کد خبر: ۲۰۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۰۶:۴۰

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت بدهى هاى قانونى معوقه آموزش و پرورش از بیش از یک دهه گذشته، در دولت نهم خبر داد و افزود: تاکنون بیش از 65% پاداش بازنشستگان عادى و پیش از موعد سال 87 نیز پرداخت شده است.

وزیر آموزش و پرورش: با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری از امسال سطح معیشت فرهنگیان به طور محسوس ارتقا می یابد.

به گزارش واحد مرکزی خبر علیرضا علی احمدی، وزیر آموزش و پرورش گفت: برای اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری برای فرهنگیان سراسر کشور و افزایش حقوق فرهنگیان و بازنشستگان اعتبار جداگانه ای درنظر گرفته شده است و سطح معیشت فرهنگیان به طور محسوس افزایش می یابد.

به گفته علی احمدی احکام آزمایشی فرهنگیان بازنشسته بر اساس قانون خدمات مدیریت کشوری به زودی صادر می شود و به تدریج احکام شاغلین آموزش و پرورش بر اساس این قانون صادر می شود.

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت بدهى هاى قانونى معوقه آموزش و پرورش از بیش از یک دهه گذشته، در دولت نهم خبر داد و افزود: تاکنون بیش از 65% پاداش بازنشستگان عادى و پیش از موعد سال 87 نیز پرداخت شده است.

وى با اشاره به لزوم تحول در نظام آموزش و پرورش از تدوین 70% از اسناد طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با اجراى این طرح از روزمرگى و رفتارهای سلیقه اى که در برخى حوزه ها وجود دارد، پرهیز می شود.

على احمدى با اشاره به تدوین سند خلاقیت و نوآورى، سند برنامه درس ملى و فلسفه آموزش و پرورش گفت: این سند در اردیبهشت، در یک گردهمایى علمى به نمایش درمی آید و در معرض نقد و ارزیابى کارشناسان قرار می گیرد.

با توجه به شعار امسال که سال اصلاح الگوى مصرف است، ساماندهى فضاهاى آموزش و نیروى انسانى و استفاده از فناورى هاى جدید در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است و امسال بودجه سرانه این وزارتخانه صرف اولویت هاى نخست آموزش و پرورش مى شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره اتصال مدارس به شبکه هاى اینترنت و اینترانت گفت: با تفاهم نامه اى که با وزارت ارتباطات و فناورى اطلاعات منعقد شده، درمرحله نخست با 200 میلیارد ریال اعتبار ، 20 هزار مدرسه در کشور به شبکه اینترنت و اینترانت وصل مى شود.

على احمدى ادامه داد: پارسال 32 هزار خودرو با تسهیلات بین فرهنگیان کشور توزیع شد که معادل همه خودروهایی است که در 30سال گذشته بین فرهنگیان توزیع شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار