کد خبر: ۲۰۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۰۰

پس از بازبینی علمی که در سال 2007 به دستور دیوان عالی ایالات متحده انجام گرفت، آژانس محافظت از محیط زیست، نتایج این بازبینیها را مبنی بر میزان تاثیر گازهای گلخانه ای بر آلودگی هوا و در نهایت سلامت انسان ارائه کرد.

آژانس محافظت از محیط زیست با ارائه گزارشی به معرفی خطرناکترین گازهای گلخانه ای در جهان پرداخته و به تاثیرات شدید آن بر روی محیط زیست، سلامت انسانها و امنیت ملی تاکید کرده است.

به گزارش مهر، پس از بازبینی علمی که در سال 2007 به دستور دیوان عالی ایالات متحده انجام گرفت، آژانس محافظت از محیط زیست، نتایج این بازبینیها را مبنی بر میزان تاثیر گازهای گلخانه ای بر آلودگی هوا و در نهایت سلامت انسان ارائه کرد.

در گزارش این آژانس که در دسترس عموم نیز قرار گرفته است به 6 گاز گلخانه ای که خطر جدی به شمار می روند اشاره شده است.

به گفته ریاست این آژانس، یافته ها تایید می کند که آلودگی گازهای گلخانه ای خطر و مشکلی جدی برای زمان حال و نسل آینده است اما این آلودگی راه حلی دارد که می تواند باعث تولید هزاران شغل پاک و توقف وابستگی به سوختهای فسیلی باشد.

طبق گزارش آژانس محافظت از محیط زیست گازهای دی اکسید کربن، متان، اکسید نیتروس، هیدروفلوروکربن، پری فلوروکربن و هگزوفلوراید سولفور 6 نمونه از خطرناکترین گازهای گلخانه ای در سطح جهان هستند.

دانشمندان به وضوح نشان دادند که میزان تمرکز این گازها در سطحی بی سابقه بوده که می تواند در نهایت به افزایش دمای حرارت جهانی و دیگر تغییرات جوی شود. از دیگر تاثیرات افزایش این گازها بروز اختلال در سلامت انسانها به شیوه های مختلف خواهد بود.

افزایش خشکی، افزایش میزان بارندگی و سیل، افزایش حرارت و آتش سوزی در جنگلها، افزایش سطح آب دریاها، بروز طوفانهای قدرتمند و آسیب به منابع آب، کشاورزی و اکوسیستم از تاثیرات قابل توجه آلودگی به شمار می روند.

گازهای گلخانه ای علاوه بر تهدید سلامت انسان می تواند باعث به خطر افتادن امنیت ملی در کشورهای مختلف شود. در سال 2007 در مرکز امنیتی آمریکا 11 ژنرال ارتش آمریکا گزارشی را مبنی بر تاثیر تغییرات جوی بر امنیت ملی کشور مورد تایید قرار دادند. به گفته این مقامات خشونت در مناطق بی ثبات می تواند در اثر کاهش یکی از منابع حیاتی زندگی مانند آب افزایش پیدا کرده و منجر به اغتشاش شود.

بر اساس گزارش نیوساینتیست، در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان به رهبری ایالات متحده تلاش خود را به منظور توقف تولید گازهای گلخانه ای به واسطه قطع وابستگی صنایع به سوختهای فسیلی و عدم استفاده از مواد آلاینده آغاز کرده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۸
1
0
سايتتون خيلي باهاله
ممنون
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
1
0
ممنون
mahdi
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۲
1
0
سایت کامل و مرجعی دارید
x
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۲
منم همچین فکر می کنم.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۲
0
0
خوب بود
آسمان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۴
0
1
خيييييييييييلي خوب بود