کد خبر: ۲۰۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۹:۰۰

بر اساس نتايج اخرين تحقيقات طول ديوار بزرگ چين هشت هزار و هشتصد و پنجاه و يک کيلومتر و هشتصد متر است که شش هزار و دويست و شصت کيلومتر ان از اجر و دو هزارو دويست و سي کيلومتر ان از خاک ساخته شده و سيصد و شصت کيلومتر ان اصلا به شکل ديوار نيست و به صورت شکاف هايي است که از اب پر شده اند.

اداره دولتي نقشه برداري چين طول دقيق ديوار چين را اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، روزنامه اينترنتي روسي لنتا در شماره امروز خود مي نويسد: بر اساس نتايج اخرين تحقيقات طول ديوار بزرگ چين هشت هزار و هشتصد و پنجاه و يک کيلومتر و هشتصد متر است که شش هزار و دويست و شصت کيلومتر ان از اجر و دو هزارو دويست و سي کيلومتر ان از خاک ساخته شده و سيصد و شصت کيلومتر ان اصلا به شکل ديوار نيست و به صورت شکاف هايي است که از اب پر شده اند.

بنا به اين گزارش در دائره المعارف هايي که پيش از اين منتشر شده اند طول ديوار چين بين چهار تا شش هزار کيلومتر ذکر شده است.

گفتني است ساخت ديوار چين از قرن سوم پيش از ميلاد اغاز شده و در حال حاضر تنها بخش هايي از ان که ششصد سال قبل از حکومت سلسله مين ساخته شده اند باقي مانده است. اين ديوار به منظور حفاظت خاک چين در برابر حملات قبايل ساخته شده و در حال حاضر يکي از معدود اثار تارخي دست ساز جهان به شمار مي رود که با چشم غير مسلح از فضا قابل مشاهده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار