کد خبر: ۲۰۷۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۸:۳۰

محققان شرکت هوندا‌موتور و انستیتو تحقیقات علمی دولت ژاپن بعد از مدت‌ها فعالیت و کوشش توانستند سیستمی را راه‌اندازی کنند که قادر به هدایت از طریق مغز انسان باشد

محققان شرکت هوندا‌موتور و انستیتو تحقیقات علمی دولت ژاپن بعد از مدت‌ها فعالیت و کوشش توانستند سیستمی را راه‌اندازی کنند که قادر به هدایت از طریق مغز انسان باشد.

به گزارش شبکه ایران محققان شرکت هوندا‌موتور و انستیتو تحقیقات علمی دولت ژاپن بعد از مدت‌ها فعالیت و کوشش توانستند سیستمی را راه‌اندازی کنند که قادر به هدایت از طریق مغز انسان باشد.

این سیستم که "BMI" نامیده شده و به معنای ماشین کنترل مغز می‌باشد به افراد اجازه می‌دهد که فقط با مغز خود روبات را کنترل کنند.

در ویدیوئی که به منظور معرفی این فناوری تهیه شده بود به فرد مورد آزمایش کاغذی را نشان می‌دادند که بر روی آن نوشته شده بود دست راست خود را بالا ببر و داوطلب کمی فکر کرده و بلافاصله روبات دست راست خود را بالا می‌برد.

البته راه زیادی برای تکمیل این اختراع باقی مانده است اما شاید بالاخره روزی فرا برسد که شما یک جا بنشینید و فکر کنید و همه کارها با فکر شما به وسیله یک روبات انجام گیرد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: