کد خبر: ۲۰۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۶

امروز ماموریت بزرگ ما برپایی یک جامعه الگو در سرزمین عزیز ایران است، جامعه‌ای که سکوی پرش بشریت به سوی حکومت جهانی و برقراری عدالت و صلح کامل در همه جهان باشد.

رئیس‌جمهور در چهاردهمین همایش فرماندهان نیروی انتظامی بر لزوم پاکسازی کامل کشور از اعتیاد تاکید کرد و گفت: باید با ابتکار عمل اراذل و اوباش را از کل جامعه جدا کنیم و با سپردن کارهایی مثل کار در معادن و کویر تلاش کنیم تا این افراد آدم شوند.

به گزارش مهر، دکتر احمدی‌نژاد در چهاردهمین همایش نیروی انتظامی که صبح یکشنبه برگزار شد، اظهار داشت: امروز ماموریت بزرگ ما برپایی یک جامعه الگو در سرزمین عزیز ایران است، جامعه‌ای که سکوی پرش بشریت به سوی حکومت جهانی و برقراری عدالت و صلح کامل در همه جهان باشد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت‌های نیروی انتظامی گفت: صرف آمادگی نیروهای نظامی برای دفع شر و بازدارندگی کافی است و لازم نیست همواره در میدان عمل باشند، اما نیروی انتظامی به دلیل وظایف ذاتی خود و ماموریت‌های روز افزون باید با حضور میدانی و عملیات مستمر و شبانه‌روزی ماموریت‌های مهم خود را به انجام برساند.

وی همچنین گفت: امنیت عمومی مهم‌ترین عامل برای تحقق جامعه نمونه است چرا که همه پیشرفت‌ها در سایه امنیت عمومی محقق می‌شود.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: نیروی انتظامی از بدو تشکیل تا به امروز حرکت رو به رشدی را دنبال کرده و به خصوص در سال‌های اخیر رشد کمی و کیفی این نیرو افتخارآمیز است، امروز نیروی انتظامی با هوشمندی به طور فداکارانه در همه صحنه‌ها حاضر است و از امنیت عمومی و کرامت مردم با شجاعت پاسداری می‌کند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: بدخواهان و فاسدان می‌خواهند به مانند موریانه به ما هجوم بیاورند و مواد مخدر سم مهلکی برای همه است، دشمنان اصرار دارند مواد مخدر را به داخل کشور ما وارد کنند اما حجم کشفیات نشان‌دهنده آگاهی نیروی انتظامی در این عرصه است.

وی بر لزوم پاکسازی کامل اعتیاد از کشور به عنوان یک هدف تاکید کرد و گفت: باید با ابتکار عمل اراذل و اوباش را از کل جامعه جدا کنیم و با سپردن کارهایی مثل کار کردن در معادن و کویر تلاش کنیم تا این افراد آدم شوند.

رئیس‌جمهور همچنین گفت: نیروی انتظامی باید علی‌رغم کارهای صورت گرفته نسبت به گروه‌های دیگری که به طور سازمان یافته و یا جداگانه در صدد تخریب فرهنگ مردم ایران هستند هوشیار باشند و با آنان برخورد کنند.

احمدی‌نژاد در ادامه یکی دیگر از ماموریت‌های مهم نیروی انتظامی را کنترل رفت و آمد و حمل‌ونقل دانست و گفت: تعداد خودروهای ما در سال‌های اخیر دو برابر شده در حالی که تسهیلات عبور و مرور دو برابر نشده است، لذا نیروی انتظامی باید با برنامه‌ریزی خوب و توانمند کارها را اداره کند.

وی اقدامات نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروز 88 در سراسر کشور را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به این که جوامع در حال تحول هستند نیروی انتظامی باید موضوع آموزش تخصصی را هر روزه مد نظر داشته باشد تا تخصص نیروی انتظامی گسترش یابد.

رئیس‌جمهور گفت: پلیس پناهگاه، نسیم رحمت، نقطه اتکا و امنیت خاطر مردم است، باید این چهره نیروی انتظامی را حفظ کنیم و نیروی انتظامی می‌تواند در مسیر برپایی جامعه نمونه ماموریت‌های خود را انجام دهد.

احمدی‌نژاد همچنین خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در کنار وزارت کشور و با حمایت دولت می‌تواند یک جامعه الگو را برای ارائه به جهانیان طراحی کند. در این همایش که وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی نیز حضور داشتند رئیس‌جمهور از تعدادی از فرماندهان و خانواده‌های شهدای این نیرو با اهدای لوح سپاس تقدیر کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار