کد خبر: ۱۹۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۰

قيمت پياز كم‌كم رو به ارزاني نهاده و امروز در سطح ميدان مركزي ميوه و تره‌بار به قيمت كيلويي 350 تا 400 تومان بسته به كيفيت آن عرضه مي‌شود.

دبير اتحاديه بارفروشان تهران گفت: قيمت پياز تا يك هفته آينده به كيلويي 250 تا 300 تومان كاهش مي‌يابد.

به گزارش فارس، علي حاج‌فتحعلي، در مورد وضعيت بازار پياز گفت: قيمت پياز كم‌كم رو به ارزاني نهاده و امروز در سطح ميدان مركزي ميوه و تره‌بار به قيمت كيلويي 350 تا 400 تومان بسته به كيفيت آن عرضه مي‌شود.

دبير اتحاديه بارفروشان تهران خاطرنشان كرد: قيمت پياز با ورود محصول دزفول از هفته آينده كاهش خواهد يافت و به قيمت كيلويي 250 تا 300 تومان خواهد رسيد.

وي گفت: اگر دماي هوا بر اثر بارشهاي اخير كاهش نيافته بود، قيمت پياز، زودتر كاهش مي‌يافت. زيرا اكنون فقط پياز بندري در ميدان مركزي عرضه مي‌شود و هنوز پياز دزفول به بازار نيامده است.

حاج فتحعلي افزود: متأسفانه وضعيت سيب‌زميني هنوز نامناسب است و سيب‌زميني كهنه به قيمت كيلوگرمي 110 تا 120 تومان و سيب‌زميني تازه 200 تا 250 تومان در ميدان مركزي ميوه‌ و تره‌بار تهران عرضه مي‌شود.

حاج فتحعلي با اشاره به لزوم حمايت دولت از سيب‌زميني‌كاران در سال جاري گفت: اگر كشاورزي كه زحمت توليد محصول را كشيده، به دليل ارزان بودن قيمت محصول حمايت نشود، سال بعد به كشت آن مبادرت نمي‌كند، و مشكل اصلي سال بعد شروع مي‌شود كه دولت مجبور خواهد شد براي تأمين سيب‌زميني از طريق واردات اقدام كند.

دبير اتحاديه بارفروشان تهران در مورد توزيع سيب‌زميني به صورت رايگان گفت: با توجه به اين كه در برخي مناطق قيمت سيب‌زميني حتي هزينه كرايه حمل‌ را هم پوشش نمي‌دهد، اگر اين كار انجام شده به نفع كشور است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: