کد خبر: ۲۰۵۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۸:۲۴

رسانه های دیجیتالی و سایت ها باید در فضای رسمی قرار بگیرند تا مشکلات و بدبینی های موجود رفع شود و آنها نیز بتوانند با کارکرد بهتری به فعالیت خود ادامه دهند.

دغدغه اصلی کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم این است که حتما فعالیت سایت ها و پایگاههای خبری را قانونمند و تحت شمول قانون دربیاورد و بر این اساس این طرح را به زودی دوباره مطرح خواهد کرد.

بیژن نوباوه ، خبرنگار پیشکسوت و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص پیشنهاد اخیر کمیسیون فرهنگی در مورد الحاق سایت های خبری و سیاسی به شمول قانون مطبوعات که مورد موافقت مجلس قرار نگرفت ، گفت: دغدغه اصلی کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم این است که حتما سایت ها و پایگاههای خبری را تحت شمول قانون مطبوعات دربیاورد و انشاءالله این طرح به زودی دوباره مطرح خواهد شد.

وی افزود: قانونمند شدن سایت های خبری هم به نفع صاحبان این سایت ها است و هم به نفع استفاده کنندگان آنان، ضمن اینکه هم حافظ حق آزادی بیان است و هم حافظ حقوق شخصی افراد.

نوباوه در مورد وضعیت فعلی فیلترینگ سایت ها در کشور، گفت: البته بنده دقیقا میزان گستردگی فیلترینگ را نمی دانم، ولی متاسفانه باید گفت که در جامعه ما، اغلب وقتی سخن از اینترنت و فضای مجازی می شود، بیشتر جنبه های مذموم و منفی آن مورد توجه قرار می گیرد و راجع به آن بحث می شود که این دیدگاه را باید اصلاح کرد.

عضو هیات منصفه مطبوعات در پایان اظهار داشت: رسانه های دیجیتالی و سایت ها باید در فضای رسمی قرار بگیرند تا مشکلات و بدبینی های موجود رفع شود و آنها نیز بتوانند با کارکرد بهتری به فعالیت خود ادامه دهند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته گذشته با تصویب نهایی لایحه الحاق یک تبصره به ماده یک اصلاحی قانون مطبوعات، خبرگزاری ها را مشمول قانون مطبوعات کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: