کد خبر: ۲۰۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۳:۳۰

روزنامه اسرائیلی " اورشلیم پست" با اشاره به توافقنامه اخیر گازی امضا شده بین شرکت آلمانی " بایرن گاز و شرکت ملی گاز ایران، از آلمان به دلیل افزایش همکاریهای خود با ایران به شدت انتقاد کرد.

روزنامه اسرائیلی "اورشلیم پست" از آلمان به دلیل داشتن روابط تجاری با ایران به خصوص توافقنامه جدید گازی دو کشور به شدت انتقاد کرد.

به گزارش مهر، روزنامه اسرائیلی " اورشلیم پست" با اشاره به توافقنامه اخیر گازی امضا شده بین شرکت آلمانی " بایرن گاز و شرکت ملی گاز ایران، از آلمان به دلیل افزایش همکاریهای خود با ایران به شدت انتقاد کرد.

بر اساس گزارش این روزنامه، در سال 2008 حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان با 10.5 درصد رشد روبرو شده بود که این امر نشان دهنده علاقه مندی شرکتهای آلمانی برای تجارت با ایران و نداشتن استراتژی تحریم تجاری ایران از سوی این کشور است.

در همین حال، فلیکس پروست سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان در مصاحبه با این روزنامه گفت: شرکت آلمانی بایرن گاز تا این مرحله از قرارد خود با شرکت ملی گاز ایران تخلفی نکرده و تجارت این شرکت با ایران تاکنون یک تجارت سالم بوده است.

این در شرایطی است که شرکت آلمانی بایرن گاز و شرکت ملی گاز ایران چندی پیش از امضای یک توافقنامه انرژی برای سرمایه گذاری مشترک این شرکت در ایران و خرید گاز ایران توسط این شرکت آلمانی خبر دادند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: