کد خبر: ۲۰۸۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۲:۵۶

محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران در اظهاراتي كه روز جمعه انتشار يافت اظهار داشت، كشورش خواهان مذاكره با قدرت‌هاي جهاني بر سر موضوع هسته‌اي‌اش است و به زودي بسته پيشنهادي خود را در اين رابطه اعلام خواهد كرد.

محمد البرادعي مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي اظهار داشت ايران بايد به اقدامات اخير صورت گرفته توسط دولت اوباما براي مذاكره با تهران بر سر برنامه هسته‌اي‌اش پاسخ دهد.

به گزارش ايرنا، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران در اظهاراتي كه روز جمعه انتشار يافت اظهار داشت، كشورش خواهان مذاكره با قدرت‌هاي جهاني بر سر موضوع هسته‌اي‌اش است و به زودي بسته پيشنهادي خود را در اين رابطه اعلام خواهد كرد.

محمد البرادعي كه به پكن سفر كرده در كنفرانسي خبري اظهار داشت: من به دوستان ايراني ام مي‌گويم كه بايد به اين پيشنهادات دولت آمريكا پاسخ دهند. من از اين مشي جديد حمايت كرده و اميدوارم كه كارگر واقع شود.

البرادعي پيش از اين نيز بارها از سياست‌هاي دولت بوش كه آن را سياست تهديد تهران مي‌خواند انتقاد كرده و خواستار مذاكره مستقيم ايران و آمريكا بر سر موضوع هسته‌اي شده بود.

نمايندگان كشورهاي عضو ‪ ۵+۱‬شامل آمريكا، روسيه، انگليس، فرانسه، چين و آلمان ابتداي ماه جاري در شهر لندن با يكديگر ديدار كرده و از خاوير سولانا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپايي خواستند تا از ايران براي شركت در نشست‌هاي اين گروه دعوت به عمل آورده تا راه حلي ديپلماتيك براي مسئله هسته‌اي ايران پيدا شود.

باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا سياست‌هايي را در قبال تهران در پيش گرفته كه با سياست‌هاي دولت جرج بوش رئيس جمهور سابق اين كشور متفاوت است اما در حاليكه مقامات آمريكايي تاكيد دارند كه وادار كردن ايران به تعليق غني‌سازي غير ممكن شده است هيلاري كلينتون وزير امور خارجه اين كشور اعلام است كه واشنگتن همچنان متعهد است تا ايران حق غني‌سازي اورانيوم در خاك خود را نداشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: