کد خبر: ۲۰۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۵:۵۲

این انیمیشن داستان زندگی یک ملکه سیاه پوست زیبا به نام تیانا از ایالت نیواورلئان است. تیانا اولین ملکه سیاه پوست شرکت والت دیسنی است. ظهور تیانا همراه با حضور میشل اوباما به عنوان اولین زن آمریکا و دخترانش ساشا و مالیا در کاخ سفید صورت گرفته است.

شرکت آمریکایی انیمیشن سازی والت دیزنی در یک اقدام جالب توجه دست به ساختن داستان زندگی یک پرنسس زده‌است در حالیکه این داستان با دیگر تولیدات قبلی این شرکت تفاوت فاحشی دارد. بر خلاف داستان‌هایی که توسط والت دیسنی ساخته می‌شد و فضایی رمانتیک، فانتزی و تاریخی داشته‌اشت، این داستان در مورد زندگی یک پرنسس است که در زمان حال رخ می‌دهد و فضایی کاملاً‌ مدرن و امروزی دارد.

به گزارش «شفاف» و به نقل از مجله اینترنتی "UPI.com" ، یک کارشناس آمریکایی در زمینه تمدن و فرهنگ گفت: ساخت اولین انیمیشن از یک ملکه سیاه پوست توسط شرکت والت دیسنی به نام تیانا بیانگر یک پیام بسیار مهم است.

تریشیا رز مدرس رشته فرهنگ عامه و مطالعات آمریکایی _ آفریقایی در دانشگاه "براون" آمریکا در این خصوص گفت: اگر این چهره با این گونه ریخت شناسی گسترش یابد ما تا 30 یا 40 سال آینده شاهد تجدید و تکرار این‌گونه تیپ‌سازی‌ها خواهیم بود.

بنابراین گزارش داستان پرنسس و قورباغه در ماه نوامبر اکران می شود. این انیمیشن داستان زندگی یک ملکه سیاه پوست زیبا به نام تیانا از ایالت نیواورلئان است. تیانا اولین ملکه سیاه پوست شرکت والت دیسنی است. ظهور تیانا همراه با حضور میشل اوباما به عنوان اولین زن آمریکا و دخترانش ساشا و مالیا در کاخ سفید صورت گرفته است.

"کوری موری" مدیر تبلیغات مجله اسانس گفت: این فیلم حامل پیام بزرگی است، که می‌گوید تعادل در زندگی بسیار مهم است و برای شادی در زندگی زنان هم نیاز به عشق و هم مشغله و کار دارند.

وی در ادامه افزود: او اولین پرنسس مدرن آمریکایی است که توسط شرکت دیزنی ساخته شده و با تاکید به سیاه‌پوست بودنش پیام بزرگی در بر دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار