کد خبر: ۱۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۸

بر اساس طرحی دیگر که توسط شرکت معماری فرانسوی ارائه شده است به میزان فضاهای سبز این شهر از طریق ایجاد گلخانه ها و باغها بر فراز بام خانه های مسکونی افزوده خواهد شد.

شرکتهای معماری فرانسوی طی درخواست نیکلاس سارکوزی به منظور مصور ساختن شهر پاریس به عنوان پاکترین و سبزترین شهر جهان تا سال 2030 طرحهای خود را به منظور نمایش در نمایشگاهی در پاریس ارائه می کنند.

به گزارش مهر، شرکت انگلیسی راجرز استریک در راستای تغییر ساختار شهر پاریس و تبدیل آن به یکی از پاکترین و سبزترین شهرهای جهان طرحی جدید را به ثبت رسانده است.

در این طرح بلوارهای شهر پاریس باریکتر شده و خیابانها به مسیرهای عبور و مرور دوچرخه ها تبدیل شده و پیاده روها به منظور گنجایش تعداد بیشتری از عابران پهن تر خواهند شد.

از برنامه های این طرح جدید می توان به واحد کردن مراکز دولتی مرکز پاریس و بخشهای دور افتاده تر و ایجاد سیستم حمل و نقل عمومی که قسمتهای مختلف حومه شهر را به یکدیگر و به قسمتهای مرکزی شهر اتصال خواهد داد، اشاره کرد.

بر اساس طرحی دیگر که توسط شرکت معماری فرانسوی ارائه شده است به میزان فضاهای سبز این شهر از طریق ایجاد گلخانه ها و باغها بر فراز بام خانه های مسکونی افزوده خواهد شد. ساختمانها بر اساس این طرح قسمتی از انرژی خود را از باد و نور خورشید تامین کرده و اتصال به مرکز شهر از طریق سیستم حمل و نقل سریعی که بر روی ارتفاع بنا می شود، ممکن خواهد شد.

طرح مصور ساختن پاریس در آینده طرحی است که اخیرا توسط نیکلاس سارکوزی به تایید رسیده است. وی سال گذشته از 10 شرکت برتر معماری و طراحی فرانسوی خواست طرح پاریس را در سال 2030 و در قالب سبزترین شهر جهان مصور سازند. اکثر طرح هایی که تاکنون ارائه شده است بر استفاده از انرژیهای پاک، کاسته شدن از تعداد اتومبیلها، افزایش فضای سبز و بنای ساختمانهایی که در ذخیره انرژی کارامد خواهند بود تاکید دارد.
بر اساس گزارش نشنال جئوگرافیک، نتایج این طرحها قسمتی از نمایشگاهی به نام Le Grand Paris خواهد بود که در موزه معماری این شهر در 30 آپریل برگزار خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: