کد خبر: ۲۰۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶

در جریان برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورمان، لیست اسامی کابینه احتمالی دولت را برای کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و باید منتظر ماند تا با این وزرای پیشنهادی کلید تدبیر و امید روحانی چگونه گره‌ از مشکلات امروز کشور خواهد گشود

شفاف: دولت یازدهم شعار اعتدال پس از برگزاری مراسم تحلیف، سکان اجرایی کشور را به دست گرفت؛ در جریان برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورمان، لیست اسامی کابینه احتمالی دولت را برای کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی ارائه کرد و باید منتظر ماند تا کلید تدبیر و امید روحانی  چگونه گره‌ از مشکلات امروز کشور خواهد گشود .

با روی کار آمدن این دولت با تعدادی از نمایندگان مجلس گفت‌وگویی داشتیم و دولت حسن روحانی را از نگاه آنها دیدیم.

کابینه رای اعتماد خواهد گرفت

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با اولویت های دولت جدید گفت: کابینه و افرادی که رئیس جمهور منتخب معرفی کرده ، نشان‌دهنده رویه و رویکرد دولت یازدهم است، باید منتظر رای اعتماد به کابینه باشیم تا مشخص شود چه دولتی خواهیم داشت.

دولتی به دور از حاشیه

ابراهیم آقا محمدی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس نیز در این ارتباط به خبرنگار "شفاف" می گوید: قضاوت باید بر اساس مشیء آقای روحانی باشد. با ارزیابی از صحبت‌ها و عملکرد ایشان، می‌توان گفت که دولت یازدهم دولتی است متشکل از نیروهایی که کار و تلاش را در دستور دارند. دولتی است در چارچوب اهداف نظام،‌ دولتی فاقد حاشیه‌های زاید، سازگار با خط مشی عامه مردم و روح انقلاب و اخلاق مدار خواهد بود که سعی می کند با بهره‌گیری از توان موجود کشور برای آبادانی و عمران گام بردارد تا گره از مشکلات موجود بگشاید.

دولتی با برنامه و کارآمد

بهروز نعمتی عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس نیز معتقد است: با توجه به وعده‌های آقای روحانی، دولتی کارآمد، معتدل و به دنبال مسائل اصلی نظام، اشتغال، تولید و رفع مشکلات عمومی مردم خواهیم داشت، انشاءا... دولتی کارآمد و با برنامه خواهد بود.

تحریم‌ها چالش اصلی دولت

مجید منصوری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت یازدهم کار دشواری در پیش دارد، اظهار داشت: با توجه به تحریم‌های اخیر کنگره آمریکا علیه ایران، مردم از سویی انتظار دارند که دولت آقای روحانی بتواند از این تحریم‌ها بکاهد و غرب هم از سوی دیگر اقدام به افزایش تحریم‌ها کرده است. به نظر من مهم‌ترین چالش‌های دولت یازدهم، تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، کنترل تورم، گرانی و همچنین کاهش نرخ بیکاری است.

مطالبه حقوق ملت در سطح جهانی

سلیمان عباسی نماینده گنبد کاووس در مجلس شورای اسلمی انتخابات 92 را یکی از رویدادهای مهم کشور خاند که با حضور گسترده مردم خلق شد. وی بیان داشت: اگر دولت آقای روحانی سند چشم‌انداز و قانون اساسی توجه داشته باشد قطعا دولت موفقی خواهد بود.

رمز موفقیت دولت آینده:‌1- درمسیر خدا باشد 2- ارزش‌های انقلاب را حفظ کند 3- در جهت خدمت به ملت و رفع نیازهای مردم باشد. 4- آبروی نظام را در عرصه‌های بین‌المللی حفظ، و حقوق ملت را در جهان مطالبه کند 5- تعامل خوبی با مجلس داشته باشد.

گامی برای معیشت مردم

حسین آذین نماینده مردم رفسنجان نیز به خبرنگار "شفاف" گفت: موضع‌گیری‌های آقای روحانی خوب بوده است و باید ببینیم کابینه به چه صورت خواهد بود. در عمل باید منتظر ماند، مجلس هم نگاه تعاملی و کمک خواهد داشت. بحث مسائل اقتصادی و معیشتی مهم‌ترین موضوع پیش روی دولت یازدهم است. البته این مسئله به طور مستقیم با حوزه فرهنگ و سیاست خارجی ارتباط دارد و همه باید کمک کنند تا وضعیت بهتر شود و مردم از زیر فشار بیرون بیایند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: