کد خبر: ۲۰۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۶

در هر عصر و زماني چهره‌‌هاي درخشاني از علم و عمل مانند شيخ صدوق‌ها و شيخ مفيدها و بالاخص امام خميني (ره) در مسير فرهنگ اهل‌بيت (ع) وجود داشته و در سنگر دين ايستاده‌اند و در برابر حوادث و خطرهايي كه دين مبين را تهديد كرده پاسباني نموده‌اند.

جمعي از طلاب حوزه علميه بابل با ارسال طوماري به دفتر رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقليد، مدير حوزه علميه و مسئولان نظام خواستار نامگذاري روز نوزدهم دي هر سال به نام روز «طلبه» شدند.

به گزارش مرکز خبر حوزه ، در اين طومار با اشاره به غناي حوزه‌هاي علميه شيعه در تمام اعصار و زمان‌ها آمده است: در هر عصر و زماني چهره‌‌هاي درخشاني از علم و عمل مانند شيخ صدوق‌ها و شيخ مفيدها و بالاخص امام خميني (ره) در مسير فرهنگ اهل‌بيت (ع) وجود داشته و در سنگر دين ايستاده‌اند و در برابر حوادث و خطرهايي كه دين مبين را تهديد كرده پاسباني نموده‌اند.

در ادامه اين طومار آمده است: اين بزرگواران زماني خود از قشر «طلبه» كه جوانه‌هاي تمدن اسلامي و نشاط و پويايي حوزه‌هاي علميه به آنان وابسته است به شمار مي‌آمدند و فرهنگ تمدن اسلامي را آنان رشد و توسعه داده و نقش‌آفرين بودند.

در بخش ديگري از اين طومار با اشاره به نقش موثر و محوري حوزه‌هاي علميه در پيروزي انقلاب اسلامي ايران، روز نوزدهم دي سرآغاز حركت شكوهمند اسلامي ملت ايران عنوان شده و آمده است: از آنجا كه اين جريان يكي از محورهاي شكل‌گيري و جهش انقلاب اسلامي قرار گرفت، بنابراين پيشنهاد داريم اين روز شريف به نام روز طلبه در جلسه شوراي فرهنگي مطرح تا به شكل رسمي نامگذاري شود.

در ادامه طومار با اشاره به برخي از راهبردهاي «روز طلبه» اين روز فرصت مناسبي براي تقدير از طلاب پژوهشگر، ممتاز و برگزاري همايش‌‌هاي علمي و بين‌المللي عنوان شده و آمده است: در اين روز همايش و اجلاسيه‌اي برگزار شود و از بهترين مقالات، طرح‌ها، اشعار تقدير به عمل آيد.

همچنين همايش بين‌المللي نيز با حضور طلاب خارج از كشور برگزار گردد و نشست‌هايي در مراكز استان‌ها تشكيل شده و در آن به فرصت‌ها و چالش‌هاي حوزه و جهان اسلام و غرب پرداخته شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: