کد خبر: ۲۰۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۰

صابري كه محكوميت وي در دادگاههاي قانوني ايران در مرحله بدوي صادر شده و اين امر انتقاد گسترده غرب را به دنبال داشته است ،بالاخره ابوالحسن بني صدر رييس جمهور مخلوع و فراري ايران را نيز به سخن درآورد.

ابوالحسن بني صدر شنبه شب طي ادعاهايي از راديو فرانسه در مورد ركسانا صابري كه به اتهام جاسوسي به هشت سال زندان محكوم شده، گفت: اين روش براي خنثي كردن سياستهاي اوباما است.

به گزارش ايرنا، صابري كه محكوميت وي در دادگاههاي قانوني ايران در مرحله بدوي صادر شده و اين امر انتقاد گسترده غرب را به دنبال داشته است ،بالاخره ابوالحسن بني صدر رييس جمهور مخلوع و فراري ايران را نيز به سخن درآورد.

وي گفت: طبيعت دستگاه قضايي رژيم همين است، درضمن اوباما با سياستي كه در پيش گرفته ايران را در يك موقعيت تنگنا قرار داده است كه اگر بخواهد سازش كند درسياست خارجي و داخلي مشكل پيدا مي‌كند.

او در ادامه ضمن حمايت از صابري ادعا كرد: بدون هبچ دليل معقولي اين خانم و چند نفرديگر را دستگير كرده است و آنها را باعنوان جاسوس محكوم مي كنند.

بني صدر همچنين مدعي شد : اگر ايران ستيز با استكبار را كنار بگذارد براي ادامه كار راهي بايد بيابد لذا اين روند را ادامه خواهد داد.

ركسانا صابري در ماه ژانويه گذشته توسط مامورين امنيتي ايران درتهران دستگير شد. در روزهاي اخير هيلاري كلينتونوزير امور خارجه آمريكا و كاخ سفيد واشنگتن خواستار آزادي ركسانا صابري شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
GERMANY
۰۰:۱۳ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۱
0
0
امیدوام انقدر شجاعت اخلاقی داشته باشید که این نظر من را بدون هیج سانسور ی درح کنید.
آقای بنی صدر حرف بسیار درستی زده اند و آفرین که از حق خانم صابری دفاع کردند.من مصاحبه ایشان را گوش دادم قسمت عمده آن را سانسور کرده اید. وی گقت در اخلاق و سنت تاریخی ایرانی زن همچون وطن مقدس محسوب میشود و بسیار بی انصافانه و توهین به شخصیت زن ایرانی است که به وی اتهام جاسوسی آنهم برای قدرت بیگانه زد....