کد خبر: ۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۱:۲۰

با اختصاص 25 هزار ميليارد ريال از سوي مجلس براي هماهنگ‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي با دريافتي‌هاي بازنشستگان كشوري و لشگري، ميزان افزايش حقوق بازنشستگان اين سازمان متناسب با ديگر بازنشستگان كشور محاسبه و تلاش مي‌شود در اوايل خرداد ماه و يا حداكثر تا اوايل تير ماه سال جاري به آن‌ها پرداخت شود.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي از افزايش حقوق بازنشستگان اين سازمان همانند بازنشسته‌هاي كشوري و لشگري و پرداخت آن تا پايان خرداد ماه سال جاري خبر داد.

به گزارش ايسنا، دكتر علي ذبيحي در جمع نمايندگان جامعه كارگري و بازنشستگي با اعلام اين مطلب افزود: با اختصاص 25 هزار ميليارد ريال از سوي مجلس براي هماهنگ‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي با دريافتي‌هاي بازنشستگان كشوري و لشگري، ميزان افزايش حقوق بازنشستگان اين سازمان متناسب با ديگر بازنشستگان كشور محاسبه و تلاش مي‌شود در اوايل خرداد ماه و يا حداكثر تا اوايل تير ماه سال جاري به آن‌ها پرداخت شود.

وي خاطر نشان كرد: پيش از تصويب قانون همسان‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي با بازنشسته‌هاي كشوري و لشگري از سوي مجلس، در اواخر سال گذشته اعضا هيات مديره و شوراي معاونان سازمان تامين اجتماعي با برگزاري جلسات متعددي، برنامه‌هاي همسان‌سازي حقوق بازنشستگان اين سازمان را پي‌ريزي كردند تا در زمان ابلاغ آن، اين سازمان بلافاصله پرداخت افزايش‌ها را عملياتي كند.

ذبيحي با بيان اين كه اگر اين سازمان منتظر سود سهام شركت‌هاي واگذار شده در قالب اعتبار اختصاصي مي‌ماند تا حقوق بازنشستگان را بر آن اساس افزايش دهد، احتمال داشت پرداخت افزايش حقوق‌هاي بازنشستگان تامين اجتماعي تا شهريور يا مهر ماه به تاخير افتد، گفت:‌ اعضاي هيات مديره تامين اجتماعي تصميم‌ گرفتند از محل منابع ديگر اين سازمان نظير شركت سرمايه‌گذاري‌ تامين اجتماعي، اعتبار لازم را براي پرداخت افزايش حقوق‌ها اعمال كنند تا در روزهاي پاياني ارديبهشت يا خرداد ماه سال جاري به آن‌ها پرداخت شود، ضمن آن كه معوقه‌هاي بازنشستگان اين سازمان نيز از ابتداي سال محاسبه و به آن‌ها پرداخت مي‌شود.

رييس سازمان تامين اجتماعي تصريح كرد: علاوه بر همسان‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي با لشگري‌ها و كشوري‌ها، از سوي اين سازمان لايحه‌اي به دولت تقديم شده كه بر اساس ماده 96 قانون تامين اجتماعي، حقوق اين قشر هر ساله بر اساس تورم اضافه شود.

ذبيحي به افزايش حقوق بازنشستگان كشور در دولت نهم اشاره كرد و افزود: حقوق بازنشستگان در ابتداي سال 84، حدود 110 هزار تومان بود كه اين رقم به ميزان 210 هزار تومان افزايش يافت.

به گفته وي، اين حقوق‌ها بر اساس قانون خدمات كشوري به طور متوسط به مرز حداقل حقوق بين 350 تا 400 هزار تومان براي بازنشستگان كشوري و لشگري افزايش يافت و با برنامه‌ريزي‌ صورت گرفته حداقل حقوق دريافتي بازنشستگان تامين اجتماعي نيز به همين ميزان اضافه خواهد شد.

وي يادآور شد: دولت به جهت اين كه طي سال‌هاي گذشته همواره حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي از دريافتي‌هاي بازنشستگان لشگري و كشوري بالاتر بوده است، تصميم گرفت افزايش حقوق‌ها را ابتدا براي آن‌ها در نظر بگيرد و در مرحله دوم به وزير رفاه و تامين اجتماعي دستور داد تا هر چه زودتر، دستورالعمل‌ افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي را تهيه و به هيات دولت تقديم كند.

ذبيحي افزود: دولت اعتقاد دارد، به جاي اين كه 70 درصد امكانات كشور تنها به سه دهك بالاي جامعه اختصاص يابد، 100 درصد امكانات به طور عادلانه در اختيار همه آحاد مردم كشور قرار داده شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: