانه خطر کامل بالا بوده
حالا شما چی میگید واقعا؟
یکبار هم به جای اینکه جان باختگان رو شهید بنامیم و مسوولان رو تخطئه کنیم خود حادثه دیدگان رو زیر سوال ببریم وقتی که واقعا فقط و فقط خودشون مقصر بودن.
البته من تحسین میکنم کسانی که برای نجات رفتند رو.
ولی نفس کارشون غلط بوده. باید از اول اجازه نمیدادن بچه های اردو برن تو دریا. وقتی که شنا چند روز متوالی تو سواحل شمالی ممنوع بوده.
امیدوارم شفاف این نظر رو به احترام آزادی بیان منتشر کنه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
مقصر مسولانشون بودن نه ناجیا تو خودت ببینی دوستات دارن غرق می شن میشینی نگاشون می کنی؟بعدشم مگه خودت اونجا بودی اظهار نظر می کنی ؟محلیا میگن نجات غریقی نبوده تو میگی بوده؟؟؟؟؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
0
6
روحشان شاد و یادشان گرامی , خدایشان بیامرزد
m h a
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
0
9
خداوند این جنس انسان ها رو زیاد کنه.
انشاالله
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
1
111
این همه مسافر ودر آمدهای سرشار از محل توریسم برای مازندران ورودی یک مبلغی از مسافرین بابت نجات غریق بگیرن پول نجات غریق در میاد در مجموع تو کشور ما هرچی میکشیم از بی مسوولیتی مدیران و عدم آگاهی مردم ماست
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸
0
2
به عنوان مادری که خودم جوان دارم دلم برای جوانیشان خیلی سوخت. خدا به خانواده هایشان صبر بدهد و به مسئولین ما فکر و تدبیر.
امیر علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۹
12
41
در کشور ما هیچ چیزی ارزان تر از جان نیست باید قدر جانمان را خودمان بدانیم
بهزاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۱
0
5
خدا همشونو بیامرزه.یکیشون داداشه رفیقه من بود .خدا رضا پاشایی رو بیامرزه انقدر پسر گلی بود هرچی از خوبی هاش بگم کمه خداییش خیلی خوب بود اونم ۲ نفرو نجات داده بود بعد خودش نتونست سالم بمونه ..خدا بیامرزتشون.....
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
واقعا رضا ماه بود رضا انقدر خوب بود که دنیای کثیف نتونست تو خودش نگهش داره خدا با امام حسین محشورش کنه که ارزوشم همین بود
ياسين
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
0
0
موسسه ديگه شورش رو درآورده.
سارا
NETHERLANDS
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
0
0
من برادرم هم به همین صورت غرق شد....تیم امداد بیست دقیقه بعد از حادثه اومد!دیگه دیر شده بود
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
0
0
باید یه علامتی تودریا بذارن که مثلا اینجا عمق داره تعداد نجات غریق ها زیاد تر بشه من خواهرم و سه تا از پسردای هام داشتن تو آبشار بیشه غرق می شدن که با کمک تیوپ و غریق نجات ها نجات پیدا کردن هرگز هرگز دریارو با رودخونه و استخر یکی نکنید اصلا این سه تا باهم یکی نکنید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
0
0
من وخانواده ام روزهایی که دریا طوفانی بود چالوس بودیم(تفرجگاه نمک آبرود کنار دریا).4نجات غریق حضور داشت.دریا طوفانی بود.هر چی نجات غریقها تذکر میدادند و سوت میزدند فایده ای نداشت.یک نفر که میرفت جلو بقیه هم به اطمینان اون یک نفر میرفتن جلو.خود مردم مقصر هستند و باید مواظب باشن.