کد خبر: ۲۰۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۰:۰۹

ضو گروهک نهضت آزادی هوش نامزد اصلاح طلبان را ستود.

تست هوش نهضتى ها جواب داد! (خبر ويژه)
عضو گروهک نهضت آزادی هوش نامزد اصلاح طلبان را ستود.

همزمان با ملاقات پنهانی برخی از اعضای نهضت آزادی با میرحسین موسوی، غلامعباس توسلی در گفت وگو با سایت حامی موسوی (قلم نیوز) گفت: مهندس موسوی در طول این سالها نشان داده اند که بسیار باهوش هستند.

هر چند که گروهک مذکور در طول سالهای دفاع مقدس مشغول شب نامه پراکنی علیه دفاع مظلومانه ملت ایران و روحیه دهی به ارتش بعثی عراق بود، اما توسلی مدعی شد: موسوی 8سال نخست وزیر دوران جنگ بود و سیاست و مملکت داری را بسیار خوب می شناسد.

وی همچنین گفت؛ در این که ایشان صلاحیت بالایی در ریاست جمهوری دارند شکی نیست؛ فقط باید دید که برنامه های ایشان برای آینده چیست و با چه روشی می خواهد این برنامه ها را عملی کند؟

این اولین بار است که گروهک وابسته نهضت آزادی از هوش یک رجل سیاسی در میان دولتمردان جمهوری اسلامی ستایش می کند. نهضت آزادی پیش از این از نامزدی خاتمی حمایت می کرد و در پی اعلام نامزدی میرحسین موسوی که با انصراف خاتمی همراه شد، مدعی شد آمدن موسوی توطئه ای علیه اصلاح طلبان از سوی نظام است اما گویا برخی نشست و برخاست ها و قول و قرارها باعث شده، اعتماد نهضتی ها- ولو در ظاهر- تا حدودی جلب شود و شروع به ستایش هایی کنند که نمونه آن را می توان در افسانه ها و قصه های مربوط به روباه مکار جست وجو کرد!


اصلاح طلبان قبل از شوراى نگهبان صلاحيت نورى را رد کردند (خبر ويژه)

نگرانی اصلاح طلبان از آشفتگی بیشتر دراین اردوگاه و نشان ندادن روی خوش به عبدالله نوری باعث شد وی به رغم دلخوری شماری از حامیان خود، از نامزدی صرف نظر کند. محسن نوری پسر عبدالله نوری دیروز با اعلام خبر منتفی شدن نامزدی گفت: به نظر می رسد با توجه به شرایط مبهم کنونی و دغدغه های گوناگون و جمع بندی ایشان از مباحث مطرح شده، حضور آقای نوری منتفی است.

اعلام این خبر یک هفته پس از آن صورت گرفت که شماری از حامیان نامزدی نوری- برخی عناصر افراطی مدعی اصلاحات- به ملاقات وی رفتند. با این حال طیف های دیگر با توجه به حضور دو نامزد دیگر در عرصه، از آمدن نوری به عنوان نامزد سوم اصلاح طلبان ابراز نگرانی کردند. آنها همچنین معتقد بودند نوری در صورت نامزدی رد صلاحیت می شود و در این صورت حامیان وی، دور نامزد حزب مشارکت و مجاهدین جمع نمی شوند و ریزش آرا بیش از گذشته می شود.

بستن راه نامزدی به روی عبدالله نوری از سوی برخی از احزاب اصلاح طلب با مخالفت و اعتراض منفعلانه شماری از حامیان وی مواجه شده است به نحوی که عبدالله مومنی سخنگوی گروهک ادوار تحکیم تاکید کرد: برخورد گروه های اصلاح طلب با وی عجولانه و غیرمنطقی بود. آنها درباره رد صلاحیت نوری پیشداوری کردند و قبل از اینکه در معرض داوری شورای نگهبان قرار گیرد، نسبت به رد صلاحیتش اقدام کردند.

احمد زید آبادی دیگر حامی عبدالله نوری هم با اشاره به اینکه « در مخالفت با نوری می گفتند هنوز خیلی زود است و حالا می گویند دیگر دیر است، باید خیلی وقت پیش این بحث ها می شد» در روز آن لاین نوشت: من در مانده ام که وقت مناسب این کار کی است. از ماجرای مطرح کردن آقای نوری من چنان احساس تلخی از زندگی سیاسی پیدا کردم که از همه احساس های تلخ قبلی ام نامطبوع تر است. اما چون نمی خواهم آب سردی بر جوشش مخاطبان بریزم، از بیان احساسم خودداری می کنم.


گزارش امنيتى تازه از وضعيت بحرانى اسرائيل (خبر ويژه)

یک مرکز امنیتی رژیم صهیونیستی از فروپاشی جریان اعراب میانه رو(سازشکار) در خاورمیانه و تقویت محور مقاومت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش قدسنا، آموزشکده امنیت ملی اسرائیل در گزارشی پیرامون تحولات خاورمیانه و مهمترین تهدیدهای امنیتی موجود علیه این رژیم تاکید کرد: فروپاشی جریان میانه رو اعراب و تقویت محور اسلامی مقاومت مهمترین تهدید برای امنیت اسرائیل است.

شموئیل ایفن و عاموس گرانیت دو تهیه کننده این گزارش 93 صفحه ای در گزارش اطلاعاتی- امنیتی خود تاکید کردند: اساس و ساختار دستگاه اطلاعاتی اسرائیل بسیار متزلزل است و توانایی رویارویی با چالش های موجود را ندارد. همچنین همکاری میان دستگاه های اطلاعاتی موجود ضعیف ارزیابی می شود.

در سند یاد شده، از قدرت نظامی و فناوری اتمی ایران، انتفاضه فلسطین و سلاح ها و موشک های مقاومت فلسطین و لبنان و نافرمانی مدنی درونی به عنوان تهدیدهای دیگر علیه اسرائیل یاد شده است.

این گزارش تاکید می کند: کشورهای عربی در آینده با تغییرات مهمی مواجه خواهند شد که به احتمال زیاد به تغییر ساختار سیاسی این کشورها می افزاید. در این گزارش به افزایش و تقویت محور مقاومت و جریان اسلامگرا در بین کشورهای عربی و نیز کاهش قدرت آمریکا در آینده اشاره شده است.


ايرانى ها فريب آماتورى مثل اوباما را نمى خورند (خبر ويژه)

یک روزنامه صهیونیستی تأکید کرد ایران، لیبی نیست و برنامه هسته ای خود را تحت فشارها تعطیل نخواهد کرد.

روزنامه هاآرتص نوشت: بدون شک سیاست ها و برنامه های جدید دولت اوباما در مذاکره با ایران مانعی برای ادامه یافتن برنامه های هسته ای ایران نخواهد بود. اوباما به خاطر مسائل خاورمیانه می خواهد اصلاحاتی در سیاست آمریکا انجام دهد و با ایران مذاکره کند اما مشکل اینجاست که اوباما رفتار و عملکرد و زبان ایرانی ها را متوجه نمی شود.

هاآرتص اضافه کرد: رئیس جمهور ایران با افتتاح کارخانه ساخت سوخت هسته ای سیلی سنگینی به گوش آمریکایی ها زد و سران کاخ سفید را واقعاً در تنگنا گذاشت. آمریکایی ها این را خوب می دانند که ایرانی ها افراد ساده ای نیستند که بشود راحت آنها را فریب داد.

این روزنامه صهیونیستی در پایان تأکید کرد: در این میان اسرائیل باید هوشیار باشد تا ایرانی ها نتوانند آماتورهای کاخ سفید را فریب دهند(!)

در همین حال روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز، ایران را بزرگترین و دشوارترین آزمون پیش روی اوباما خواند و نوشت: تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران بدون ریسک نیست. آمریکا به جای متوقف شدن غنی سازی در ایران، متوجه جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته ای شده است. تأسیسات نطنز اکنون تحت نظارت مداوم آژانس قرار دارد و هرگونه فعالیت غیر عادی را می توان متوجه شد.

روزنامه انگلیسی همچنین می افزاید: نفوذ گسترده ایران در خاورمیانه و روابطش با گروه های مبارز حماس و حزب الله گرفته تا اتحادش با سوریه، دلایل بیشتری را فراهم می کند که آمریکا را وادار کند شیوه فراگیرتری در قبال ایران در پیش گیرد و به همین دلایل، جمهوری اسلامی، بزرگ ترین و دشوارترین چالش رئیس جمهور جدید آمریکاست.


کجاى اين اصلاح طلبى است؟ (خبر ويژه)

با وجود سپری شدن یک ماه از انصراف اجباری خاتمی، برخی مدعیان اصلاحات هنوز از این اتفاق ابراز ناخرسندی کرده و آن را قهقرا می خوانند.

خبرنامه امیرکبیر که از سوی عناصر نفوذی گروهک ها در دفتر تحکیم اداره می شود، کناره گیری خاتمی را ناشی از نوعی گلایه و هراس می داند و می نویسد: انصراف خاتمی بر ابهام های موجود در شرایط سیاسی و انتخابات افزود. با موضع خاتمی مبنی بر این که «یا من می آیم یا موسوی» موضوع حضور میرحسین موسوی منتفی می گردید. اما حضور موسوی و نقض برخی گمانه زنی ها، اردوگاه حامیان خاتمی را در بهت و حیرت فرو برد چرا که اعلام نامزدی موسوی خط بطلانی بر تمامی تفاهمات و توافقات بین این دو و تمام گمانه زنی های حاصل از توافقات این دو بود.

ارگان افراطیون تحکیم افزود: بیانیه انصراف خاتمی بیش از آن که به دلایل انصراف بپردازد ناشی از نوعی گلایه و هراس از حضور در بازی قدرت بود همچنان که تجربه نشان داده خاتمی در شرایط به مراتب سهل تر از این نیز، عنان را به دست تقدیر سپرده و کناره گیری را لاجرم بر حضور ترجیح داده است. خاتمی در بیانیه خود و در برشمردن ویژگی های شخصیتی میرحسین هیچگاه به مطلوبیات و خصوصیات موردنظر حامیانش به عنوان یک دولتمرد مدرن و دموکرات اشاره نکرده است. تمام این ها را می توان ناشی از نگرانی و اشتباهات محاسباتی خاتمی در توافقات نقض شده با موسوی قلمداد کرد. موسوی هم در بیانیه و اعلام مواضعش نشان داده اصلاح طلب بودن وی تنها ناشی از یک توهم درازمدت در اذهان اصلاح طلبان است.

سایت گروهکی ادوارنیوز هم در تحلیل مشابهی، به انتقاد از دو دهه «سکوت و اعتکاف موسوی» پرداخت و ضمن حمایت از کروبی نوشت: اقدام خاتمی عملی غیراخلاقی بود نه اخلاقی. او خودخواهانه از یک نفر که در این چند ساله به اندازه تمام سکوت های میرحسین موسوی حرف زده، صرف نظر کرد. قرار نیست از مهدی کروبی، یک کروبی تام و تمام بسازیم و یا برای او ستاد انتخاباتی بزنیم که انتقاد بر عمل وی هم کم نیست اما مهدی کروبی در بضاعت خود و متناسب با نگرش و رفاه خود، کاری نو در عرصه سیاسی انجام داد و آن سامان دادن حرکت دموکراتیک و حزبی برای جبران شکست بود کاری که می توان آن را عین اصلاح طلبی دانست.

گفتنی است شماری از افراطیون تحکیم و ادوار تحکیم ضمن ملاقات با کروبی، نسبت به ابراز تمایل از وی ابراز تمایل کرده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار