کد خبر: ۲۰۲۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۱۵

وبلاگ: آهستان

كانديداي مستعفي اصلاح‌طلبان در همايش «موج‌سواري در استخر» با محكوم كردن توزيع سيب‌زميني‌هاي انتخاباتي گفت: اصلاحات با اين قبيل اعمال شكست نمي‌خورد. زيرا اصلاحات چنان در ايران ريشه دارد كه حتي سيب‌زميني هم نمي‌تواند آنرا از زير خاك بيرون بياورد.

وي كه سخنانش با تشويق‌ شديد حضار قطع مي‌شد افزود: واقعا بايد از خودشان خجالت بكشند كه با دست زدن به چنين اعمال قبيحي مي‌خواهند اصلاحات را شكست بدهند، اما من در همينجا به عنوان متولي و پدر جريان اصلاحات اعلام مي‌كنم كه اصلاحات آنقدر زنده است كه هرگز با توزيع سيب‌زميني نمي‌ميرد.

وي در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:بعضي‌ها ادعا مي‌كنند كه من بخاطر توزيع سيب‌زميني رايگان از کاندیداتوری انصراف داده‌ام. من چطور بايد جواب اینها را بدهم؟ آيا حتما بايد قسم بخورم كه توزيع سيب‌زميني هيچ تاثيري در انصراف من نداشته است؟

وی گفت:علت اصلي انصراف من اين است كه خوشبختانه بنده به عنوان نماد جريان اصلاحات شناخته مي‌شوم. اگر خداي‌نكرده من مي‌آمدم و در برابر توزيع سيب‌زميني شكست مي‌خوردم و يا به دور دوم مي‌رفتم، آيا اين زشت نبود؟ آيا همه جا نمي‌گفتند كه اصلاحات از سيب‌زميني شكست خورده است؟ بنابراين تصميم گرفتم فضا را براي شخص ديگري كه توانايي بيشتري در شكست دادن سيب‌زميني دارد خالي كنم تا مبادا اصلاحات از سيب‌زميني شكست بخورد.

نامزد اسبق اصلاح‌طلبان ادامه داد: بايد به دنبال راهي بود تا مانع پيروزي سيب‌زميني‌ها شد. امروز اختلاف به نفع هيچ‌كس نيست. من با همه نامزدهاي فعلي اصلاح‌طلب صحبت كرده‌ام. اعتقاد دارم كه براي پيروزي در برابر سيب‌زميني بايد دست از اختلاف برداريم و با هم اجماع كنيم.

وي به ديدار اخير خود با نامزدهاي مطرح جريان اصلاحات اشاره كرد و گفت: پس از توزيع سيب‌زميني‌ رایگان در كشور عده‌اي از دوستان اصلاحات تصميم گرفتند كه در نشستي اضطراري اين مساله را مورد بررسي قرار بدهند. در اين ديدار بحث‌هاي مختلفي مطرح شد. قرار شد كميته‌اي متشكل از همه احزاب اصلاح‌طلب برنامه‌هاي خود را براي شكست سيب‌زميني ارائه كنند.

وي افزود: هنوز در اين زمينه به جمع‌بندي نهایی نرسيده‌ايم. اما با توجه به كمبود پياز احتمال دارد كه ما براي مقابله با پروژه سيب‌زميني، بين مردم پياز توزيع كنيم. البته بحث‌هايي هم مبني بر توزيع چيپس مطرح شده است كه بايد بررسي شود كه آيا چيپس توانايي شكست سيب‌زميني را دارد يا نه؟

وی با اشاره به مخالفت جمعی از پزشکان با توزیع چیپس گفت: برخی دوستان نگرانند و اعتقاد دارند که چیپس برای سلامتی جوانان مضر است، من هم اینرا قبول دارم اما فراموش نکنیم که برای پیروزی اصلاحات باید اين هزینه‌ها را تقبل كرد. اما به هر حال اگر چیپس مورد موافقت همه اعضا واقع نشد، بناچار باید «سیب زمینی اصلاح شده» بین مردم توزیع کنیم.

وي در پايان اظهار اميدواري كرد كه انتخابات در فضايي آرام و بدور از تقلب برگزار شود و تاکید کرد: ما از عموم ملت ايران تقضا داريم كه از دريافت سيب‌زميني تا پايان انتخابات پرهيز كنند و سيب‌زميني را تحريم كنند.

پی نوشت: خوشبختانه هر لحظه بر تعداد تحریم کنندگان سیب زمینی افزوده می شود. آقای حسن روحانی هم اخیرا سیاست سیب زمینی را محکوم کرده است!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۹ - ۱۳۸۸/۰۱/۳۱
0
0
به اميدپيروزي احمدي نژاد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۶ - ۱۳۸۹/۰۲/۰۵
0
0
واینچنین بودکه سیب زمینی براصلاحات پیروز شد